بازاریابی در شبکه های اجتماعی

بازاریابی در شبکه های اجتماعی یکی از عناصر ۲۱ گانه بازاریابی اینترنتی است که امروزه در تدوین برنامه بازاریابی بسیاری از شرکت های پیشرو جایگاه اثربخشی دارد. این ابزار فقط به ایجاد یک صفحه و ارائه مطالب بدون هدف و برنامه در آن ختم نمی شود. بازاریابی در شبکه های اجتماعی می تواند در کنار سایر تکنیک های بازاریابی اینترنتی مانند ایمیل مارکتینگ، تبلیغات اینترنتی، بازاریابی محتوا، طراحی وب سایت، تبلیغات کلیکی و … یکی از گزینه های جذب بازدید کننده به سایت شده و درنتیجه تاثیر مستقیمی بر سئوی سایت و بهینه سازی سایت خواهد گذاشت. بر اساس آمارها  ۹۷ درصد جست‌وجوهای کاربران در شبکه‌های اجتماعی به کسب‌وکارها و فروشگاه‌های آنلاین مربوط می‌شود. همچنین ۶۵ درصد مدیران ارشد شرکت‌ها اعلام کرده اند که از ابزارهای مخصوص رسانه‌های اجتماعی برای فهم هرچه بهتر بازار استفاده می‌کند.

مرکز ارتباطات Annenberg وابسته به دانشگاه پنسیلوانیا مطالعه ای را درباره حضور شبکه های اجتماعی در ایران انجام داد که بر اساس آن گفته می شود که ایرانی ها با حدود ۱۲درصد بزرگترین مشترکان سرویس پیام رسان وایبر، پس از امریکایی ها با ۸ درصد قرار گرفته اند. همچنین گفته شد ۹۷ د رصد کاربران ایرانی با رایانه شخصی،۳۳ درصد با تلفن همراه و ۱۶ درصد هم به کمک تبلت از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. بیشتر این افراد در منزل خود خدمات شبکه های اجتماعی را مورد استفاده قرار می دهند و ۴۲ درصد هم در محل کار در این فضا حضور می یابند.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

وقتی با این آمار شگفت انگیز مواجه می شویم، عین سادگیست که بخواهیم بدون توجه از کنار آن عبور کنیم. اگر صاحب یک کسب و کار هستید، باید بدانید که شما می توانید کسب و کارتان را متناسب با پیشرفت تکنولوژی و تغییر ذائقۀ مردم جلو ببرید. اگر از این بستر مهیا شده (شبکه های اجتماعی) استفاده نکنید، دیر یا زود باید به فکر ورشکستگی خود باشید. آنچه تجارت شما را پایدار نگه می دارد، جلو رفتن با زمان و درک نیازهای جدید مردم است. پس بازاریابی در شبکه های اجتماعی را بطور جدی دنبال کنید تا به سادگی شاهد پیشرفت در کسب و کار خود باشید.

آمار جهانی استفاده از شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی

  • ۷۳ درصد از کاربران اینترنت جهان در شبکه‌های اجتماعی هم حضور دارند.
  • ۷۱ درصد کاربران از طریق دستگاه‌های همراه خود به شبکه‌های اجتماعی می‌آیند.
  • ۲۹ درصد کلیک‌ها روی تبلیغات شبکه‌های اجتماعی در دستگاه‌های موبایلی انجام می‌شود.
  • ۳۱ درصد سازمان‌ها قصد دارند بودجه خود برای تبلیغات در نسخه موبایلی شبکه‌های اجتماعی را افزایش دهند.
  • ۴/۲ میلیارد نفر از دستگاه موبایلی خود برای ورود به شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.
  • ۷۹ درصد ورود به شبکه‌های اجتماعی در طول روز مربوط به فیس‌بوک می‌شود، ۱۲ درصد مخصوص Google+ و ۴ درصد هم مربوط به توییتر می‌شود.
  • ۶۸ درصد مشتریان قبل خرید کالا محصول مورد نظر خود را روی شبکه اجتماعی بررسی می‌کنند.
  • زنان بیش از مردان صفحات مربوط به برندها در شبکه‌های اجتماعی را نگاه می‌کنند.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

باتوجه به افزایش کاربران شبکه های اجتماعی و تاثیر بسیار زیاد این شبکه ها در کسب و کار، افراد زیادی سراغ بازاریابی به این صورت می روند و از متخصصین و شرکت های موفق در این زمینه بخصوص کمک می گیرند. در این مطلب قصد داریم چند قانون مهم که در بازاریابی شبکه های اجتماعی رعایت کنید را بازگو کنیم.

