«من پاسخ همه چیو میدونم» یا مهارت همفکری در کار تیمی

مشهد ای تی در گذشته مقاله ای تحت عنوان مدیریت زمان در #سایت خود منتشر کرده است، که در این #مقاله به بررسی راهکارهایی برای #مدیریت زمان می پردازد، امروز در  مقاله خودم میدونم به مقوله مهم تری نسبت به مدیریت زمان می پردازیم، و آن مهارت #مدیر بودن است که با کسب اطلاعات مفید در #اینترنت، به یکی از مهم ترین ضعف های شخص مدیر اشاره می کنیم.

چندی پیش مقاله‌ای با عنوان Great Leaders Don’t Have to Know All the Answers خواندم که میگفت لازم نیست یک لیدر خوب پاسخ همهٔ سوال‌ها رو بدونه. این مطلب مقدمه‌ای شد تا چند خط درباره اهمیت این بحث با عنوان ” خودم میدنم “بنویسم.

معروفه که میگن یکی از آفت های مهم تو کار کسانی هستن که همیشه میگن I know it all یعنی من همه چیو میدونم. #تجربه‌ای که من به دست آوردم اینه که نه اینجوری فکر کنین، نه چنین ادعایی کنین که همه چیو میدونین و نه از کسی قبول کنین یا بخواین که همه چیو بدونه. و دقت کنین یه #لیدر خوب هم کسی نیست که جواب هر سوالی رو بدونه بلکه لیدر خوب کسیه که وقتی جواب یک مسئله خیلی واضح نیست بتونه با مطرح کردن سوال‌های مناسب مسیر به دست آوردن پاسخ رو ایجاد کنه و تیم رو سمتی #هدایت کنه که اونا هم سوال‌های خوبی بپرسن و به مسئله فکر کنن درصورتیکه تو هر تیمی کسانی که فکر میکنن همه چیو میدونن اصولن نمیذارن اعضای تیم با هم فکر کنن و یه راه حل پیدا کنن. شاید دلیلش اینه که ما مهارت «با هم فکر کردن» رو نداریم و این مهارت فقط از طریق #تمرین کردن ایجاد میشه.

امید واریم انتشار مقاله های کوتاه برای همراهان مشهد ای تی جذاب واقع شود.

منبع: به نقل از سایت(فسفر )-باز نشر گروه فناوری مشهد ای تی

ارسال پاسخ