کسب درآمد از تلگرام چگونه امکان پذیر است؟

کسب درآمد از تلگرام را امروز از آقای بهزاد بهلولیان بشنویم. آقای بهلولیان یکی از موفق‌ترین کاربران استفاده کننده از شبکه پیام‌رسان تلگرام هستند، ایشان در پیام‌رسان تلگرام دارای چندین کانال تخصصی مربوط به دنیای فناوری و کامپیوتر هستند که توانسته اند با ساخت کانال‌های مختلفی اقدام به کسب درآمد از تلگرام کنند و ثابت کرده اند با پیاده‌سازی ایده‌ها و طرح‌های جدید می‌توان از بسیاری از شبکه‌های اجتماعی اقدام به کسب درآمد نمود. تلگرام یکی از این پیام‌رسانهایی است که افراد مختلفی با ساختن کانال‌های مختلف و انجام تبلیغات در این پیام‌رسان به درآمدهای میلیونی رسیده‌اند تلگرام به دلیل محبوبیت زیاد در استفاده کاربران به یکی از منابع کسب درآمد در ایران و جهان تبدیل شده است بهزاد بهلولیان یکی از افراد موفق جهت کسب درآمد از این شبکه بوده است که با دریافت تبلیغات و فروش کانال‌های مختلفی توانسته است تا به این لحضه ۵۰ میلیون تومان از اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام برای خود کسب درآمد کند به دلیل محبوبیت بالای تلگرام در بین اپلیکیشن پیام‌رسان تصمیم گرفتیم مصاحبه‌ای با ایشان ترتیب دهیم و خوشحالیم که در حال حاضر در خدمت آقای بهزاد بهلولیان هستیم.

کسب درآمد از تلگرام توسط آقای بهلولیان:

؟؟؟؟:‌ لطفا خودتون رو به صورت کامل معرفی کنید.

بهزاد: من بهزاد بهلولیان هستم، ادمین و بنیان‌گزار بزرگترین کانال‌های فناوری‌اطلاعات و تخصصی کامپیوتر کشور.

؟؟؟؟:‌ برای ما درباره پیش زمینه و حوزه فعالیتتان بگویید قبل از فعالیت در شبکه پیام‌رسان تلگرام مشغول چه کاری بودید؟

بهزاد: دانشجوی نرم افزار دانشگاه تبریز هستم، قبل از تلگرام هم در فیسبوک و اینستاگرام فعال بودم و پیج‌های بزرگی هم داشتم.

؟؟؟؟:‌ یعنی در سایر شبکه‌های‌اجتماعی اقدام به فعالیت میکردید؟ کمی از فعالیت‌های خود برایمان بگویید.

بهزاد: همه فعالیت من در فضای مجازی با جنبه ی تجاری بود در این زمان بیزینس در فضای مجازی خیلی بیشتر سود دارد تا اینکه آدم مغازه داشته باشه و منتظر مشتری باشه!

؟؟؟؟:‌ سابقه فعالیت شما بیشتر در تلگرام بوده یا برای کسب درآمد در تمام شبکه‌های اجتماعی اقدام به ساخت صفحات و اکانت‌هایی برای کسب درآمد کرده اید؟

بهزاد: من همه جا فعال بودم برای بیزینس، اما صرفا بیزینس نبود.

؟؟؟؟:‌ ایده ساختن  بزرگترین کانال‌های فناوری اطلاعات در ایران چگونه به ذهن شما آمد.

بهزاد: این ایده نیست، من شبانه روز فعالیت کردم تا بتونم اولین و بزرگترین کانال‌های تخصصی کشور رو بوجود بیارم! البته برای بزرگتر شدن اونها هم ایده دادم.

؟؟؟؟:‌ خوب در مورد روش‌ها و ایده‌های بالا بردن تعداد ممبر‌های کانال‌های خود برایمان صحبت کنید.

بهزاد: کیفیت کانال اولین و بزرگترین نکته هستش… مثلا خودداری از مطالب طولانی، تگ و لینک، قالب بندی زیبای مطالب و… همشون موثر هستش!

؟؟؟؟:‌ از سایر روش‌ها هم استفاده کرده اید مثل تبلیغات و ..

بهزاد: خیر من ریالی خرج نکردم برای تبلیغات… ایده دادم برای افزایش عضو‌های کانال، مثلا برای اولین‌بار در کانال‌های بزرگ تلگرام مسابقه رو به راه انداختم و اسپانسر گرفتم و ایده‌های دیگه مثل بنر و …

؟؟؟؟:‌ شما چند کانال را تا این لحظه ساخته‌اید اگر امکانش هست اسم کانال‌ها را همراه با لینک آن‌ها برای کاربران بگویید و در مورد هر کانال کمی توضیح دهید.

بهزاد: اولین کانالی که استارت فعالیت من در تلگرام بود کانال booksharing بود که تا زمانی که مدیریت این کانال بر عهده بنده بود به ۲۸ هزار عضو رسید بعد از این کانال به نام sharingvideo توسط من ساخته شد که به ۸۰۰۰ عضو رسید و به شخص دیگری واگذار شد بنده کانال‌های مختلفی رو ایجاد کردم که بالای چندین هزار عضو داشت نمونه کانال‌های itfarsi که مربوط به علاقه مندان به فناوری اطلاعات بود و به ۷۰ هزار عضو رسید کانال‌های زیادی رو با انجام ایده و طرح‌های مختلف مثل برگزاری مسابقات به کانال‌های پربازدید و کاربری تبدیل کردم نمونه این کانال‌های می‌توان به کانال radiojavan و book_sharing اشاره کرد.

؟؟؟؟:‌ چه روش‌هایی را برای بالا بردن اعضای کانال در پیام‌رسان تلگرام پیشنهاد میکنید؟ چگونه می‌توان مخاطبان زیادی را جذب کرد ؟

بهزاد: تبادل با کانال‌های دیگه!مطالب با انسجام بالا و مفید.

؟؟؟؟:‌ روزانه چند ساعت به کار خود در تلگرام اختصاص میدهید ؟

بهزاد: صبح ساعت ۷ تا ساعت ۳ شب

؟؟؟؟:‌ برای جوانی که بخواهد به حوزه کسب‌و‌کار‌آنلاین در شبکه‌های‌اجتماعی مانند اینستاگرام یا پیام‌رسان تلگرام ورود کنند چه توصیه‌ای دارید؟

بهزاد: همیشه سعی کنید در یک کار اولین باشید یا رقبای کمی داشته باشید.

؟؟؟؟:‌ بهزاد جان جمله پایانی آزاد هست هر چه لازم هست بگویید…

بهزاد: همیشه درگیر پروژه‌های فنی نباشید، استارتاپها بهترین هستند.

از بهزاد عزیز بابت قبول کردن این مصاحبه تشکر ویژه میکنیم.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید: @mashhadit_group

به نقل از سایت (upbash) – باز نشر گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی

2 نظرات

ارسال پاسخ