تجارت یعنی چه؟

#تجارت (#Trade) به معنای #مبادله #کالا یا #خدمات در صورت رضایت دو طرف است که نتیجه ساز و کار تجارت ایجاد #سرمایه_داری می باشد.

در گذشته تجارت به شیوه کاملا #سنتی امکانپذیر بود، اما امروزه شاهد #تجارتالکترونیک در سازمان ها و گروه های کوچک و بزرگ اعم از #دولتی و #غیردولتی می باشیم. از دستاوردهای غیر قابل انکار تجارت الکترونیکی می توان به جایگزینی کارت های اعتباری به جای #پول_نقد و کنترل هزینه های جانبی تجارت سنتی با استفاده از #اینترنت اشاره کرد.

#مشهدآیتی با بررسی پیشرفت #علم و #فناوری و توجه به خواسته و توقع مشتری و جلوگیری از #رکود و #عقبافتادگی سازمان ها به دنبال معرفی #تجارت و #تبلیغات در #شبکههای_اجتماعی، خصوصا کانال پولساز تلگرام  می باشد، با ما همراه باشید.

دلیل تکیه و تمرکز مشهد آی تی به #تجارتدرتلگرام و کسب درآمد از این #اپلیکیشن #پیام_رسان #رایگان، قابلیت های بیشمار، سرعت #رشد بالا نسبت به عمر کوتاهش و کاربر پسندی این اپلیکیشن می باشد.

ecommerce-telegram

از قابلیت های #تلگرام میتوان به موارد زیر اشاره کرد، علاوه بر اینکه خود موارد زیر برای گروهی #درآمدزا می باشد، به صورت مستقیم و غیر مستقیم در توسعه کسب و کارهای دیگر  نیز تاثیرگذار می باشند:

 1. ساخت ربات تلگرام
 2. ساخت و توزیع استیکرهای تلگرامی
 3. ساخت گروه های تلگرامی با توجه به نوع نیاز و تجارت شما
 4. ارسال و دریافت پیام های تبلیغاتی در تلگرام

آخرین قابلیت ارائه شده از این اپلیکیشن که با استقبال کاربران آن روبرو گشت، ساخت کانال تلگرام (Channel) می باشد:

مشهد آی تی در پست های اخیر به معرفی کامل این قابلیت جدید تلگرام پرداخته است، در این پست قصد داریم به چگونگی کسب درآمد از کانال تلگرام مانند پیج اینستاگرام  بپردازیم، در ابتدا جنبه های #تجاری کانال را بیان می کنیم:telegram-channel-1

 1. هر عضو #کانال، یک #مشتری بالقوه برای ما محسوب می شود. با توجه به ویژگی تعداد #نامحدود اعضا در کانال، یعنی ما می توانیم بینهایت مشتری داشته باشیم.
 2. در مدیریت تعداد بینهایت مشتریان، می توان از قابلیت #چند_مدیره بودن کانال استفاده کرد.
 3. برای نیاز سنجی و جلب رضایت خیل عظیم مشتریانمان، نسبت به مطالب #انتشار داده شده در کانال، می توان از قابلیت نمایش تعداد افرادی که پست ها را مشاهده کردند استفاده کرد؛ در نتیجه می توان روی موضوعات #پربازدید برای #فروش بیشتر تمرکز کرد.
 4. از مزیت های کانال در توسعه کسب و کار، علاوه بر جذابیت عضویت در کانال برای مشتریان می توان به #ارتباط_یک_طرفه کانال با آن ها اشاره کرد، که باعث می شود مشتریان دسترسی به لیست اعضای کانال و امکان ارسال پیام در کانال را نداشته باشند و همچنان بتوانند #حریم_خصوصی شان را حفظ کنند.
 5. با توجه به دیگر ویژگی های کانال که در پست های قبل هم به آن ها اشاره شده، کاربران اصلی کانال را می توان #رسانه #اطلاع_رسانی، #آموزشی و #موضوعی نام برد که در توسعه کسب و کارشان از کانال بهره می گیرند.

دوستان خوبم، در گزینه ۴ از ارتباط یک طرفه کانال با مشتریان به عنوان یک مزیت یاد کردیم، اما آیا شما هم در دراز مدت این ارتباط یک طرفه را مزیت می دانید یا دلیلی بر فرار به سمت همان گروه های ۲۰۰ عضوی پر ازدحام؟!

مشهد ای تی که پیشرو در ارئه خدمات تجاری #شبکههایاجتماعی به کاربرانش می باشد، راهکارهایی برای جلب رضایت کاربران کانال با وجود ارتباط یک طرفه در آن دارد:

مهربانانم در ابتدا تلگرام خود را #آپدیت کنید و با انتخاب موضوعی جذاب و جنجالی، #کانال کسب و کار خود را بسازید، برای حفظ جذابیت و جلوگیری از یکنواختی کانال، توسط چند نفر آن را مدیریت کنید، برای افزایش اعضای کانال از روش های متنوعی استفاده کنید، مثلا ذکر کنید با معرفی n نفر به کانال، اینترنت شما m گیگ شارژ می شود و…

channel

سعی کنیدکانال شما #پویا و خاص باشد، آنقدر مطالب جالب و جدید در کانال انتشار بدهید که کاربران کانال پیگیر کسب و کار شما باشند و از این راه شما هم به کسب درآمد با رضایت خاطر از مشتری خواهید رسید، اما چگونه؟

تا اینجا شما یک کانال جنجالی با کاربران زیااااااد دارید، اگر کانال مختص حرفه شما باشد، با #تبلیغات زیاد، تعداد افراد مرتبط با حرفه تان که شما را می بینند روز به روز بیشتر میشوند و در نتیجه #تجارت بین شما و آن ها استارت می خورد؛ روش دیگر کسب در آمد می تواند #پذیرش_تبلیغات از حرفه و مشاغل گوناگون در کانال شما باشد، مراحل زیر را مرور کنید تا برای پذیرش تبلیغات ایده های عاقلانه بگیرید:

 1. در صورت ارسال تبلیغات زیاد، مطمئن باشید کاربرانتان سرسام میگیرند و در نهایت لفت میدهند!!! با سیاست تبلیغات را منتشر کنید.
 2. به کانال تلگرام به چشم #سرمایه_گذاری_بلند_مدت نگاه کنید، گسترش استفاده از این رسانه در توسعه کسب و کار بر دوش امثال ما و شماست، سنجیده قدم برداریم تا دودش به چشم خودمان نرود!!!
 3. قیمت پذیرش تبلیغات را بر حسب تعداد اعضای کانال یا تعداد مشاهده پیام مشخص کنید.
 4. مانند اینستاگرام می توانید تبلیغ سایر کالا، خدمات و مشاغل دیگر را انتشار دهید.
 5. و اما بیشترین کسب درآمد شما می تواند از #فروش_کانال شما با تعداد اعضای زیاد با قیمت نسبتا بالایی باشد، بله درست است، قیمت بالایی که معقول به نظر می رسد، چرا که برخلاف #فالوورهای_اینستاگرام که ممکن است جعلی باشند، تمامی اعضای کانال شما واقعی هستند…

مشهد آی تی در کنار شما می ماند…ارسال پاسخ