طراحی افزونه وردپرس یا پلاگین وردپرس

طراحی افزونه وردپرس این امکان را برای شما فراهم می کند که به سادگی، طراحی وب سایت خود را مطابق با نیازتان انجام دهید. افزونه وردپرس، نرم افزار کوچکی است که به برنامه اصلی امکانات جانبی و مکمل را اضافه می کند. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس هم، افزونه ها امکاناتی را به این نرم افزار تحت وب اضافه می کنند و کارآیی آن را افزایش می دهند. افزونه ها قابلیت گسترش یا اضافه کردن ویژگی های جدید به یک وب سایت را برای ما فراهم میکنند، به همین خاطر هست که وردپرس محبوبیت خاصی دارد چون هزاران افزونه وجود دارد و شما می توانید با یه جستجوی ساده افزونه ای که می خواهید را نصب کنید، نصب کردن و حذف کردن آن در وردپرس هم تنها با یه کلیک امکان پذیر هست.

به عنوان مثال شما می خواهید یک خبرنامه به سایتتان اضافه کنید، در امکانات اولیه وردپرس چنین امکانی وجود ندارد ولی برای این کار کافی است که افزونه ایی که توسط توسعه دهندگان تولید شده را نصب کنید. پس از نصب آن، بخش هایی به پیشخوان وردپرس شما اضافه می شود و شما می توانید با آن، خبرها را به کاربران خود بفرستید، برای هر چیزی که بخواهید افزونه ایی وجود دارد تنها کافی است آن را نصب کنید. البته گاهی افزونه ها با نیاز شما همخوانی نداشته و باید یک افزونه مطابق با نیاز خود داشته باشید.

خود پایگاه اصلی وردپرس بخشی به نام Plugins یا افزونه دارد که به راحتی می توانید افزونه مورد نظرتان را بیابید و یا در پیشخوان سایتتان و در بخش افزونه ها به قسمت افزونه های نصب شده بروید و در فیلد جستجو نام افزونه را بزنید تا آن را برای شما بیاورد که به راحتی می توانید نصبش کنید. اما همیشه استفاده از افزونه ها به این سادگی نیست. اغلب اوقات شما نیازهایی دارید که افزونه های آماده نمی توانند آن را برطرف کنند. یا حتی افزونه ای با همان عنوان برای شما وجود داشته ولی محدودیت های زیادی هم برای شما به وجود می آورد.

طراحی افزونه وردپرس

با توجه به محبوبیتی که وردپرس دارد بیشتر افرادی که میخواهند وب سایت طراحی کنند از این سیستم مدیریت محتوا استفاده میکنند. اما این محبوبیت به این خاطر است که در این سیستم مدیران سایت توانایی استفاده از افزونه های بسیاری است که توسط توسعه دهندگان طراحی شده اند. اما گاهی ممکن است با مشکلی مواجه شوید که افزونه ای برای رفع آن پیدا نکنید. در این صورت باید طراحی افزونه وردپرس برای آن انجام شود. آنچه کار شما را به عنوان صاحب یک ایده و کسب و کار نسبت به رقیبتان متمایز می کند، استفاده درست و مناسب از بستر تکنولوژی است. داشتن یک وب سایت مناسب با رابط کاربری عالی نقش اساسی در جذب مشتری برای شما خواهد داشت.

طراحی افزونه وردپرس با گروه فنی مشهد آی تی

«گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی» با دانش به روز در حوزۀ طراحی افزونه وردپرس و توسعۀ آن ها و با تجربه از اصناف مختلف آمادۀ ارائۀ مشاوره انجام پروژه های شماست. گروه فنی ما ابتدا کسب و کار شما را تحلیل کرده و با توجه به نیازتان در طراحی وب سایت تجاری تان، اقدام به طراحی افزونه وردپرس مطابق با نیاز شما می کند. همین الان میتوانید افزونه مورد نظر خود را در مشهد آی تی سفارش دهید تا برنامه نویسان مشهد آی تی طراحی افزونه وردپرس مورد نظرتان  را انجام دهند.

طراحی افزونه وردپرس

پلاگین ها در وردپرس توسط کاربران و توسعه دهندگانی که به برنامه نویسی  PHP و MySQL  مسلط هستند و با استفاده از توابع و امکانات هسته وردپرس توسعه پیدا می کنند. شما با استفاده از آن می توانید بدون دانستن حتی یک خط کد، یک امکان جدید به سایت خودتان اضافه کنید. پس اگر شما از برنامه نویسی اطلاعی ندارید، کار طراحی افزونه خود را به گروه فنی ما بسپارید تا نتیجه آن را به خوبی در وب سایت خود ببینید. گروه مشهد آی تی با تجربه از پروژه های مختلف و آشنایی با سلایق مشتریان اصناف مختلف در ارائۀ بهترین نظرات در رابطه به وب سایت شما پیشگام است.

