سرور مجازی چیست؟

VPS مخفف عبارت Virtual Private Server به معنای سرور مجازی می باشد ، بر روی هر سرور اختصاصی می توان به کمک یک برنامه مجازی ساز تعدادی VPS ایجاد نمود که دارای یک سیستم عامل و فضایی کاملا مستقل از سایر سرورهای مجازی می باشند. هر VPS دارای یک سری مشخصه های فیزیکی نظیر میزان رم ، قدرت CPU ، مقدار فضای هارد تخصیص داده شده ، حجم پهنای باند قابل استفاده و یک آی پی اختصاصی می باشد . هر VPS به کمک آی پی اختصاصی به شبکه اینترنت پر سرعت متصل می شود که از این طریق در هر نقطه از زمین در دسترس خواهد بود و می توان داده هایی را در هارد آن آپلود و یا از آن استخراج کرد.

یکی از پرکاربردترین موارد استفاده سرورهای مجازی ایجاد VPS جهت میزبانی وب سایت و یا وب سایت ها می باشد. بدین صورت که ابتدا تنطیماتی بر روی سیستم عامل سرور مجازی ایجاد کرده و با قرار دادن فایل های وب سایت ،آن را قابل مشاهده برای عموم و یا افرادی خاص می نمایند. چنانچه مورد استفاده میزبانی از چندین وب سایت باشد لازم است کنترل پنلی سازگار با سیستم عامل سرور مجازی ر روی آن ایجاد شود تا مدیریت وب سایت ها ساده تر گردد. از جمله کنترل پنل های معروف می توان Cpanel , Plesk , DirectAdmin, Websitepanel , … را نام برد.

تکنولوژی مجازی سازی سرور ها توسط نرم افزار قدرتمند vSphere (Vmware) می باشد که قابلیت اختصاص منابع به صورت اختصاصی برای هر سرور مجازی و نه اشتراکی بین سایر کاربران را داراست.

از جمله خصوصیات سرورهای مجازی ما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. آپتایم بسیار بالا نزدیک به ۱۰۰%
  2. امکان تهیه نسخه پشتیبان از کل اطلاعات سرور مجازی بر روی سرور دیگر
  3. راه اندازی و نصب کنترل پنل دایرکت ادمین به صورت رایگان
  4. امکان روشن ، خاموش و ریبوت سرور مجازی از طریق پنل کاربری
  5. میزبانی وارائه نمایندگی ریسلر به صورت نامحدود با توجه به توان سرور مجازی خریداری شده
  6. راه اندازی گیم سرور بر روی VPS به دلیل پینگ بسیار پایین

پست های پیشنهادی:

  1. سرورهای مجازی لینوکس
  2. مجازی سازی سخت افزار

ما را در اینستاگرام دنبال کنید: @mashhadit_group

به نقل از سایت (afagh) – باز نشر گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی

ارسال پاسخ