شبکه های بی سیم و معرفی Wifi Analyzer برای تحلیل آن ها

شبکه های بی سیم امکانی است که این روزها تقریبا تمام مراکز آموزشی، تفریحی، ترمینال ها و فرودگاه ها و حتی مراکز خرید و رستوران ها، امکان استفاده از آن را برای اتصال به اینترنت برای مردم فراهم می کنند.

با وجود کثرت اتصالات بی سیم در محیط اطراف، شاید این سوال برایتان پیش آمده که کدامیک دارای سرعت بیشتری است و افراد کمتری به آن متصل هستند؟ Wifi Analyzer اپلیکیشنی است که با تحلیل شبکه های بی سیم دور و اطراف، پاسخ این سوال را برایتان به تصویر می کشد.

Wifi Analyzer شبکه های بی سیم اطراف را به پنج طریق مختلف تحلیل می کند تا بتوانید از میان آنها، پرسرعت ترین و خلوت ترین گزینه را برگزینید. مطمئنا این قابلیت در جاهایی که چندین شبکه وای فای فعال هستند، بسیار خوب و کاربردی ظاهر خواهد شد.

com.farproc.wifi.analyzer0

دو نمودار Channel Graph و Time Graph، قدرت سیگنال این شبکه ها را لحظه به لحظه و به ترتیب به صورت نمودارهای قوسی و خطی به نمایش می گذارند.

Channel Rating گزینه ای است که به شبکه های وای فای از لحاظ عملکرد امتیاز می دهد و Signal Meter، قدرت سیگنال هر شبکه را به طور مجزا و با رنگ های سبز (خوب)، زرد (متوسط) و طوسی (ضعیف) نشان می دهد.

بخش AP List مطمئنا بهترین قسمت Wifi Analyzer به حساب می آید که در آن می توانید اطلاعاتی از قبیل قدرت سیگنال، آدرس آی پی، نوع مودم و اطلاعات فنی در مورد هر یک از شبکه های بی سیم را ملاحظه کنید.

همچنین در تنظیمات اپ، گزینه ای برای اسکرین شات گرفتن از نمودارها و داده ها تعبیه شده تا بعدا امکان مقایسه آنها را در روزهای دیگر داشته باشید. این اپلیکیشن بسیار کاربردی را می توانید با حجم ۲ مگابایت و به رایگان برای گجت های اندرویدی تان دانلود کنید.

به نقل از سایت (digiato)– باز نشر گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی

ارسال پاسخ