مهارت های کار گروهی

موفقیت آمیز بودن همکاری های تیمی باعث رونق پروژه ها و کسب و کار می شود. حتی اگر کار شما در اکثر زمان ها به طور مستقل باشد، به ناچار باید در برخی مواقع با دیگران کار کنید. ممکن است با خود فکر کنید که مدیریت یک تیم کار ساده ای است. اما در واقع شما در تیم خود افرادی با مهارت ها و همچنین ویژگی ها و خصوصیات متفاوتی دارید. اگر بخواهید کسب و کار موفقیت آمیزی در کنار اعضای گروه داشته باشید و از فعالیت خود لذت ببرید باید بدانید خصوصیات افراد بزرگ چیست و مهارت های کار گروهی را بیاموزید. در اینجا نکاتی  برای شما که می خواهید یکی از اعضای یک تیم موفق باشید ذکر شده است.

۱. از هدف خود مطمئن شوید

هدف پروژه شما چیست

تیم های قوی دنبال یک چشم انداز واحد و یکپارچه هستند و فعالیت های آن ها با هدف پروژه تراز بندی می‌شود. مطمئن شوید که  همیشه می‌دانید هدف پروژه ی شما چیست.

۲. به شکایت کردن عادت نکنید

یک تیم در محیط‌ هایی که روی افکار مثبت تمرکز می شود پیشرفت میکند.  شکایت کردن می تواند مانند یک نشتی باشد که می تواند کل کشتی را غرق کند.

۳. راه حل متمرکز

هرکسی یک منتقد است. کار آسانی است. هنر این است که بازخورد سازنده بدهیم و یک بخش ضروری کار و پروژه پیشرفت کند. با هزینه کمی می توانید ایده های جذابی دریافت کنید و پس از آن اتفاق های خوب پیش روی شماست.

۴. استفاده آگاهانه از زمان

نحوه استفاده از زمان خود را مدیریت کنید و اثرات آن را در کل تیم ببینید. در مورد توسعه مهارت های مدیریت زمان ace سخت کوش باشید. عادت هایی که واقع گرایانه و متناسب با شخصیت شما هستند بیابیید.

۵. گوش کنید

شنونده فعال باشید

گوش دادن برای همه خوب است. این باعث می شود اعضای تیم احساس ارزشمندی کنند و فرصت های یادگیری را فراهم می کند. همچنین سوء تفاهم ها به حداقل می رسد. به مهارت های خود نگاهی بیاندازید و یک شنونده فعال باشید.

۶. به ایده های بقیه احترام بگذارید

حتی اگر فکر می کنید ایده کسی مسخره است، رد کردن آن می تواند درها را روی ابتکار پروژه ها و مکالمات پربار ببندد. یک تیم مبتکر تیمی است که درها را برای ایده ها باز کند.

۷. با اشتیاق ارتباط برقرار کنید

مزایای ارتباط روشن در محل کار عبارتند از: افزایش بهره وری، روحیه بالاتر و بهبود حافظه. رونوشت، ۷۰ درصد از مردم چیزهایی که می شنوند را فراموش میکنند. بنابراین ارتباط مداوم برقرار کنید.

۸. تایید و قدردانی

تقدیر و تشکر از افراد تیم به آن ها در طول زمان حفظ شورو شوق و کنجکاوی می دهد. برخی روش های آسان برای نشان دادن علاقه: گوش بده. بپرس. فرصت بده

۹. اشتیاق خود را به اشتراک بگذارید

احساسات و خلق و خو مسری هستند. به کوه بروید! این می تواند اعضای تیم را تقویت کند و در مورد کاری که می خواهند انجام دهند هیجان بیش تری داشته باشند.

۱۰. هر چیزی را در ایمیل ننویسید

سیستم های چت و ایمیل سیستم های بزرگی هستند. اما از آن ها فقط برای ارسال اطلاعات و داده ها استفاده کنید.

۱۱. شجاع باشید

شجاعت پیش شرط صداقت، شفافیت، ریسک، تصمیم گیری های سخت است

“شجاعت فقدان ترس نیست، غلبه بر آن است” نلسون ماندلا

۱۲. تقدیر از دست آورد ها

این مهم است که اذعان کنید کارها به خوبی انجام می شود. حتی می توانید بعد از پیروزی ها جشن بگیرید. در دوره بعد تیم فعال تری خواهید داشت

۱۳. شوخ طبع باشید

وقتی که سرگرمی داشته باشید آرام تر هستید بنابراین باعث می شود که تیم خوش حال تر با خلاقیت بیشتری داشته باشید.

 

 

ارسال پاسخ