آموزش کامل کار با مسنجر سوما – Soma

#سوما ( #Soma ) از آن دسته مسنجرهای نوظهور برای #موبایل های اندرویدی می باشد که شاید در آینده حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت. برقراری #تماسصوتی و #تصویری و #چترایگان ، #بلاک و ۳آنبلاک شماره ها ، ایجاد #گروه های مختلف ، گذاشتن #تصویر #پروفایل و #استاتوس و … از امکانات #اپیلیکیشن سوما می باشد . مسنجر سوما ظاهراً محیطی شبیه #واتساپ دارد اما در آینده نه چندان دور رقیب جدی برای واتساپ ، #لاین ، #تلگرام و … خواهد بود . در این پست از سیر تا پیاز و  چند #ترفند مهم از #مسنجر Soma را به شما کاربران عزیز می آموزیم . پس با ما همراه شوید …

در این پست مطالب زیر را به شما می آموزیم :

  • آموزش #ثبت_نام در مسنجر Soma
  • آموزش #ساخت_گروه + چند نکته درباره گروه
  • آموزش بلاک شماره مزاحمان و خارج کردن شماره ها از بلاک ( آنبلاک ) در سوما
  • آموزش مدیریت پروفایل در مسنجر سوما
  • آموزش مخفی کردن حالت آنلاین در مسنجر سوما
  • آموزش حذف کامل اکانت سوما
  • مشاهده فعالیت های خود در سوما

سخنی با شما : زبان نرم افزار سوما متناسب با زبان گوشی اندرویدی شما می باشد و از آنجا که زبان گوشی های برخی از شما #انگلیسی و زبان گوشی برخی دیگر #فارسی است ، معادل فارسی هر اصطلاح و لغت انگلیسی در این آموزش در پرانتز برای شما عزیزان ترجمه شده تا دیگر با مسنجر سوما به مشکل برخورد نکنید .

آموزش ثبت نام در مسنجر Soma

—————————————————

۱- پس از نصب نرم افزار سوما ، در حالی که گوشی شما متصل به #اینترنت است ، این نرم افزار را باز کنید و روی گزینه Agree and Activate ( موافقت و #فعالسازی ) بزنید .

soma1

۲- در این مرحله در قسمت بالا کشور ” ایران “ را انتخاب کنید و در کادر پایین تر شماره تلفن خود را وارد کرده و سپس گزینه Next ( بعدی ) را لمس کنید .

soma2۳- در این مرحله صبر کنید تا دستگاه #کد_تایید را برای شما اس ام اس کند . سپس کد تاییدی که برایتان فرستاده شده را در نرم افزار وارد نموده و به مرحله بعد بروید. ( در برخی گوشی ها کد تایید به صورت خودکار در نرم افزار وارد می شود و کاربران به صورت خودکار به مرحله بعد می روند ) و لازم به ذکر است این مرحله متناسب با سرعت اینترنت شما زمان می برد.

۴- در این مرحله با زدن روی گزینه Continue ( ادامه ) مرحله نصب و فعالسازی کامل مسنجر SOMA به پایان می رسد و این یعنی به سوما خوش آمدید .

soma3آموزش ساخت گروه در سوما + چند نکته درباره گروه

—————————————————

۱- روی علامت + در بالای صفحه اصلی این نرم افزار بزنید و گزینه New Group ( گروه جدید ) را انتخاب کنید .

۲- در این مرحله در کادر خالی نام گروه خود را وارد نموده و Next ( بعدی ) را بزنید .

۳- در این مرحله که مرحله پایانی است کافیست مخاطبین موردنظر خود را با زدن تیک انتخاب کنید و روی گزینه #Create ( ایجاد ) بزنید تا گروه شما ساخته شود .

نکاتی جالب درباره ی گروه  :

  • در مسنجر سوما اعضا می توانند #دوستان خود را به گروه اضافه کنند ولی فقط و فقط #مدیر گروه می تواند سایر اعضا را حذف کند. پس اگر #ادمین یک گروه هستید می توانید با زدن روی علامت سه نقطه بالای صفحه در گروه و رفتن به قسمت #Group_Info ( اطلاعات گروه ) و انتخاب مخاطب موردنظرتان و زدن گزینه Remove From Group ( حذف از گروه ) کاربر موردنظر را از گروه حذف کنید .
  • در برنامه سوما مدیر گروه می تواند #مدیریت گروه را به طور مشترک با شخص دیگری انجام دهد؛ بنابراین اگر در برنامه Soma مدیر گروه هستید می توانید به قسمتGroup Info ( اطلاعات گروه ) بروید و روی نام کاربر موردنظر خود بزنید و گزینه Make Group Admin ( مدیر گروه کردن ) را انتخاب کنید تا گروه شما همزمان توسط شخص دیگری نیز مدیریت شود . این مدیر جدید همه ی اختیارات مدیر اصلی را داراست ولی هیچ وقت نمی تواند مدیر اصلی گروه را حذف کند .
  • اگر قصد دارید که #نوتیفیکیشن ( زنگ پیام ارسالی ) در گروهتان را غیرفعال کنید کافیست روی علامت سه نقطه بالای صفحه در گروه بزنید و گزینه #Mute ( بی صدا ) را انتخاب کنید تا به هنگام ارسال پیام توسط سایر اعضا گوشی شما به صدا در نیاید .

