نصب وردپرس روی لوکال هاست را در مشهد آی تی بیاموزید

فایل های اینترنتی مانند HTML به راحتی بر روی سیستم اجرا می شود و نیاز به برنامه ای ندارد که پشتیبانی کند ولی فایل های وردپرس برای اجرا شدن در سیستم عامل ها نیاز به نرم افزار جانبی دارد تا فایل های PHP را نمایش دهد. برای نصب این نرم افزار بر روی لوکال یا همان کامپیوتر های شخصی راه های بسیاری وجود دارد .نرم افزار XAMPP این قابلیت را دارد که نصب وردپرس روی لوکال انجام دهد. این را هم در نظر بگیرید که برای نصب نرم افزار مربوط به نسخه سیستم عامل خود توجه کنید.

نصب وردپرس :

برروی فایل نصب وردپرس کلیک کنید 


بعد بر روی دکمه Nextکلیک کنید.

تمامی گزینه ها باید تیک خورده باشد سپس بر روی دکمه Next کلیک کنید.

در این مرحله از نصب وردپرس باید مسیر دخیره شدن نرم افزار را مشخص کنید که به صورت پیش فرض بر روی درایو  C نصب میشود ولی شما میتوانید مسیر را تغییر دهید.

در این مرحله منتظر بمانید تا نرم افزار نصب شود بعد از ان بر روی دکمه Finish کلیک کنید.

بعد از اینکه دکمه Finish را کلیک کرده اید صفحه ای همانند عکس زیر باز می شود که بر روی دکمه Yes کلیک کنید.

بعد از کلیک بر روی دکمه Yes نرم افزار نیز اجرا می شود.

 شما به Apache و MySQL نیاز دارید پس باید روی دکمه ی رو به رو آن ها که start می باشد کلیک کنید تا این دو مورد فعال شوند.

با زدن دکمه Start گزینه ها فعال می شوند. در مرورگر آدرس بار  Localhost را تایپ کنید و Enter را بزنید که صفحه مربوط به XAMPP باز می شود.

در این مرحله فایل های فارسی که دانلود کرده اید را باید در پوشه Htdocs قرار دهید پس به مسیری که نرم افزار را در آنجا ذخیره کرده اید بروید و این پوشه را پیدا کنید و هر فایلی که داخل این پوشه می باشد را پاک کنید و فایل های فارسی را اکسترکت کنید.

در نظر بگیرید که داخل پوشه Htdocs و بعد داخل پوشه wordpress نه فایل های داخل پوشه ی وردپرس اینگونه در ریشه ورد پرس قرار می گیرد تصویر زیر محتویات داخل Htdocs است که باید حذف کنید.

در این تصویر محتویات وردپرس که جایگزین شدند

در این مرحله از نصب وردپرس باید فایل Wp-config-sample.php رو پیدا کنید و باید آن را ویرایش کنید.

بعد از پیدا کردن فایل نام آن را به Wp-config.php تغییر دهید و بعد از  آن فایل را در Notepad باز کنید بخش هایی که نیاز به تغییر هست علامت گذاری شدند. خط اول مربوط به نام دیتابیس هست که به صورت پیش mysql می باشد , خط بعدی که مشخص شده مربوط به نام کاربری دیتابیس که به صورت پیش فرض root نام دارد و نیازی به پسوورد ندارد پس می تواند خالی باشد و خط بعدی هم باید localhost باشد.


در این تصویر قسمت هایی که بالا گفته شد تغییر کرده است. در اینجا کافی است که (crtl+s) را بزنید تا ذخیره شود.

اگر مراحل رو درست انجام داده باشید صفحه ی راه اندازی وردپرس برای شما ظاهر میشه

در این قسمت باید اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید و در اخر روی گزینه راه اندازی کلیک کنید و میتوانید با یوزر و پسورد که انتخاب کرده اید  وارد مدیریت وردپرس شوید و آدرس سایت در لوکال localhost میشود.

Wamp server

زمانی که می خواهید Wamp server را بر روی سیستم خود نصب کنید ابتدا به وب سایت wamp server مراجعه کنید و بر روی Download the lastet version کلیک کنید. ومپ سرور یک سیستم کد باز است و رایگان می باشد. ومپ سرور دو نسخه ۶۴ بیتی و ۳۲ بیتی می باشد. هنگام دانلود یک پیغام اخطار به شما می دهد سپس بر روی Download Directly کلیک کنید. معمولا حجم ومپ سرور حدود ۱۲۵ مگابایت می باشد. بعد از دانلود ومپ سرور، فایل رو اجرا کنید و مراحل نصب وردپرس را همانند نرم افزارهای معمولی ویندوز نصب کنید. نصب ومپ سرور هیچگونه پیچیدگی خاصی ندارد و به راحتی می توانید آن را نصب کنید.

