داستان یک کسب و کار خوب و تجارت آنلاین اصناف

تجارت آنلاین اصناف با شعار«ضمانت ما ارتقای شماست» گامی به سوی تغییرات در کسب و کار سنتی شماست. پیش از معرفی خدمات و محصولات «گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی»، داستانی را با هم مرور می کنیم. روزی یکی از دوستان صمیمی و موفق بنده در تجارت دارو با من تماس گرفت. «کامیار» که مورد تحسین من و خیلی از دوستان است، دچار مشکلاتی شده بود. تا مدت ها پیش دلمان میخاست که جای او باشیم یا حتی ساعاتی رو کنارش بگذرانیم تا از تجربیات او استفاده کنیم. آخر این دوست ما یه کارهایی می کرد که در ایران از دست کسی بر نمی آمد. مثلا در اوج تحریم ها می توانست با شرکت های خارجی قوی در حوزۀ دارو مذاکره بکند و کار واردات را بصورت کاملا حرفه ای و دور زدن تحریم ها انجام دهد. حال چرا دوست موفق ما از ما کمک می خواهد؟

ظاهرا دیگر با روش های سنتی سابق نمی تواند مشتری جذب کند و داروهای خود را بفروشد. «کامیار» نمی دانست که مشکل از کجا سرچشمه می گیرد. اما وقتی با ما مشورت کرد بسیاری از اشکالات کار او در حوزۀ تبلیغات و جذب مشتری برایش آشکار شد. شاید او آدم موفقی در زمینۀ مذاکرات با برندهای معتبر دنیا بود اما چندان آگاه به زمان و پیشرفت تکنولوژی نبود.

پیش به سوی تغییرات در تجارت آنلاین اصناف

امروزه اینترنت، تکنولوژی موبایل و کامپیوتر، بخش مهمی از زندگی مردم را تشکیل می دهد. اصناف مختلف بدون در نظر گرفتن پیشرفت تکنولوژی و تغییر رفتار مردم نسبت به دنیای آی تی نمی توانند موفق شوند. شاید هنوز هم  در بعضی حوزه های خاص، روش های سنتی تجارت هم چنان جواب گو باشد اما این موج عظیم، ناخودآگاه همه را با خود به جلو می برد. تجارت آنلاین اصناف یکی از راه کارهای اساسی پیشرفت کسب و کار در عصر ارتباطات محسوب می شود.

دیگر عجیب نیست که مردم اکثر سوالات خود را از موتور جستجوی گوگل بپرسند، اصلا عجیب نیست که در اینترنت به دنبال یک پزشک خوب، یک آژانس مسافرتی معتبر، یک باشگاه ورزشی، یک کافی شاپ باکلاس، یک رستوران باکیفیت و خلاصه همه چیز باشند. حال می توان گفت که دوری از تکنولوژی و جدایی پنداری از پیشرفت آی تی در حوزه های کسب وکار، به گونه ای شنا کردن در جهت مخالف رودخانه است و در دنیای واقع، عقب ماندن از رقبا می باشد.

رسالت «گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی» در پیشرفت روزافزون تکنولوژی، مطالعه و توسعۀ روش های کسب و کار آنلاین مبتنی بر وب و موبایل است. اجرای پروژه های مختلف در کنار گروهی با انگیزه، تجربه ای قوی و قابل اتکا را فراهم کرده است که زمینه را برای ارائۀ مشورت به اصناف مختلف فراهم می کند. همچنین علاوه بر مشاوره، گروه مهندسی «مشهد آی تی» توان انجام بسیاری از پروژه های فنی را با سرعت بالا و قیمت مناسب دارا می باشند. شایان ذکر است که اغلب اوقات مدیران اصناف و کسب و کارها آشنایی چندانی با حوزه های آی تی ندارند و لذا نیازمند پشتیبانی درست و به موقع از یک گروه فنی هستند. به لطف خدای متعال و با تعهد به مشتریان، گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی سعی در ارائۀ درست و مناسب پشتیبانی را برای مشتریان خود دارد. تمرکز این گروه بر طراحی و توسعۀ تجارت آنلاین اصناف و کسب و کارهای مختلف می باشد و افتخار ما کیفیت و پشتیبانی مناسب از شماست. شعار این گروه تنها یک شعار نیست بلکه سند موفقیت آن است.

مشهد آی تی

تاکنون پروژه های مختلفی در حوزه های کسب و کار گوناگون انجام شده است که شامل صنف های رستوران، کافی شاپ، فست فود، آموزشی، دانشگاهی، املاک، هتل، وکالت، بازرگانی، ورزشی، زیبایی، آتلیه و غیره می باشد. مزیت کار ما این است که برای هر صنف بسته به مقتضیات و مشتری های آن صنف باتوجه به درک مناسب از عملکرد یک کسب و کار، روند طراحی و توسعه را ارائه می دهیم. کسب و کارهای مختلف، مشتری ها و نیازهای متفاوتی را در امر تجارت آنلاین اصناف خود دارند که گروه مشهد آی تی  با تجربیات قبلی و مطالعه بر روی آن کسب و خدمت دهی می کند. «گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی» هم اکنون در حوزه های بازاریابی، تبلیغات اصولی و مبتنی بر تکنولوژی های روز دنیا بسیار فعال عمل کرده و با بررسی نیاز سنجی یک کسب و کار و بازار هدف، مشتریان آن صنف را به طور حرفه ای جذب می کند. پیش نیاز ورود به تجارت آنلاین اصناف ، داشتن یک وب سایت یا پورتال است که هم از نظر امنیت و هم از نظر حس زیبایی شناختی برای مخاطبان جذاب باشد. طراحی یک وب سایت به شیوه های گوناگونی صورت می گیرد که گروه ما با توجه به دانش فنی و به روز، توان انجام آن را دارد. طراحی وب سایت بصورت وردپرس، جوملا، برنامه نویسی php، ASP.NET و سایر روش ها کاریست که گروه ما قابلیت اجرای آن را دارد. اما گام بعد از طراحی یک وب سایت، بهینه بودن و داشتن رتبۀ مناسب در موتورهای جستجو همچون گوگل است. گروه مشهد آی تی با تجربۀ مناسب و دانش فنی، ایجاد بهینگی و ارتقای وب سایت ها را به راحتی انجام می دهد. در توسعۀ وب، ابزار وردپرس سال هاست که مورد توجه قرار گرفته و مشهد آی تی در زمینۀ قالب، افزونه، بستۀ نصبی افزونه وردپرس و بستۀ نصبی قالب وردپرس، برای ارائۀ خدمات آمادگی دارد.

