بازاریابی اینستاگرام
بازاریابی اینستاگرام

 

بازاریابی اینستاگرام و نکاتی پیرامون آن

امروزه شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام محبوبیت زیادی بین کاربران پیدا کرده اند. بنابراین اگر بخواهید به کسب و کار خود رونق دهید باید بتوانید در این شبکه ها طرفداران زیادی را جلب کنید تا بتوانید از سایر برندها پیشی بگیرید. اما برای استفاده ی تجاری و بازاریابی اینستاگرام  از این شبکه که یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیاست باید نکاتی را در نظر بگیرید. با درنظر داشتن همین نکات ساده به راحتی می توانید برندتان را محبوب تر کنید.

یکی ازین نکات گذاشتن عکس های با کیفیت با سایز مناسب است. همچنین باید در قسمت bio اینستاگرام به جای نوشتن موارد اضافی و عمومی و تعریف و تمجید از برند و محصولاتتان  لینک هایی برای تعامل با کاربران و جملاتی برای متقاعد کردن کاربر برای دنبال کردن شما اضافه کنید. مورد دیگری که باید بدانید این است که از فیلم برای تبلیغات بازاریابی اینستاگرام  استفاده کنید، می توانید از داخل اینستاگرام هم فیلم های خود را بسازید.

برای ایده گرفتن به اینستاگرام برندهای برتر سری بزنید. کار دیگری که می توانید انجام دهید، به اشتراک گذاشتن پست های دوست داشتنی و محبوب است بهتر است از رقیبان خود نیز حمایت کنید و برند آن ها را ترویج کنید. شک نکنید که انجام هر کدام از این موارد برای کسب و کار شما نتایج خوبی را در پی خواهد داشت.
ما از کارشناسان خواسته ایم تا داغ ترین نکات بازاریابی اینستاگرام  را با ما به اشتراک بگذارند.

۱. گرفتن عکس مربعی

smugmug

فید اینستاگرام شما به خوبی عکس‌های شماست. بنابراین با عکس‌های با کیفیت خود به بازاریابی شبکه ای خود تاثییر بیشتری بگذارید.
یکی از بهترین‌راه ها برای صرفه جویی زمان  و ساختن عکس‌های بهتر گرفتن عکس‌های مربعی است. بسیاری از دوربین‌های دیجیتال و گوشی‌ های هوشمند در تنظیمات خود این گزینه را دارند بنابراین بسیار آسان است. این در بریدن عکس صرفه جویی می‌شود و نیازی به نگرانی برای بریده شدن برخی عناصر هم نیست.
از آنجا که گرفتن عکس از داخل برنامه اینستاگرام می‌تواند محدود کننده باشد، من از دوربین عالی SmugMug در آیفون ( که برای کاربران اندروید هم استفاده می شود) استفاده کنم. شما می‌توانی عکس‌های فوق العاده ای با استفاده از گرید بندی آن بگیرید.

۲. استفاده از لینک کوتاه سفارشی شده برای پیگیری بازدیدها

یکی از چیزهای خیلی مهمی که بازاریابان در بازاریابی اینستاگرام  باید بدانند، چگونگی مخابره آمار اینستاگرام به وب سایت است. متاسفانه آنالیزهای گوگل نمی تواند این ترافیک ها را وقتی کاربران با حساب اینستاگرام خود از طریق موبایل وارد می‌شوند، پیگیری کند.
برای نظارت بر نرخ کلیک پیشنهاد می دهم از لینک سفارشی شده bit.ly به طور انحصاری در نمایش اینستاگرم خود استفاده کنند.
سپس می‌توانید با بررسی داده‌های لینک bit.ly تعداد کلیک های حساب اینستاگرام را برای سایت خود بفرستید.
هر بار که صفحه جدیدی ایجاد می‌کنید لینک شما هم باید تغییر کند و لینک جدیدی باید ایجاد کنید

۳. با لینک bio خود استراتژیک شوید

لینک bio

برای استفاده شخصی، اینستاگرام سرگرم کننده و خود به خودی است. ولی اگر بخواهید از آن به عنوان ابزار بازاریابی استفاده کنید باید محاسبات بیش‌تری با آن انجام دهید.
من شک دارم تجارت هایی مانند استارباکس، نایک و غیره پست‌های خود را به خوبی برنامه ریزی کنند.
اگر شما یک نام تجاری کوچک هم باشید می‌توانید حضور بزگی در اینستاگرام و بازاریابی اینستاگرام  داشته باشید.
از لینک خود در bio برای ارتباط به صفحه ای که آن را در اینستاگرام گذاشته اید استفاده کنید تا بازدید را جمع آوری کند، وب سایت تجارت الکترونیک شما را ترویج دهد و غیره

۴. ترویج متقابل شرکای خود

هر زمان که می توانید ترویج متقابل کنید! روند اینستاگرام به اشتراک گذاشتن چیزهای محبوب است. با صحبت در مورد آن یا برچسب زدن و یا حتی ترویج آشکار شرکت ها و محصولات و خدمات دیگر.
رستوران‌های زیادی وجود دارد که در اینستاگرام با برچسب زدن و تگ کردن سایر رستوران ها، از همدیگر حمایت می کنند که برای اینستاگرام و عکس ها و برچسب ها بسیار غنی است.
نتایج بدست آمده سه چیز است: به رسمیت شناختن برای همه ی کسانی که درگیر آن می باشند، افزایش دنبال کننده ها و افزایش ترافیک و فروش برای کسب و کار های محلی.

