بریده شدن عنوان در گوگل موضوعی جدید که به بررسی آن می پردازیم:در گذشته مقالاتی پیرامون سئو در سایت منتشر شده که یکی از آنها بهینه سازی سایت با ۱۲۳ نکته جادویی عنوان صفحه نام داشت. در این مقاله آموختیم که عنوان سئو یا همان Title Tag چه کاربردی داشته و چه نکاتی را باید هنگام نگارش آن در نظر بگیریم.

بریده شدن عنوان در گوگل

به تازگی گوگل تغییراتی در نحوه نمایش عنوان ها در نتایج جستجو ایجاد کرده است؛ در گذشته فضایی که برای نمایش عنوان صفحات در نظر گرفته میشد ۵۱۲ پیکسل بود که به ۶۰۰ پیکسل افزایش یافته است. این افزایش ۱۷ درصدی موجب شده که تعداد کاراکترهایی که در عنوان جا میشوند تغییر کند. در گذشته پیشنهاد میشد که هنگام انتخاب عنوان صفحه حداکثر از ۵۵ کاراکتر استفاده کنیم ولی حالا باید عدد جدیدی را برای این کار محاسبه نماییم.

تعداد کاراکتر عنوان سئو

کاراکترها عرض یکسانی ندارند

گوگل عنوان صفحه را براساس میزان عرض آن و به پیکسل محاسبه میکند، حال آنکه هنگام نمایش نتایج گوگل از فونت Arial استفاده میشود و در این فونت کاراکترهای مختلف عرض یکسانی ندارند در نتیجه تعداد نمایش کاراکترها بسته به جمله میتواند تغییر کند. همچنین در زبان انگلیسی عرض کاراکترها براساس کوچک یا بزرگ بودن حروف تغییر میکند که موجب میشود نتوان به یک عدد واحد برای تعداد کاراکتر نمایش داده شده دست یافت.

نمونه زیر یکی از طولانی ترین عنوان هایی است که میتوانید در نتایج گوگل مشاهده کنید و از ۷۷ کاراکتر تشکیل شده است. که در آن ۱۴ بار حرف کوچک i و ۱۰ بار حرف کوچک t به کار رفته که در کنار ۳ کاراکتر خاص موجب شده اند عرض کلمات و بطور کلی عنوان کوتاه تر از حالت معمول باشد.

کاراکترها عرض یکسانی ندارند

با بریده شدن عنوان در گوگل کلمات بریده نمیشوند:

در گذشته هرکجا که محدودیت فضا به پایان میرسید ممکن بود شما بریده شدن عنوان در گوگل مواجه شوید و ما عبارات ناتمام را در عنوان ها مشاهده میکردیم ولی با تغییرات جدید در بریده شدن عنوان در گوگل هیچ گاه کلمات بصورت بریده و نصفه نمایش داده نمیشوند. اگر کلمه انتهایی خیلی طولانی باشد عنوان شما بصورت اتوماتیک قبل از آن کلمه برش خورده و کوتاه تر از حد مجاز نمایش داده میشود.

title-word

نام برند شما بریده نمیشود

یکی از مشکلات سیستم قبلی آن بود که با طولانی شدن عنوان ها نام سایت یا برند در نتایج گوگل نمایش داده نمیشد ولی با تغییرات جدید در نمایش عنوان صفحات در نتایج گوگل مشاهده میکنیم که حتی اگر عنوان صفحه بریده شود نام برند در انتهای آن بصورت کامل نمایش داده میشود. همین مسئله موجب میشود که شما فضای کمتری برای قرار دادن عنوان صفحات خود داشته باشید.

نمایش نام سایت در انتهای عنوان

در بسیاری موارد مشاهده میکنیم که نام سایت یا برند در تگ title صفحه ذکر نشده است ولی گوگل این نام را شناسایی کرده و در انتهای عنوان صفحات به کاربران خود نمایش میدهد.

بررسی ۱۰ هزار جستجوی متفاوت

بررسی های انجام شده توسط تیم فنی سایت MOZ طی یک تحقیق بر روی ۱۰۰۰۰ جستجوی متفاوت نتایج جالبی را ارائه کرده است. در مجموع نزدیک به ۹۰۰۰۰ عنوان نمایش داده شده در نتایج گوگل مورد بررسی قرار گرفته است که نمودار زیر تعداد کاراکترهای نمایش داده شده را نشان میدهد.

نمودار تعداد کاراکترهای نمایش داده شده در عنوان

در نگاه اول ممکن است عدد ۶۳ انتخاب مناسبی برای تعداد کاراکترهای عنوان صفحه در نظر گرفته شود ولی با کمی دقت متوجه میشویم که ۵۰ درصد نتایج کاراکترهای کمتری را نمایش میدهند. در نتیجه اگر برای شما مهم است که عنوان سئو صفحه در نتایج گوگل بریده نشود بهتر است تعداد کاراکترهای شما بین ۵۷ تا ۵۹ عدد باشد.

توجه کنید که بریده شدن عنوان همیشه هم اتفاق بدی نیست و در برخی موارد موجب ایجاد حس تعلیق در خواننده شده و او را به کلیک کردن برای مشاهده ادامه مطلب ترغیب میکند.

اگر شما هم نمونه هایی از این برش عنوان ها در نتایج گوگل و مربوط به سایت خود مشاهده کردید با ما در میان بگذارید.

به نقل از سایت (websima) – باز نشر گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی

ارسال پاسخ