حتی تصورش هم دشوار بود تا پیشرفت موبایل را تا این حد شاهد باشیم. دیگر امروز موبایل ها بخشی از زندگی روزمره ما را تشکیل می دهند. اگر دقت کنیم متوجه می شویم که زمان قابل توجهی، چشمانمان به موبایل هایمان است. استفاده از اپلیکیشن ها در عصر تکنولوژی و ارتباطات، توسعه دهندگان آن ها را به این سمت سوق می دهد تا با توجه به نیازهای مردم قدم بردارند. ما با بهره گیری از دانش طراحی اپلیکیشن اندروید، ios و ویندوز موبایل، توان طراحی اپلیکیشن های مختلف متناسب با نیاز مردم را دارا هستیم.

وقتی صحبت از شبکه های اجتماعی می شود، نام تلگرام به عنوان شبکۀ اجتماعی محبوب ایرانیان در ذهن ما نقش می بندد. شبکه ای که تا امروز بیش از ۱۰۰ میلیون کار بر دارد که نیمی از آن ها را ایرانی ها تشکیل می دهند. گاهی در کسب و کار خود باید پاسخ گوی سوالات روتین مشتری ها باشید. استخدام فردی که بصورت دائم پشتیبانی نماید کاری بسیار دشوار و هزینه بر است، اما ربات های تلگرامی به راحتی آن را انجام می دهند. طراحی و توسعۀ ربات های تلگرام بخش کوچکی از توان فنی گروه مشهد آی تی است که در حوزه های فروشگاهی، مدیریت کانال، شرکتی و سفارشی فعال است. بعضی اوقات برای کاربران یک مسئله وجود دارد و آن هم اعتبار در دنیای مجازی است! افرادی این اعتبار را در زیاد بودن تعداد فالوئرها و برخی هم در تعداد زیاد اعضای کانال ها و صفحات خود می بینند. شاید این مطلب عجیب باشد ولی نکتۀ قابل توجهی در آن وجود دارد که صاحبان برخی اصناف و مشاغل این افزایش اعضا و فالوئرها را برای خود اعتباری می دانند و گاهی مشتریان خود را در دل این اعضا می بینند. گروه ما در راستای این افزایش اعتبار در شبکه های اجتماعی گامی را در افزایش ضمانتی اعضا و فالوئر برداشته و این افزایش با اسامی ایرانی و تصویر صورت می گیرد.

در دنیای تجارت امروز، اصل اول وفادار نگاه داشتن مشتریان بوده که این راه با ارتباط مداوم با مشتری ها امکان پذیر است. یکی از راه های ارتباطی با مشتریان ارسال پیامک به آن ها و اطلاع رسانی از محصولات جدید، تخفیف های ویژه و سایر است. مشهد آی تی با ارائۀ سامانۀ پیامکی انبوه راه مناسبی را برای ارتباط شما با مشتریانتان فراهم می کند. این پنل در سه طرح طلایی، نقره ای و برنزی ارائه می شود که هرکدام مزایای خود را داراست.

اصولا صاحبان کسب و کار برای معرفی محصولات دچار مشکلات عدیده ای می شوند. از جمله اینکه برای هر مشتری باید زمان گذاشته و محصولات و خدمات را توضیح بدهند. یا باید فردی را استخدام کنند که پروسۀ توضیح یک محصول را برای مشتریان انجام دهد که این به نوبۀ خود زمان بر است و ممکن است آن فرد نتواند خدمات و محصولات را به خوبی معرفی نماید. بهترین راه کار برای تجارت آنلاین اصناف ، تولید یک محتوای مناسب و معرفی جامع یک خدمت یا محصول است که با خاصیت گرافیکی برای مشتریان جذاب و دلپسند خواهد شد. گروه محققان ما در مشهد آی تی، ضمن آشنایی با روش های تحقیق، ادبیات مناسب و توان طراحی گرافیکی به صورت چند رسانه ای (تصویر، ویدئو، صوت و …) آمادۀ دریافت هرگونه سفارش در تولید محتوا برای تجارت های مختلف است.

picture3

درنهایت ذکر این نکته ضروری است که نیازسنجی، استفاده از ابزارهای مناسب و پیشروی با تکنولوژی در تجارت های مختلف، یکی از ملزومات موفقیت است. همانگونه که امام علی (ع) می فرمایند: «آنکه راه پرسید گمراه نگشت، و آنکه مشورت کرد حیران نماند»، مشورت با افراد متخصص یکی از موارد مهم است که از شکست جلوگیری کرده و راه را برای توسعۀ تجارت آنلاین اصناف باز می کند.

«گروه مهندسی مشهد آی تی» با ارائۀ خدمات متمایز و با کیفیت آمادۀ راهنمایی و ارائۀ راه کار برای بهبود کسب و کار و توسعۀ تجارت آنلاین اصناف شماست.

ارسال پاسخ