۵. امکان استفاده از #هش‌تگ

کاربران امروزه می توانند از ویژگی جست‌وجوی اینستاگرام، برای پیدا کردن پست های مرتبط با هشتگ استفاده کنند. مانند #مشهدآی تی
در موضوع جست‌وجو اینستاگرام نیز قابلیت جست‌وجو با شکلک را معرفی کرده. می توانید از شکلک در کنار هشتگ برای جست‌وجوی برند تجاری استفاده کنید.

۶. کاربران اینستاگرام را به قیف بازرگانی خود هدایت کنید

قیف بازاریابی

برای اکثر برندها داشتن دنبال کننده در اینستاگرام   در جهت هر زمان که می توانید ترویج متقابل کنید! روند اینستاگرام به اشتراک گذاشتن چیزهای محبوب است. با صحبت در مورد آن یا برچسب زدن و یا حتی ترویج آشکار شرکت ها و محصولات و خدمات دیگر.
رستوران‌های زیادی وجود دارد که در اینستاگرام با برچسب زدن و تگ کردن سایر رستوران ها، از همدیگر حمایت می کنند که برای اینستاگرامم و عکس ها و برچسب ها بسیار غنی است.
نتایج بدست آمده سه چیز است: به رسمیت شناختن برای همه ی کسانی که درگیر آن می باشند، افزایش دنبال کننده ها و افزایش ترافیک و فروشش برای کسب و کار های محلی.بسیار مهم است اما این فقط یک روند کلی در قیف بازاریابی است.
برای حرکت بیشتر کاربران به این قیف باید راه های گرفتن ایمیل دنبال کننده های خود را در نظر بگیرید. یکی از بهترین راه های دریافت ایمیل درخواست از کاربران است.

تصویری به اشتراک بگذارید و جزییات تماس را هم در کپشن قرار دهید و هم با گفتن بصری به کاربر که لینک موجود در bio  را کلیک کنند و در خبر نامه عضو شوند. اولین باری که کاربر این کار را انجام دهد شما توانایی تعامل با او بر پایه ی یک به یک را دارید و سپس ارتباط خود را به مرحله ی بعد می برید.
برای انجام اینکار به طور مؤثر شما به صفحه ای برای نمایش دنبال کننده های اینستاگرام خود داریدو از پیام هایی که به اینستاگرام ارجاع می دهد استفاده کنید.
از آن‌جا با تعامل با ایمیل مشترکان و ارسال اطلاعات می توانید به هدایت آن ها به قیف کمک کنید.
آن ها را به پست های وبلاگ خود و سایر شبکه های اجتماعی هدایت کنید و با محصولات و خدمات خود به روز نگه دارید.

۷. میکس فیلم و عکس

با توجه به اینکه یک ویدیو می تواند ۳برابر از پست های نوشتاری لینک ورودی داشته باشد، می تواند ابزاری با ارزش برای تعامل با طرفدارانتان و افزایش دنبال کننده ها باشد.

فیلم ها، سرگرم کننده، قابل به اشتراک گذاری و جذاب هستند و با ویژگی های ویرایش فیلم ایننستاگرام می توانید به آسانی آن را بسازید. می توانید به سادگی با دکمه های ضبط و مکث هر زمانی که بخواهید صحنه تصویربرداری را تغییر دهید. یا یک ویدیو از پیش ساخته بارگذاری کنید.
و اگر نمی‌خواهی محصولات خود را بگنجانید شما مجبور نیستید. طرفداران خود را تشویق کنید که فیلم های خود را بسازند و آن ها را در صفحه ای مانند GoPro جمع آوری کنید. و ویدیو های برند هایی که بیشترین دنبال کننده ها را دارند ببینید.
نکته کار این است که فیلم ها را بیشتر در مورد مخاطبین خود بسازید . و کمتر در مورد تجارت خودتان. در نتیجه به سرعت افزایش دنبال کننده های خود را خواهید دید.

برای مشاهده نمونه فعالیت های فناوری مشهد آی تی در جهت برند سازی تجاری در فضای شبکه های اجتماعی اینجا کلیک کنید

ارسال پاسخ