برای موفقیت در امر بازاریابی در شبکه های اجتماعی شما در ابتدا باید قوانینی را یاد بگیرید که زمینه ساز بازاریابی در این شبکه هاست.

اول: گوش دهید
موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی نیازمند گوش کردن است نه حرف زدن. پس شما به عنوان یک بازاریاب شبکه های اجتماعی باید اول خوب به حرف های آنها گوش دهید سپس در جهت برطرف کردن مشکلات انها یا ایجاد تجربه ای بهتر برایشان برآیید.

دوم: کیفیت
فراموش نکنید که رقابت در شبکه های اجتماعی بسیار تنگاتنگ تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. شما اگر ۱۰۰ مطالب با کیفیت، قابل خواندن و به اشتراک گذاری داشته باشید بهتر از این است که ۱۰۰۰۰ مطلب داشته باشید که فاقد کیفیت لازم هستند و نمی توانند با کاربر ارتباط برقرار کنند.

سوم: صبر
<<گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی>> برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی بسیار کاربرد دارد. هیچ مارکتینگی و هیچ کمپین تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی یک شبه موفق نمی‌شود و برای به ثمر نشستن آن صرف وقت نیاز است.

چهارم: در دسترس بودن
برای اثر گذاری مارکتینگ شبکه های اجتماعی باید این حس را به افراد القا کنید که شما همیشه و در همه جا حضور دارید. قابل دسترسی بودن به این معناست که شما باید به طور پیوسته مطالبی را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید تا مخاطب دریابد شما همیشه حضور دارید.

پنجم: اثر گذاری

اصولا تبلیغات و مارکتینگی که نتواند بر مخاطب اثر بگذارد بی فایده است. به عنوان یک بازاریاب شبکه های اجتماعی سعی کنید هر روز مقداری ازوقت خود را صرف سنجش میزان اثر گذاری تبلیغات و مارکتینگ خود در شبکه های اجتماعی کنید.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

تمامی این نکات گویای اینست که اگر قصد دارید تا یک کمپین برای بازاریابی و تبلیغات خود در شبکه های اجتماعی بسازید، باید با دانش کافی نسبت به این نوع بازاریابی قدم بردارید. «گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی» با دانش کافی نسبت به بازاریابی در شبکه های اجتماعی، تاکنون کمپین های مختلفی را در این نوع شبکه ها برای کسب و کارهای مختلف ایجاد نموده است. تیم مارکتینگ ما در ابتدا کسب و کار شما را تحلیل کرده و باتوجه به نیاز مشتریان شما و همچنین بررسی رقیبان تان اقدام به راه اندازی کمپین می کند.

فعالیت گروه مشهد آی تی در زمینۀ تبلیغات و بازاریابی در شبکه های اجتماعی، ساختن کمپین های مختلف است. فعالیت های ما در زمینۀ کمپین سازی در شبکه های اجتماعی، بصورت خلاصه در زیر آمده است:

  • افزایش ضمانتی فالوور اینستاگرام: تیم مارکتینگ مشهد آی تی تبلیغات در اینستاگرام را به صورت گروهی در پیج های پر بازدید انجام می دهد و به این ترتیب کاربرانی واقعی که روزانه از پیج محبوب شان بازدید می کنند با صفحه شما آشنا خواهند شد و افرادی را که به دنبال محصولات شما بودند به شما علاقمند شده و فالوور اینستاگرام شما خواهند شد.

  • افزایش ضمانتی کاربر کانال تلگرام: با خرید بسته ضمانتی افزایش کاربر کانال تلگرام ما کانال شما را در دیگر کانالهایی که با فعالیت شما همخوانی داشته و مربوط به حوزه شما میباشند تبلیغ خواهیم کرد و کاربرانتان را به صورت تضمینی و با کاربرانی واقعی افزایش خواهیم داد.

حضور در شبکه های اجتماعی با طرح و برنامه مشخص، فرصت بی نظیری است که باید با جدیت و پیگیری تمام به آن فکر کنید. همین حالا هم زمان بسیاری از آن گذشته است. ما ایده های پربازده ای برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی داریم و فرصت حضور در یک جلسه حضوری با شما یا یکی از رقبای شما را داریم ….

به نظر شما کدام شبکۀ اجتماعی در ایران برای بازاریابی مناسب تر خواهد بود؟

اگر میخواهید از رقبای خود یک گام جلوتر باشید با مشاوران مشهد آی تی مشاورۀ رایگان داشته باشید.