قابلیت های جدید اینستاگرام

قابلیت های جدید اینستاگرام که در نسخه های اخیر ارائه شده، آنقدر جذاب و بکر می باشد که بسیاری از کاربران را شگفت زده کرده است. اینستاگرام نام یکی از پرطرفدارترین برنامه ها جهت ایجاد جلوه های جذاب به تصاویر است. علاوه بر این، اینستاگرام یک اپلیکیشن سرگرمی و راهی سریع جهت به اشتراک گذاری عکس های روزمره برای دوستانتان می باشد. همچنین  با استفاده از این اپلیکیشن به راحتی می توانید افکت ها و جلوه های زیبایی به عکس های خود بدهید و آن ها را با دوستان خود در شبکه اینستاگرام به اشتراک بگذارید. با استفاده از این برنامه همچنین قادر خواهید بود تصاویری که دیگر کابران این شبکه به اشتراک گذاشته اند را مشاهده نمایید و لذت ببرید. اما این تنها بخشی از قابلیت های ابتدایی اینستاگرام است. برنامه اینستاگرام اندروید با بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر در سرتاسر دنیا توانسته است با امکانات بی نظیر خود، محبوبیت زیادی را در بین کاربران موبایل کسب کند.

قابلیت های جدید اینستاگرام

ویژگی های اصلی اینستاگرام:

 • وجود افکت های متنوع و جذاب برای زیباتر کردن تصاویر
 • اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک ، توئیتر و…
 • امکان نمایش عکس های به اشتراک گذاشته شدۀ سایر کاربران در اینستاگرام
 • مشاهده و لایک کردن عکس های شما توسط دیگر کابران و دوستان
 • استفادۀ رایگان از تمامی امکانات و قابلیت ها

قابلیت های جدید اینستاگرام

قابلیت های جدید اینستاگرام :

 • دو راه بیشتر برای به اشتراک گذاشتن آزادانه
 • ارسال عکس ها و فیلم ناپدید شونده به دوستان و گروه
 • ضربه تند وشدید زدن به سمت راست دوربین و سپس زدن فلش و ارسال آن به بخش خصوصی
 • استوری های زنده برای ارتباط با دوستان و پیروان خود را در حال حاضر
 • امکان لایک و پاسخ سریع به کامنت های دیگران
 • امکان پخش زندۀ ویدئو

امکان پخش زندۀ ویدئو

آخرین به‌روزرسانی اینستاگرام چند روز پیش آماده شد. این یک به‌روزرسانی ویژه و افزایش قابلیت های جدید اینستاگرام بود؛ ویژه بودن آن هم به دلیل یک قابلیت به اسم پخش زنده بود. البته این ویژگی در چند روز اول بعد از به‌روزرسانی عمومی نبود و در مرحله تست قرار داشت. این بروزرسانی چند پیام به همراه خود داشت. اول اینکه نشان داد اینستاگرام با به روز رسانی های اخیر خود کم کم دارد از محیطی برای اشتراک گذاری تصاویر غذاها فاصله گرفته و به یک شبکه اجتماعی کامل تبدیل می شود. همچنین اینستاگرام یک شبکۀ اجتماعی بسیار جدی و واقعی در حوزه رسانه تصویری است و نوآوری‌های آن در حول تصویر می‌چرخد. سوم اینکه اینستاگرام صرف از یک شبکه اجتماعی بودن، می‌تواند یک پلتفرم ویدئویی آنلاین قدرتمند باشد.

قابلیت های جدید اینستاگرام

رسانه همیشه مصور

اینستاگرام به هدف تشکیل شبکه‌های اجتماعی به‌ وسیله عکس و فیلم به وجود آمد. حفظ هویت یک رسانه با ابزار محدود بسیار سخت است. به عنوان مثال، تلگرام با شعار پیام‌رسانی وارد شد اما با همان شعار نتوانست ادامه بدهد. تلگرام مجبور شد برای نگه‌داری کاربران خود از فضای غیر از صرفا پیام‌رسانی استفاده کند و به تازگی هم خبر داده که قابلیت تماس صوتی را اضافه خواهد کرد. همین اتفاق برای واتس اپ هم افتاده بود. یا مورد دیگر هم لاین بود که بسیار پراکنده عمل می‌کرد و هویت خود را از دست داد. اما اینستاگرام به این صورت نبود. اینستاگرام فضای نوآوری خود را در قالب تصاویر و ویدئو حفظ کرده است. درواقع اینستاگرام هویت خود را به خوبی حفظ و به‌روزرسانی می‌کند. این حفظ هویت باعث شده است که کاربران هم بتوانند ارتباط بیشتری با تصاویر برقرار کنند. درواقع اینستاگرام سواد تصویری کاربران خود را بالا برده و آن‌ها را از حروف و جملات بی‌روح بی‌نیاز کرده است.

