بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت، موضوعی بسیار مهم

موضوع مهمی که در دنیای وب دارای اهمیت است لود سایت در کمترین زمان و بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت می باشد. کاربران سایت هایی که بیشتر از ۳ ثانیه وقتشان را بگیرد برای لود را ترک می کنند .آهسته لود شدن سایت ها یک فاجعه برای سایت های تجاری می باشد در این سایت های تجاری حدود ۸۰% کاربرانشان رضایت ندارند از عملکرد فنی آن ها. موتور جستجو گر گوگل نیز یکی از ملاک هایش برای رتبه بندی وب سایت ها همین لود سایت در کمترین زمان ممکن است. وقتی سایت شما در کمترن زمان لود شود مطمئنن بازدید از سایت شما نیز بالا می رود.

گروه آموزشی مشهد ای تی  روش های بهبود بخشیدن به سرعت بار گذاری سایت را برای شما در نظر گرفته است

استفاده از افزونه های caching

اگر شما در وب سایت  تصاویر استاتیک,فایل های css و جاوا اسکریپ کم پیش میاد که تغییر کند. برای افزایش سرعت لود وب سایتتان خاصیت Caceh بهترین گزینه است قابلیت این خاصیت اینگونه است که میتواند فایل css و جاوا اسکریپ را در اولین بازدید کاربران ذخیره کند این کار باعث میشود تا کاربر در بازدید های بعدی سایت به سرعت لود شود. یک مورد مهم این است که وردپرس برای این خاصیت چند افزونه دارد که شما میتوانید از آن ها استفاده کنید. یکی از بهترین افزونه ها,افزونه W3 Total Cache است که باوجود آن سایت را برای ۱۰ بار بازدید Cache می کند راه اندازی این افزونه نیاز به یکم دقت و تخصص دارد.مور دیگری افزونه Wp Super Cache یکی دیگر از افزونه های قدرتمند Caching هست که بسیاری از کاربران آن رامی پسندند و راه اندازی اون نیازی به تخصص یا دانش فنی ندارد.

فشرده سازی تصاویر وبسایت

فایل هایی با حجم زیاد که معمولا فشرده سازی هم نشده اند بر روی سایت, عکس ها هستند. وردپرس افزونه هایی برای آن کار نیز در نظر گرفته است افزونه Wp Smush.it یکی از بهترین افزونه ها برای فشرده سازی تصاویر هست. این افزونه با حذف متا از عکس ها، آن ها را فشرده و بهینه میکند و این کار باعث افزایش سرعت لود وبسایت می شود. افزونه Tiny PNG نیز برای فشرده و بهینه سازی تصاویر وبسایت هست که با استفاده از متدهای خاص عکس ها را بهینه می کند و سرعت لود وبسایت رو بالا میبرد. افزونه jQuery Image Lazy Load Wp یک افزونه قدرتمند هست و باعث میشود که تصاویر سایت شما فقط در صورتی لودشوند که کاربر قصد دیدن آن ها را داشته باشد. به عنوان مثال ، وقتی کاربر سایت نیاز به خواندن مطالب در بالای سایت را دارد دیگه به پایین سایت مراجعه نمیکند و با استفاده از این افزونه عکس های پایین وبسایت لود نمی شوند. این کار نه تنها سرعت بارگزاری سایت رو بالا میبره، بلکه موجب صرفه جویی در پهنای باند اینترنت بازدیدکنندگان سایت میشه.

بهینه سازی فایل های HTML، CSS و جاوا اسکریپت
در این جا باید فضای خالی را که امکان حذف ـآن ها می باشد از درون کدهای سایت خود حذف کنید. در صورتی که فایل های سایت شما فضای خالی و بی مصرف زیادی را داشته باشند، آهسته تر از روی سرور خوانده می شوند و این مورد سرعت بارگزاری سایت رو کاهش میدهد. با وجود افزونه ها میتوانید این کار را انجام دهید.

بهینه سازی جداول پایگاه داده (Database Tables)
همانند عمل Defrag کردن در ویندوز یا تعویض روغن در خودرو می باشد که هم فضای خالی داریم و هم مرتب سازی فضای دیتابیس می شود و اجرای آن را راحت تر میکند. شما می توانید عملیات بهینه سازی جدول های دیتابیس را هم بصورت دستی با استفاده از PHP My Admin و یا با افزونه های بهینه سازی این کار را انجام دهید. افزونه Wp-DBManager می تواند به شما در زمینه بهینه سازی دیتابیس، تعمیر، Backup و Restore کمک کند. مورد دیگر از افزونه ها, افزونه Wp-Optimize می باشد که ابزار دیگر برای پاکسازی و بهینه سازی دیتابیس هست که به شما امکان حذف نظراتی که برای مدت زیادی در صف تایید باقی مانده اند را می دهد و میتواند در افزایش سرعت لود نیز کمک کند.

گروه تحقیق و توسعه مشهد ای تی امیدوار است در بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت شما تاثیر مثبتی گذاشته باشد با گذاشتن نظرات خود ما در بهتر کردن مطالب آموزشی راهنمایی کنید

 

ارسال پاسخ