فعال کردن Screen Pining در اندروید

تا بحال از یک تبلت برای انتخاب غذا در یک رستوران استفاده کرده‌اید؟ آیا تا به امروز در یک road show از نزدیک با یک گوشی یا یک تبلت در حال پخش یک ویدئوی تبلیغاتی آشنا شده‌اید؟ در این هنگام آیا سعی کرده‌اید از منوی در حال پخش خارج شوید و موفق نباشید. این همان ایده Screen Pining است که به‌صورت پیش‌فرض در اندروید ۵ حضور دارد با طریقه فعال کردن Screen Pining در اندروید همراه شوید.

از Screen Pining می‌توان برای محدود کردن دسترسی کاربران به یک منو یا یک اپلیکیشن خاص استفاده کرد و برای بالا بردن امنیت خروج از آن را منوط به وارد کردن پسورد نمود. یکی از کاربردهای متصور برای این قابلیت هنگام در اختیار گذاشتن تبلت یا گوشی موبایل به بچه‌ها یا دوستان است جایی‌که بدون نگرانی از دسترسی غیر مجاز به سایر محتوای دستگاه تنها بخش مورد نظر شما در دسترس فرد مذکور قرار می‌گیرد. پس اگر به فعال کردن Screen Pining در اندروید علاقه‌مند شده‌اید و در عین حال جزء کاربران خوش‌شانسی هستید که در حال حاضر از اندروید ۵ استفاده می‌کنند ادامه این راه‌حل را دنبال کنید.

فعال کردن Screen Pining در اندروید :

برای فعال کردن Screen Pining در اندروید ۵ نخست در هر منوی دلخواهی که قرار داشتید با لمس بالای صفحه‌نمایش و به پایین کشیدن آن وارد Notification Area شوید حالا روی آیکون خاکستری کنار ساعت و زمان tap کنید (ضربه بزنید) تا آیکون چرخ‌دنده‌ای Setting‌ مابین آیکون باتری و تصویر user ظاهر شود. با لمس Setting وارد منوی تنظیمات شوید.

m

در این قسمت به دنبال گزینه Security بگردید و آیکون Advanced را پیدا کنید گزینه screen pinning در زیر این قسمت قرار دارد.

z

در منوی screen pinning توضیحاتی در مورد این قابلیت ارائه شده و برای فعال کردن آن اسلایدری در گوشه تصویر دیده می‌شود. این اسلایدر را به سمت راست حرکت دهید تا این امکان فعال شود.

ll

پس از فعال کردن Screen Pining در اندروید می‌توانید از این منو خارج شوید. حالا هر برنامه دلخواهی جهت pin شدن به صفحه‌نمایش را باز کنید (مثلا پخش‌کننده موسیقی، ویدئو، یک بازی خاص و…) حالا دکمه مربع زیر صفحه‌نمایش (Overview button) را لمس کرده و پس از آن آیکون سبز رنگ Pin شدن برنامه در بخش زیرین گوشه سمت راست را بزنید در این هنگام با ظاهر شدن یک اخطار و ok کردن آن برنامه به صفحه اصطلاحا pin‌ می‌شود و لمس دیگر دکمه‌ها تاثیری در خارج شدن برنامه مذکور ندارد. برای خارج شدن از این منو باید دکمه مربع و back را با هم بگیرید و اگر گوشی دارای پسورد باشد در این حالت از شما رمز عبور نیز درخواست می‌شود.

pp

ggg

منبع : به نقل ازwriteage – گروه خبری مشهد ای تی

ارسال پاسخ