کسب درآمد از سایت در صورتی امکان پذیر می باشد که سایتمون بازدید کننده های زیادی داشته باشد.

حتی زمانی که کاربری در گوگل کلید واژه خاصی که مربوط به محتویات سایت ما باشد را جستجو کند باعث میشود سایتمون تقریبا در لینک های ابتدایی گوگل قراربگیرد.

کسب درآمد از سایت و آمار بالای بازدید از سایت با سایت ارزش محور

امروزه محتوا به بازار یابی موتور های جست و جو تبدیل شده و میشه تخمین زد بیش از ۸۰ درصد شرکت ها یک راهبرد را برای محتوا بکار میگیرند واما تنها ۳۲ درصد از شرکت ها احساس میکنند برای گذاشتن محتوای خود موثر و هدف مند اقدام میکنند.

برای کسانی که از بیرون به ماجرای تولید محتوا نگاه میکنند به نظر کار ساده ای می آید! یک سایت درست کنند چند تا عکس بگذارند و ایده ای منتشر کنند و سایت واقعا آماده است !!

ولی کار به این آسانی هم نیست.

باید شرکت هایی که مایل به کسب درآمد از سایت هستند محتوایی هدف مند با کیفیت بالا ایجاد کنند در این صورت است که به نتایجی مطلوب دست پیدا خواهندکرد.

برای مثال: مشتریانتان را پیدا کنید بعد نظر سنجی کنید که چرا بین این همه محصول, محصول ماراانتخاب کردند،نام تجاری ما چه مفهومی برای آنها دارد و چه احساسی به آنها دست میدهد.

تصور کنید با قرار دادن مشتریانتان در مرکزیت امور چقدر میتوانید از تجربیات و نظرات آنها محتوایی کاملا مفهومی و شخصی سازی شده در سایتتان تولید کنید.

روش دوم استفاده از ویدئو در سایت است که میتواند ابزاری قدرت مند وعالی برای فروش محصولات در سایت هایی که از لحاظ حجم مشکل ندارند باشد .ازاین طریق رتبه سایت را میتوانند به سرعت بالا ببرند.

روش دیگر برای بالا بردن تعداد بازدیدکننده ها گذاشتن ویدئو از سایت هایی است که میتوان برای بارگذاری ویدئو ها استفاده کرد و لینکش را در سایت شرکت قرارداد.

در مرحله ی بعد باید سایت هایی که دامنه آنها شبیه دامنه ی سایت شرکت ما هستند را خریداری کرد. ولی اکثرا این نکته را فراموش میکنند دامنه هایی که غلط املایی و یا اسمی مشابه دامنه شرکت خود دارند را خریداری کنند و بیشتر شرکت ها فقط به خریدن پسوندهایی مانند .org ,.net ,…اکتفا می کنند.

گام بعدی این است که میتوان در شبکه های اجتماعی به صورت هدفمند فعالیت و تبلیغ کرد . نباید صرفا مشتری را به سایت فروش هدایت کرد بلکه باید از آن برای افزایش آگاهی مشتری نسبت به محصول و گسترش ارتباط با مشتری استفاده کرد.

روش بعدی

کاربران را ترغیب کنید نظراتشان را نسبت به محصول بگویند .

حدود ۸۸ درصد کاربران به نظرات کاربران قبلی اعتماد میکنند .

در نظر داشته باشید نظرات کاربران صفحه سایت شما را به روز و تازه نگه میدارد همچنین موتور های جست و جو علاقه زیادی به سایت هایی که مطالبشان تازه میشود نشان میدهند و نظرات کاربران باعث میشود محصولات سایت شانس بیشتری برای داشتن رتبه بالاتر در موتور جست و جورگر داشته باشند.

گفتنی ست این راه ها تعداد کمی از روش های بالا بردن بازدید سایت های تجارت الکترونیکی هست و مواردی هست که اکثرا مورد غفلت واقع میشود.

ادامه دارد….

منبع:به نقل از aftab.ir _گروه تحقیق و توسعه مشهد ای تی

ارسال پاسخ