Stop words را بیشتر بشناسیم…

اگر شما هم برای سئوی محتوانی انتشاری خود در سایت وردپرسی تان، از یوآست سئو استفاده می کنید، قطعا به کلمات توقف ها برخورده اید.

زمانی که شما نامک انگلیسی به مقالات خود می دهید، و از کلمات and, or, In, … استفاده کنید، خطای یوآست سئو مبنی بر استفاده از Stop words را مشاهده می کنید…

این مقاله را از پیشنهادات یوآست سئو برای دانستن بیشتر درباره  Stop words ترجمه می کنم

ممنون که همراه من هستید.

کلمات توقف نباید با Safeword اشتباه گرفته شود.

stop words به کلماتی گفته می‌شود که قبل یا بعد از کلمات اصلی در عبارات ظاهر می‌شود.

هر گروه از کلمات میتواند بعنوان stop words برای یک هدف تعریف شده انتخاب شود. برخی از رایج ترین stop words برای بعضی از موتورهای جستجو شامل کلمات عملکرد کوتاه، مانند the, is, at, which, and, on می‌باشد. در این مورد، stop words ها زمانی که عبارات جستجو شامل آن‌ها باشد، می‌توانند مشکل ساز باشند، به خصوص در نام از قبیل “The who” ، ” The The” یا ” Take That”.

stopwords

stop words چیست و گوگل با آن ها چگونه رفتار می کند؟

کلمات توقف، برخی از کلماتی هستند که تا حدی یا به طور کامل توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته می‌شوند، کلماتی شبیه به the, an, a, of, or و خیلی از کلمات دیگر. که هیچ ارتباطی با محتوا ندارند. موتورهای جستجو هم در جستجو و هم در نمایش نتیجه آن ها را نادیده میگیرند.

چرا موتورهای جستجو از جمله گوگل، stop words را نادیده میگیرند؟

معمولا این کلمات باعث وجود مشکلات بسیاری از جمله ابهام، مشکلات بار سرور و … می‌شوند. آن ها همچنین به موتورهای جستجو در ارائه نتایج فوری کمک می‌کند.

چه زمانی موتورهای جستجو stop words ها را معنا دار در نظر میگیرند؟

موتورهای جستجو، معنای عبارت جستجو شده را با در نظر گرفتن کلمات همراه کلمه کلیدی تفسیر می‌کند.

به مثال زیر توجه کنید:

Matrix: Math concept
The Matrix: Movie

 در اینجا، “the” کلمه توقف است. در اینجا گوگل این stop words را در نظر میگیرد، زیرا با فیلتر کردن “the” معنای عبارت به کلی تغییر می کند.

سوالی که ممکن است به وجود بیاید این است که چکونه موتورهای جستجو بین دو عبارت جستجو شده بالا تمایز قائل می‌شوند؟ موتورهای جستجو لیستی از عباراتی را دارند که نباید stop words را ندیده بگیرند.

اگر نتایج جستجوی هر دو عبارت (با و بی stopwords) متفاوت هستند، موتورهای جستجوگری شبیه گوگل نتایج هردو را نمایش میدهد، این مورد به طور همزمان برای کاربر  هم اتفاق می افتد.!!!!!!

گاهی اوقات ممکن است متوجه شده باشید که نتایج گوگل برای برخی از عبارات جستجو شده، نامرتبط است.

نقش ان ها در SEO چیست؟

بسیاری از کارشناسان سئو و حتی پلاگین Yoast به شما پیشنهاد می کنند که استاپ ورد ها را از نامک یا URL پست های وبلاگتان، عنوان سئو و کلمه کلیدی تان حذف کنید. آن ها معتقدند اگر این موارد شامل استاپ ورد ها باشند، رتبه پست شما در SERP ها کم می شود.

هدف اصلی گوگل افزایش تجربه کاربری است. stop words ها را فیلتر کنید که تجربه کاربری را بسیار کاهش می دهد.

گوگل روز به روز باهوش تر می شود…

چگونه تعیین کنیم که آیا از Stop words استفاده کنیم یا نه؟

در برخی حالات استفاده از کلمات توقف صدمه میزند.

چه زمانی؟

عنوان پست خود را با کلمات توقف و بدون کلمات توقف سرچ کنید. اگر نتیجه سرچ دو حالت متفاوت بود، مشخص است که گوگل استاپ‌وردزها را در نظر گرفته است. بنابراین، این احساس را برای شما تداعی می‌کند که در عنوان خود از کلمات توقف استفاده کنید.

سخن پایانی

بنابراین، من می‌توانم بگویم که “استفاده از کلمات توقف صدمه‌ای به سئو نمی‌زند، اما استفاده بیش از حد از آن ها، چرا.” از کلمات توقف به صورت محدود استفاده کنید، بهترین عمل آن است که در موارد بی‌ارزش از آن‌ها استفاده نکنید. بخاطر داشته باشید که بهتر است نامک پست‌های‌تان را کوتاه و خود توضیح نگه دارید. حذف تمام کلمات توقف از URLها غیر طبیعی به نظر می‌رسد. همین مورد در مورد عنوان پست هم صدق می‌کند.

گوگل و دیگر موتورهای جستجو، روزبه‌روز باهوش‌تر می‌شوند. آن‌ها بیشتر کلمات توقف را کلمات مورد استفاده تشخیص می‌دهند. اگرچه بهترین عمل آن است که کلمات توقف غیر ضروری را از عنوان پست و URL حذف کنیم.

اگر شما هر شک و تردید و یا نظر دیگری دارید، برای ما کامنت بزارید، اگر هم برایتان مفید بوده، آن را به اشتراک بگذارید.

به نقل از gobloggingtips

2 نظرات

ارسال پاسخ