احتمالا خیلی از افزونه های وردپرس را بصورت رایگان دیده اید. اصولا این افزونه های رایگان جنبۀ استفادۀ عمومی داشته و مناسب نیاز کار شما نیست. نکته ای که در طراحی افزونه های رایگان وجود دارد اینست که اکثرا پشتیبانی فنی نداشته و اگر شما به مشکلی برخوردید، فقط خودتان هستید و خودتان و کسی به شما کمکی نمی کند! اما حق انتخاب با شماست که کدام یک را نصب کنید. اما بدانید که گاهی با پرداخت هزینه ای اندک راهی را برای ارتباط بهتر بین خود و مشتریانتان باز کرده اید و همچنین از یک تیم با تجربه در زمینۀ برنامه نویسی استفاده کرده اید. تیم برنامه نویسی ما به آخرین تکنولوژی روز آگاهی داشته و باتوجه تجربیات مختلف، یک پشتیبان قوی برای کسب و کار شما خواهد بود.

برای نصب افزونه وردپرس باید به چند نکته دقت کنید:

  1. برخی از افزونه ها اصلا کیفیت خوبی نداشته و وب سایت شما را از نظر امنیت، زیبایی و رابط کاربری خراب می کند.
  2. گاهی شما افزونه ای را نصب می کنید و چون توسط افراد نامعلومی ارائه شده است به روز رسانی صورت نمی گیرد.
  3. ممکن است افزونه وردپرس نصب شده با آخرین نسخۀ وردپرس سازگاری نداشته باشد.
  4. گاهی افزونه های آماده یک سکوی پرتاب برای بدافزارها بوده و مشکلات زیادی را برای سرورهای شما ایجاد می کنند.

طراحی افزونه وردپرس

آنچه در موارد بالا بسیار حیاتی است، بحث امنیت می باشد که اغلب اوقات ما را با چالش های اساسی روبرو می کند. درسال های اخیر، حملات سایبری سطح بالا از یک وب‌گاه آلوده‌ی مبتنی بر سکوی ورد‌پرس استفاده کرده‌اند. مهاجمین از این سامانه مدیریت محتوا، قالب‌های گرافیکی و افزونه‌های آماده و یا سفارشی به منظور پیاده‌سازی‌ حمله استفاده کرده‌اند. نتیجه‌ی این اتفاقات بسیار خطرناک است، چراکه وردپرس سکوی مورد استفاده در بیش‌ از ۶۰ میلیون وب‌گاه است که برخی‌ از آن‌ها وب‌لاگ‌های پربازدید و برخی دیگر وب‌گاه‌های تجاری هستند. شرکت Checkmarx، که وضعیت امنیت برنامه‌ها را بررسی می‌کند، به تازگی برای بار دوم به پویش کدهای ۵۰ افزونه‌ی وردپرس که بیش از سایرین بارگیری شده‌اند و ۱۰ افزونه‌ی تجاری برتر، پرداخته است و در یک گزارش کامل به بیان مشکلات امنیتی آن‌ها پرداخته است، که نشان می‌دهد در حدود ٪۲۰ از این افزونه‌ها مشکلات امنیتی رایج در وب شامل تزریق SQL، حملات XSS، حملات CSRF و حملات پیمایش مسیر۱ را دارا می‌باشند.

پس اگر می خواهید که وب سایت و سرور شما از این مشکلات امنیتی در امان بماند، بهتر است از مشاورین باتجربه در زمینۀ طراحی افزونه ورد پرس استفاده کنید تا هم امنیت خود را ساخته باشید و هم از پشتیبانی خوبی برخوردار شوید. فعالیت های گروه مشهد آی تی در زمینه طراحی افزونه وردپرس بصورت زیر است:

  • بستۀ نصبی افزونه وردپرس (نصب افزونه های وردپرس، سریع و آسان)
  • بستۀ طراحی سایت وردپرس (طرحی وب سایت با وردپرس)
  • بستۀ نصبی قالب های وردپرس (مجموعه قالب های طراحی شده)
  • طراحی تخصصی افزونه مناسب با نیاز کسب و کار شما

شما به چه افزونه ای نیاز دارید؟ با ما درمیان بگذارید…

گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی به عنوان قطب فناوری اطلاعات خراسان در کنار تجارت شماست؛

 

ارسال پاسخ