آموزش بلاک و مسدودسازی شماره مزاحمان + آنبلاک

—————————————————

روش اول در این روش برای بلاک کردن شخص موردنظر کافیست به صفحه پروفایل وی در #نرم_افزار سوما رفته و روی علامت سه نقطه در گوشه ی صفحه بزنید و گزینه Block Userرا انتخاب کنید .

روش دوم برای بلاک کردن شماره تلفن های ناشناخته یا #مزاحمان کافیست به قسمت Settings ( تنظیمات ) بروید و گزینه #Account ( #حساب ) را انتخاب کنید . اکنون در صفحه ی جدیدی که نمایان می شود گزینه #Privacy ( حریم خصوصی ) را انتخاب نموده و سپس روی #Blocked_contacts ( مخاطبین #مسدود شده ) بزنید . حالا روی علامت آدمک در گوشه صفحه بزنید و در صفحه جدیدی که برایتان باز می شود، روی مخاطب موردنظرتان یک بار بزنید تا به لیست بلاک شدگان منتقل شود .

همچنین اگر قصد دارید مخاطب خود را از بلاک خارج کنید کافیست مانند روش دوم به قسمت Blocked contacts ( مخاطبین مسدود شده ) رفته و روی نام مخاطب بلاک شده بزنید و سپس در پاسخ به پرسشی که از شما می شود گزینه #Confirm ( تایید ) را انتخاب کنید .

آموزش مدیریت پروفایل در مسنجر سوما

—————————————————

در این قسمت شما می توانید اطلاعات مربوط به پروفایل خود را ویرایش کنید . پس به این منظور در نرم افزار سوما به Settings ( تنظیمات ) رفته و سپس گزینه Profile ( پروفایل ) را انتخاب کنید .

soma4اکنون می توانید با زدن روی قاب عکس خاکستری رنگ ، عکس پروفایل جدیدی از گالری خود انتخاب کنید و یا عکس جدیدی با دوربین گوشی خود بگیرید و در نرم افزار قرار دهید .

در قسمت Name ( نام ) می توانید نام یا لقب یا هر چیز دیگری که قصد دارید برای افراد ناشناخته نمایان شود را انتخاب کنید .

در قسمت #Status ( وضعیت ) نیز می توانید یک وضعیت برای خود بنویسید. برای این کار روی کادر Your current status ( وضعیت کنونی شما ) بزنید و یک وضعیت از خود بنویسید.

این برنامه #استاتوس های آماده ای نیز دارد که مهمترین آن ها عبارت اند از :

#Busy ( سرم شلوغه ) ، #Out_with_friends ( با دوستانم بیرونم ) ، #In_class ( در کلاس درس ) ، #Driving_in_car ( در حال رانندگی ) ، #In_a_meeting ( در جلسه ) و …

آموزش مخفی کردن حالت آنلاین در مسنجر سوما

—————————————————

۱- در نرم افزار Soma به قسمت Settings ( تنظیمات ) بروید و گزینه Account ( حساب ) را انتخاب نمایید .

۲- اکنون Privacy ( حریم خصوصی ) را انتخاب کنید و سپس روی گزینه #Last_seen ( آخرین بازدید ) بزنید .

۳- اکنون می توانید با انتخاب گزینه #Everyone ( همه ) حالت آنلاین بودن خود را به همه نشان دهید . با انتخاب گزینه #My_contacts ( مخاطبین من ) حالت آنلاین بودن خود را فقط به مخاطبانتان نشان دهید . و همچنین می توانید با انتخاب گزینه #Nobody ( هیچ کس ) حالت آنلاین بودنتان را از همه مخفی کنید .

soma5آموزش حذف اکانت سوما

—————————————————

برای حذف کامل اکانت مسنجر سوما کافیست :

۱- به Settings ( تنظیمات ) برنامه سوما بروید و گزینه Account ( حساب ) را انتخاب کنید .

soma7۲- اکنون گزینه #Delete_My_Account ( حسابم را حذف کن ) را انتخاب کنید و در صفحه جدیدی که برایتان باز می شود شماره تلفن خود را مجدداً وارد کنید و روی گزینه قرمز رنگ Delete My Account ( حسابم را حذف کن ) بزنید .

soma6۳- اکنون پرسشی از طرف نرم افزار برای تایید حذف اکانت مطرح می شود که کافیست گزینه #Delete ( حذف ) را انتخاب کنید تا اکانت شما کاملاً پاک شود .

soma8مشاهده فعالیت های خود در سوما

—————————————————

اگر قصد دارید فعالیت های خود در برنامه سوما نظیر پیام هایی که ارسال یا دریافت کردید ، #عکس های ارسالی و دریافتی و … را مشاهده کنید کافیست در سوما به Settings ( تنظیمات ) بروید و گزینه #Usage ( کاربرد ) را انتخاب نمایید تا بتوانید آمار فعالیت خود را در این برنامه ببینید. همچنین برای حذف این آمار می توانید آخرین گزینه این صفحه یعنی گزینه #Reset_Statistic ( صفر کردن آمار ) را بزنید تا آمار سوابق شما حذف و در همان لحظه از نو شروع شود .

soma9

 

منبع: به نقل از سایت(پی سی لند)-باز نشر گروه فناوری مشهد ای تی

 

ارسال پاسخ