ترافیک وبسایت چیست؟

معمولا در اصطلاح عامیانه به تعداد بازدیدهای کاربران از یک سایت ترافیک وبسایت گفته می شود هرچند افزایش ترافیک وبسایت رابطـه مستقیمی با افزایش بازدید از آن سایت دارد ولی قطعا به معنی تعداد بازدید از آن سایت نمی باشد، در واقع ترافیک وبسایت به مقدار داده های مبادله شده بین یک سایت و کاربر بازدید کننده است .

ترافیک وبسایت و اهمیت آن

هدف اصلی هر صاحب کسب وکار از ایجاد وبسایت این است که بتواند توجه مشتریان را بسوی خود جلب کند و از طریق آن خدمات خودرا بطور گسترده ارائه دهد. اکثریت کاربران وب برای یافتن خواسته ها و نیازهای خود در اینترنت از موتورهای جستجویی مثل : گوگل استفاده می کنند پس باید کاری کنید که جز نتایج اولیه لیست موتورهای جستجو قرار بگیرید مهم است بدانید که موتورهای جستجو به وبسایت های پربازدید الویت و رتبه بیشتری می دهند. در این مطلب گروه فناوری مشهد آی تی شما را با نکات مهم در افزایش ترافیک وبسایت آشنا می کند.

چگونه از ترافیک وبسایت خود آگاه شویم؟

همانطور که گفتیم هدف از افزایش ترافیک وبسایت ، بدست آوردن رتبه برتر در لیست نتایج موتورهای جستجو است به همین دلیل باید از آمار بازدیدکنندگان وبسایت خود آگاه باشید در این زمینه می توانید از امکانات سایت هایی که قابلیت ارائه اطلاعات ارزشمند آماری را دارند استفاده کنید مانند : ابزار آماری گوگل ( Google Analytics ) ، چک کردن ترافیک سایت در آلکسا (Alexa) و یا استفاده از امکانات آماری سایت www.hit-counts.com

عوامل موثر در افزایش ترافیک وبسایت

 1. رعایت استاندارد در طراحی سایت و اصول بهینه سازی (سئو) باعث مطرح شدن در موتورهای جستجو شده، مطالب شما سریع تر ایندکس می شود درنتیجه کاربران به راحتی به مطالب دسترسی خواهند داشت.
 2. سعی کنید دامنه و آدرس سایت متناسب و حدالامکان کوتاه باشد تا براحتی در حافظه افراد بماند این نکته در دراز مدت اثر جذب بازدید را نشان خواهد داد. مشهد آی تی در این زمینه نیز راهکاری مناسب را ارائه می دهد.
 3. استفاده از متون توصیفی و متاتگ ها در هر صفحه از وبسایت بطوریکه مرتبط با مطالب آن باشد.
 4. موتورهای جستجو به نام صفحات و مطالب و عنوان حساسیت زیادی دارند. در نامگذاری و نوشتن عنوان صفحات دقت بیشتری داشته باشید .
 5. مهمترین عامل برای بدست آوردن رتبه بالا و مطرح شدن در موتورهای جستجو ارائه مطالب جدید و مفید می باشد. وبسایت خود را به روز نگه دارید و از کپی کردن مطلب و پست از سایت های دیگر خودداری کنید بهتر است مطلب شما از نظر موتور جستجو مطلبی جدید باشد.
 6. افزایش ترافیک سایت با استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل.
 7. با وبسایت های مرتبط تبادل لینک داشته باشید و اگر کسب وکار و سبقت گرفتن از رقبا برای شما یک امر مهم است پس همانند بودجه ای که تا دیروز برای تبلیغات کسب وکارتان در نظر گرفته بودید ، بودجه ای برای تبلیغات در سایت های با رتبه بالا در نظر بگیرید.
 8. استفاده از تعداد لینک های متعدد برای افزایش رتبه سایت و افزایش بازدیدکننده یک روش اشتباه می باشد رتبه شما با کلیک شدن آدرس سایتتان توسط کاربران در موتورهای جست و جو افزایش می یابد.
 9. استفاده از IP اختصاصی یکی از عوامل مهم در بالارفتن رتبه و به طبع افزایش ترافیک وبسایت می باشد هرچند ممکن است اجاره ip اختصاصی هزینه زیادی داشته باشد اما باید توجه داشت که موتورهای جستجو از این طریق شما را به عنوان یک پایگاه مستقل جستجو می کنند هنگامی که شما از یک ip اشتراکی استفاده می کنید موتور جستجو وبسایت شما را از میان ده ها سایت دیگری که با این ip فعال هستند تفکیک می کند و ممکن است اهمیت کمتری برای شما قائل شود.
 10. سایت هایی که بخش مربوط به معرفی لینک و تفکیک صنفی دارند به عنوان یک پتانسیل محسوب میشوند لینک وبسایت خود را در سایت هایی که مرجع اصناف و مشاغل هستند ثبت کنید.
 11. در صورت امکان در وبسایتتان سرویس هایی خاص به مشتریان خود ارائه دهید. راه اندازی سیستم گفتگوی آنلاین ، ایجاد فروشگاه اینترنتی بر روی زیردامنه سایت ، راه اندازی سیستم نظرسنجی و قرعه کشی و سیستم پرداخت الکترونیک از جمله امکاناتی هستند که باعث مراجعه دائمی کاربران و افزایش ترافیک وبسایت خواهد شد .

ما را در اینستاگرام دنبال کنید: @mashhadit_group

نویسنده : امیر ستوده

ارسال پاسخ