فورس تاچ پد سه سطحی در آیفون های جدید

یکی از ویژگی‌هایی که در نسل جدید آیفون‌ها شاهد آن خواهیم بود، فناوری فورس تاچ است که هم اینک در مک بوک‌های ۱۳ اینچ و اپل واچ مورد استفاده قرار گرفته است. شنیده‌ها حکایت از این دارد که فناوری فورس تاچ بکار رفته در آیفون ۶s، نسخه‌ی پیشرفته‌تر این فناوری بوده و نام آن ۳D Touch Display خواهد بود.

فورس تاچ پد سه سطحی در آیفون های جدید

در ماه‌های اخیر یکی از ویژگی‌هایی که همواره در تمام اخبار مرتبط با نسل بعدی #آیفون از آن سخن به میان آمده، وجود ویژگی #فورس #تاچ در نسل جدید آیفون‌های #اپل است. حال آخرین گزارش‌های منتشر شده حکایت از این دارد که اپل نسخه‌ی پیشرفته‌تری از #فناوری فورس تاچ را در آیفون خود مورد استفاده قرار خواهد داد. شنیده‌ها گویای این موضوع است که نام این فناوری ۳D Touch Display خواهد بود.

در حال حاضر صفحه‌ی نمایش #اپل_واچ و ترک پد #مک_بوک‌های ۱۳ اینچ اپل از وجود فناوری فورس تاچ بهره می‌برند. این فناوری در #گجت‌های مورد اشاره قادر است دو حالت از تماس با سطح مجهز به فورس تاچ را تشخیص دهد؛ تماس بدون فشار یا تپ و فشار #انگشت. اما منابع آگاه از این موضوع خبر داده‌اند که فناوری فورس تاچ مورد استفاده در آیفون‌های جدید سه سطحی خواهد بود. یعنی صفحه‌ی نمایش آیفون قادر است تماس ساده، تماس با کمی فشار و تماس با فشار زیاد را از هم تشخیص داده و واکنش‌هایی را در قبال هر یک از این موارد نشان دهد، از این‌رو است که این فناوری ۳D Touch Display نام گرفته است.

با بهره‌گیری از فناوری فورس تاچ سه سطحی توسعه دهندگان قادر خواهند بود تا نوع جدیدی از بازی‌ها را برای بهره گیری از این قابلیت در اختیار کاربران قرار دهند. انتظار می‌رود این فناوری در آیپد پروهای اپل نیز مورد استفاده قرار گیرد که احتمالا به همراه یک قلم استایلوس روانه‌ی بازار خواهد شد.

انتظار می‌رود فناوری ۳D Touch Display به همراه موتورهای تپتیک در آیفون‌های جدید، احساس لمس صفحه‌ی نمایش را با شدت‌های متفاوت به انگشت کاربر القا کند. براساس اطلاعات ارائه شده آیفون ۶s و آیفون ۶s پلاس به همراه دوربین با سنسور ۱۲ مگاپیکسلی و لنز ۶ المان، تراشه‌ی A9 و همچنین دوربین سلفی بروز شده روانه‌ی بازار خواهد شد.

نقل قول: مهم ترین ویژگی که می توان در آیفون های جدید یافت، همین تکنولوژی فورس تاچ است که اپل قبلا آن را در ترکپد مک بوک ها و همچنین ساعتش، مورد استفاده قرار داده. این ویژگی ابتدا با ساعت اپل به دست کاربران رسید و استفاده کنندگان از این گجت، می توانستند با وارد کردن نیروی بیشتر به نمایشگر، به منوهای دیگری دسترسی داشته باشند. حال انتظار می رود که در مرحله اول استفاده آیفون از این تکنولوژی، همین رویکرد را شاهد باشیم. به احتمال زیاد با وارد کردن فشار بیشتر به نمایشگر، خواهید توانست به منوهای دیگری راه پیدا کنید و یا اعمال از پیش تعریف شده ای را با صرف زمان کمتر انجام دهید. باقی این روایت، احتمالا توسط قلم توسعه دهندگان نوشته خواهد شد و نمی توان انتظار بیشتری از اپل برای این موضوع داشت. بیشتر از همه، انتظار می رود که سازندگان بازی های ویدیویی از ویژگی جدید در نمایشگر آیفون استقبال کرده و آن را مورد بررسی و استفاده قرار دهند.

منبع: به نقل از سایت(artakam)-باز نشر گروه فناوری مشهد ای تی

ارسال پاسخ