دسته ها و برچسب ها
در هر سایتی که داریم بعد از تهیه محتوا و ثبت نوشته هایمان میخواهیم که آن را انتشار دهیم ولی باید قبل از انتشار مطلب خود مواردی مثل برچسب ها و دسته ها را رعایت کنید در واقع باید بگم که استقاده درست از برچسب ها میتواند روی سئو سایت شما تاثیر بگذارد .ایجاد دسته و برچسب پایه های اسکلت سایت ورد پروسی شما را درست می کنند که برای خوانندگان و موتور های جستجو دارای اهمیت می باشد.
اهمیت دسته و بر چسب
روش های معمول برای سایت های انلاین مربوط به نوشته های روزانه حالت خبری تا چندین سال خوب است اما یک روز به علت نداشتن برچسب های مناسب از بین می روند چون ساختار محتوایی خود را به نمایش نگذاشته اند.با وجود این همه اهمیتی که برچسب ها ودسته ها دارند وبلاگ نویسان سعی کردند تا با استفاده از افزونه ها و کد ها را گسترش بدهند.وجود دسته ها و برچسب ها به خوانندگان کمک می کند و آنها را در سایت نگه میدارد !
 

مزیت سئو در دسته ها و برچسب ها

همانطور که قبل گفته شد وجود برچسب ها در سئو سایت دارای اهمیت می باشد. در مرحله اول تمامی لینک های داخل سایت را پیدا میکند و از هم جدا سازی میکند.اگر نوشته های زیادی دارید که لینک های زیادی دارند از دسته ها و برچسب های درست استفاده کنید با این کار شما رتبه خود را در موتور های جستجو افزایش میدهید.

 

دسته ها و برچسب ها و تفاوت بین آن ها

شما وقتی هیچ ذهنیتی درباره عنوان ندارید برچسب ها و دسته ها کمک میکنند تا انتخابی درست کنید.برچسب ها و دسته ها مزیت های یک سانی دارند ولی تفاوت هایی هم بین این دو می باشد .دسته ها همانند بخش های یک کتاب هستند .محتوای تمامی کتاب ها به صورت فصل بندی مرتب شده اند. عناوین هر فصل کمک میکند تا عنوان اصلی کتاب را به دست اورید.برچسب ها همانند شاخص کتاب هستند که دارای لیست بزرگی از عناوین تخصصی کتاب می باشند .
 

چگونگی استفاده از برچسب ها و دسته ها

 

دسته ها:

۱- برای انتخاب عنوانین دقت کنید و مورد مهمی که باید در نظر بگیرید انتظار ما از خواننده و محتوا چنینی باشد. انتخاب دسته ها معمولا در مرحله ی اول سخته باید سعی کنید از طوفان فکری استفاده کنید تا بتوانید عناوین بهتری برای دسته ها استفاده کنید
۲- دسته هایی را انتخاب کنید که تمامی پست ها در ان باشد به این دلیل که وردپرس نیاز به انتخاب آن ها قبل از انتشار دارد.
۳- فقط از دسته های اصلی برای مطالب استفاده نکنید و دسته ها رو به صورت زیر مجموعه ی دسته های بزرگتر هم طبقه بندی کنید.
۴- از تعداد زیادی دسته استفاده نکنید که این موضوع بستگی به محتوا داره. شما باید با توجه به نیاز اینکار را انجام بدهید.
 

برچسب ها

۱- استفاده از کتابخانه برچسب این را نیز در نظر بگیرید که یک برچسب خلاصه ای از کل نوشته نیست و میتواند بعضی از آن را توضیح دهد
۲- شما میتوانید برای جذابیت برچسب ها از کلمات منعطفی استفاده کنید
۳- سعی کنید تعداد برچسب هایتان برای یک نوشته مطلوب باشد
۴- استفاده از برچسب های تکراری ممنوع , این کار باعث شکسته شدن لینک ها می شود.
download

ارسال پاسخ