چک کردن صحیح Wamp server

زمانی که نصب وردپرس را به اتمام رساندید پیغام خطایی را دریافت می کنید این پیغام به این معناست که عدم نصب کتابخانه های  Microsoft Visual C++ بر روی سیستم شماست. نرم افزار هایی چون PHPوApache در صورت نبودن کتابخانه های  Microsoft Visual C++ اجرا نمی شود. بعد از نصب Microsoft Visual C++ در صورتی که مجددا پیغام خطا دریافت کردید، Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4 را نصب کنید.
توجه داشته باشید که قبل از اجرای Wamp Server باید از طریق Firewall سیستم اجازه اجرای ومپ رو بدید، در غیر اینصورت یک پیغام اخطار امنیتی دریافت خواهید کرد.
بعد از اجرای Wamp Server ، آیکون Wamp Server را مشاهده خواهید کرد. ممکن است شما این آیکون رو به رنگ های قرمز، نارنجی و سبز ببینید.

اگر آیکون به رنگ قرمز بود یعنی اینکه سرور اجرا نشده و آفلاین می باشد در این حالت ومپ سرور را ریستارت کنید و اگر بازهم این مشکل وجود داشت از انجمن های پشتیبانی کمک بگیرید.
اگر آیکون به رنگ نارنجی بود سرور تا حدودی اجرا شده است و این امکان وجود دارد که Apache اجرا شده باشد و SQL Database آفلاین باشد. بر روی آیکون ومپ سرور کلیک کنید و وضیعت اجرا هر کدام را چک کنید. برای حل کردن این مشکل بهتر است ومپ سرور را ریستارت کنید و اگر بعد از آن بازم این مشکل وجود داشت به آنجمن های پشتیبانی سر بزنید
اگر ایکون به رنگ سبز باشد سرور بدون وجود هیچ مشکلی اجرا می شود.

برای اطمینان از درست اجرا شدن ومپ سرور مرور گر را باز کنید و localhost را فراخوانی کنید.

MYSQL Database را اماده سازی و نصب کنید
ما به دیتابیست قبل از نصب وردپرس نیاز داریم.
برای نصب دیتابیست بر روی آیکون ومپ سرور کلیک کنید و گزینه PHP MY admin را انتخاب کنید

بعد از انجام مراحل قبل پنجره جدیدی از مرورگر به نام PHP MY admin را مشاهده می کنید.

سپس به منوی Database بروید و از قسمت Create Database یک نام برای دیتابیس وردپرس انتخاب کنید و بر روی گزینه Create کلیک کنید. ما برای تست نام WP را برای دیتابیس وردپرس انتخاب کرده ایم. بعد از ساخت دیتابیس می توانید پنجره را ببندید.

دانلود و نصب ورد پرس بر روی localhost

بعد از دانلود لوکال هاست ، فایل Zip وردپرس را به مسیر C:/wamp/www/ folder ببرید و فایل را Extract کنید. شما میتونید نام فولدر وردپرس را به هر نامی که دوست دارید تغییر دهید. مثلا WordPress.

در اینجا از میان فایل های وردپرس، دنبال فایل wp-config-sample.php بگردید و نام این فایل رو به wp-config.php تغییر بدهید. سپس آن را با یکی از ادیتورهای کد باز کنید و دنبال کدهایی همانند کد شکل زیر باشید.

این مرحله مربوط به اتصال وردپرس و دیتابیس می باشد. در اینجا، بجای database_name_here نام دیتابیس وردپرس را که قبلا ساخته اید را وارد کنید و به جای username_here کلمه‎ی root را وارد کنید و جای password_here را خالی بگذارید. در آخر فایل را ذخیره کنید و از آن خارج شوید.
حالا میتوانید وردپرس رو نصب کنید و مرورگر سیستم را اجرا کنید و وارد  http://localhost/wordpress/شوید. بعد از آن شما پیغام زیر را مشاهده می کنید.
welcome screen for the famous five minute WordPress installation process””
در پایان اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید و بر روی دکمه  Install WordPress کلیک کنید.

ارسال پاسخ