دیدبان های تصویری

بهترین گزینه  برای #طراحی یک #سیستم_حفاظت_تصویری در محلی که تا کنون هیچ #دوربین در آن نصب نشده  استفاده از دوربینهای #تحت_شبکه (#Network_camera) می باشد. درحقیقت اکثر حفاظت ها چندان قوی و نیرومند نبوده و توانایی مقابله با #مهاجمین را ندارند اگر این مهاجمین دارای وقت کافی باشند در نهایت میتوانند وارد شوند که البته هرچقدر حفاظ‌ها و موانع به کار برده شده ترسناک و تهدید آمیز  به نظر رسند بازهم به سرعت در آن وارد می شوند. بیشتر اوقات مراقبت بیست و چهار ساعته و تمام وقت بر محیط انجام نمی‌گیرد که برای حل این مشکل  نیاز به سیستم‌های الکترونیکی  می باشد.

روش‌های مقاوم سازی

در این قسمت برخی از روش های مقاوم سازی و تقویت ساختارهای فیزیکی حفاظت‌های پیرامونی طیف وسیعی وجود دارد که عبارت اند از:

#سیستم‌های هشداری و #آلارم سوار شده بر حصارها که با #فشار و #تنش فعال می‌شوند، #دتکتور های #اشعه #مادون_قرمز و سیستم‌های ویدیویی #شناسایی_حرکت همچون سیستم‌های #CCTV ، سیستم‌های صوتی و سیم‌های برق دار. در این سیستم های الکترونیکی یک کاربرد مشترک وجود دارد آن هم شناسایی مهاجمین و ایجاد فرصت مناسب برای کارکنان و مراقبان امنیتی جهت پاسخگویی و عکس العمل سریع به حوادث است. مورد دیگر سیستم های برق دار که همیشه فعال است و مورد اطمینان میباشد ولی به شدت دردناک است و مهاجمین دارای شوک الکتریکی می شوند. در تمامی سایت ها و مکان هایی که از این سیستم استفاده میکنند #مشکلات_امنیتی رفع شده است ولی در رابطه با برخی افراد مهاجم حتی شوک الکتریکی باعث ایجاد ترس در آنها نمی شود.

ایجاد تاخیر

 برای انتخاب یک سیستم امنیتی و #حفاظت محیط در نظر #طراحان_امنیتی اصلی ترین ملاک  بعد از هزینه, ‌#سادگی_سیستم است وقتی یک سیستم را انتخاب می کنید باید به نکاتی همانند: امکان وقوع چه نوع #حمله ای از سوی مهاجمین وجود دارد و یا چه مدت زمان لازم است تا پس از وقوع و شناسایی عکس العمل مربوطه اعمال شود. اگر  این سیستم ها توان #عکس_العمل سریع نداشته باشند باید طراحان سیستم امنیتی از موانع بیشتری استفاده کنند. در آخر نکته ای که باید بیان کرد این است که در هر حالت و شرایطی باید عمل شناسایی سریع و مطمئن  انجام شود.

دیدبان های تصویری و انواع آن

دیدبان های تصویری تحت شبکه ثابت  #Fixed_Network_Cameras

این #دیدبان ها  از نظر ظاهری شباهت بسیاری به #دوربین_های_آنالوگ سنتی دارند. برای بعضی از کسانی که از این دور بین ها میخواهند استفاده کنند دیده شدن دوربین و جهت دید مناسب برای آن ها مهم است پس بهترین گزینه استفاده از دوربین های ثابت است. مزیت دیگر #لنز های قابل تعویض آن می باشد که باعث میشود متناسب با کار مورد نیاز خود انتخاب کنید.

می توان از #Housing و پوشش مناسب برای حفاظت از دوربینهای ثابت استفاده کرد.

دیدبان های تصویری #PTZ

قابلیت های این دوربین #حرکت_افقی، #عمودی و همچنین #زوم_اپتیک و #دیجیتال بصورت کنترل دستی و #اتوماتیک می باشد. یک #دوربین_PTZ  در حالت #کنترل_دستی می تواند برای مثال در یک محیط فروشگاهی برای تعقیب یک فرد مورد استفاده قرار گیرد این دوربینها #جهت_دید_مشخص دارند و فاقد امکان $حرکت_۳۶۰ درجه کامل هستند و برای حرکت اتوماتیک دائمی ساخته نشده اند. #زوم_اپتیک آن ها معمولا بین ۱۸ تا ۲۶ برابر  می باشد.

دیدبان های تصویری تحت شبکه ثابت #دام Fixed Dome Network Cameras

این #دوربینها #Mini_dome هم نامیده می شوند که شامل یک دوربین ثابت نصب شده داخل یک #هاوسینگ_کروی_شکل که اصطلاحا #Dome نامیده می شود هستند که میتوانید به راحتی این دوربین ها را به هرطرف بچرخانید مزیت این دوربین ها #یکپارچگی و مستقل بودن آن است به طوری که از دخالت ها و دستکاری های #مخرب افراد جلوگیری می کند و همچنین مانع مشاهده جهت دید دوربین می شوند. #لنز این دوربین ها قابل تعویض نیستند و حتی اگر تعویض لنز ممکن باشد اندازه لنز با فضای داخل محدود می باشد.

دیدبان های تصویری دام تحت شبکه #Network_Dome_Cameras

این دوربین ها همانند دوربین های ثابت می باشند که داری پوششی یکپارچه و مستقل هستند و نقطه دید آنها غیر قابل رویت است. در مقایسه با دوربین های PTZ یک دوربین Dome قابلیت حرکت ۳۶۰ درجه پیوسته دارد و می تواند برای مدت طولانی بدون اینکه آسیبی به مکانیزم حرکت داخل آن برسد چرخش و زوم کند. برای به وجود آوردن یک #Guard_Tour  باید نقاطی به عنوان پیش فرض در نظر گرفت که دوربین بطور پی در پی این نقاط را نمایش خواهد داد. این دوربین می تواند برابر ۱۰ دوربین تحت شبکه باشد. زوم اپتیک دوربین های دام بین ۱۸ تا ۳۰ برابر #اپتیک است و اما زومهای بالا تر از ۲۰ برابر که در محیط  باز با وجود وزش باد غیر قابل استفاده  می باشد.

دوربین PTZ غیر مکانیکی

بعد از پیشرفت روز افزون دوربینهای تحت شبکه نوع جدیدی از این نسل به وجود آمد که دوربینهای #PTZ_غیرمکانیکی می گویند. بهترین این دوربینها امروزه دارای #CCD های ۳ مگاپیکسلی است. با این #سنسور چندین مگا پیکسلی امکان پوشش ۱۴۰ تا ۳۶۰ درجه محیط اطراف وجود دارد. این دور بین ها دارای یک مزیت مهم هستند که #استهلاک بسیار اندک و امکان PTZ فوری آنهاست.

ارسال پاسخ