اینستاگرام تلویزیونی برای همه

اینستاگرام باعث شد همه یک پلتفرم برای ارائه برنامه‌های خود داشته باشند. درواقع هرکسی می‌تواند از اینستاگرام به عنوان یک تلویزیون رایگان برای ارائه خود استفاده کند. اما قابلیت های جدید اینستاگرام با قابلیت پخش زنده انقلابی در این حوزه رقم خورد. از این به بعد اینستاگرام صرفاً یک شبکه اجتماعی مصور نیست، بلکه یک پلتفرم تلویزیون تعاملی جدی هم در زمینه ویدئوهای ضبط شده و هم در زمینه پخش زنده هست. نکته جذاب‌تر این ماجرا، آخرین سطح تعاملی است که کاربر با این پخش زنده اینستاگرام برقرار می‌کند. درواقع پایین‌تر سطح تعامل‌ برای تلویزیون‌های سنتی بود و کاربر هیچ‌گونه ارتباطی با ارائه دهنده برنامه برقرار نمی‌کرد و بالاترین سطح تعامل این است که کاربر بتواند به صورت زنده با ارائه‌دهنده و دیگر بیننده‌ها ارتباط برقرار کند. در اینستاگرام عین این درحال رخ دادن است. کاربر می‌تواند در حین دیدن برنامه، نظر بدهد، نظر دیگران را ببیند و با تهیه‌کننده برنامه هم ارتباط مستقیم و زنده برقرار کند. این یک انقلاب برای صنعت پخش است. دلیل عمده این‌که این به‌روزرسانی را یک انقلاب می‌دانم این است که، اینستاگرام اندک اندک به یک پلتفرم تبدیل شده است. پلتفرمی که علاوه بر ویژگی‌های یک تلویزیون تعاملی ساده، یک شبکه اجتماعی هم است.

خیلی‌ها می‌گویند اینستاگرام ایده‌های جدید خود را از اسنپ‌چت (SnappChat) به عاریه گرفته است. بحث اینجا است که اینستاگرام تمامی ایده‌های این حوزه را با توجه به هویت خود گزینش می‌کند و به خوبی پیاده‌سازی می‌کند. اسنپ‌چت به صورت نامشخصی ویژگی دارد و بسیاری از آن‌ها با هویت «چت» سازگان نیستند. اما اینستاگرام به خوبی توانسته فهرست ویژگی‌های خود را با هویت خود تطبیق بدهد. درواقع این شبکه اجتماعی، تمامی نوآوری‌ها و تکنولوژی‌های خود را حول محور «عکس» و «ویدئو» می‌چرخاند.

قابلیت های جدید اینستاگرام

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، پیش از این اینستاگرام وعده داده بود که ویدیوهای زنده را به اپلییکشن خود اضافه خواهد کرد. کاربران اکنون می‌توانند ویدیوی زنده را از طریق دوربینی که در بخش استوریز این اپلیکیشن وجود دارد ضبط کرده و فالوئرهایی (دنبال‌کنندگان) که برنامه اینستاگرام برایشان باز است، در حالی که ویدیوی زنده در حال پخش است، می‌توانند آن را در قیمت «live» مشاهده کنند. اما آنچه رویکرد اینستاگرام را از شرکت مادر خود فیس‌بوک و دیگر اپلیکیشن‌ها جدا می‌کند، این است که زمانی که ویدیوی زنده یک بار نمایش داده می‌شود، از اپلیکیشن حذف شده و دیگر برای پخش در دسترس نیست.

همچنین یک بخش «Top Live» در بخش جستجوی (explore) اینستاگرام وجود دارد که کاربران می‌توانند ویدیوهای زنده افراد مشهوری را که دنبال نمی‌کنند و در همان لحظه ضبط شده‌اند در آنجا مشاهده کنند، اما زمانی که آنها تمام شوند، دیگر نمایش داده نمی‌شوند. اینستاگرام می‌گوید این کار را برای این انجام داده که از این پس افراد با خیال راحت آنچه که می‌خواهند را در لحظه به اشتراک بگذارند.

«گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی» با دانش به روز و تجربه در زمینۀ شبکه های اجتماعی آمادۀ ارائۀ بهترین پیشنهادت برای بهبود کسب و کار شماست. اگر شما به عنوان صاحب یک کسب و کار تمایل دارید از بستر شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام در جهت پیشرفت کار خود استفاده نمایید، کافیست با متخصصین مشهد آی تی همراه شوید. سرویس های مشهد آی تی در زمینۀ اینستاگرام آماده سازی محتوای مناسب، افزایش فالوئر و همچنین استفاده از قابلیت های جدید اینستاگرام در جهت افزایش مخاطبان و مشتریان شماست. اگر می خواهید به روش های سنتی تجارت کنید و چشمتان را به روی تکنولوژی ببنید، این را بدانید که دیر یا زود باید طعم تلخ شکست را تجربه نمایید. کافیست کمی هوشیار باشید و با مشاوره گرفتن از متخصصین ما بهترین راه کارهای تبلیغات و جذب مشتری را دریافت نمایید.

با گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی همراه شوید…

منابع: اقتصاد آنلاین، سایت اینستاگرام

ارسال پاسخ