تجارت با اینستاگرام

اگر در سایت مشهد ای تی گشت و گذاری داشته باشید متوجه خواهید شد ما در سایت مقاله های مرتبط با اینستاگرام زیاد داشته ایم، اما متناسب با استقبال و درخواست کاربران امروز مجددا از زوایای دیگر به مساله مهم و کاربردی  تجارت با اینستاگرام که جایگاه فعلی آن قابل تصور نبود،  می پردازیم.

همان طور که همه می دانیم، اینستاگرام از اپلیکیشن های موفق دنیای ارتباطات و شبکه های اجتماعی بوده است، و هرروز بر ارزش و اهمیت آن مخصوصا در زمینه تجارت در اینستاگرام افزوده می شود.

برای داشتن یک کسب و کار موفق در اینستاگرام، باید ابتدا به تحلیل این نرم افزار بپردازیم، باید به این درک برسیم که در چه زمانی، با چه روشی و با چه بیانی مطلبی را انتشار دهیم تا مورد توجه کاربران قرار بگیرد، و در نهایت این که چه بازخوردی از کاربران بگیریم، بسیار مهم و با ارزش می باشد.

زمان پست گذاری در اینستاگرام:

اهمیت زمان پست گذاری در اینستاگرام در دنیای تجارت الکترونیکی به قدری زیاد است که در این باره مشهد ای تی اطلاعات زیادی را به دست آورده، طبق نتایج این تحقیقات ثابت شده که مناسب ترین زمان عصر روزهای کاری می باشد، یعنی حدود ساعت ۶-۷ عصر هرروز کاری، تصور می شود دلیل آن این است که استفاده از این اپلیکیشن موبایل محور، در زمان بیکاری و استراحت بیشتر است و در ساعات کاری نمیشود اینستاگردی توام با آرامش را تجربه کرد.

روش های پست گذاری در اینستاگرام:

متداولترین و ساده ترین روش آن استفاده از گوشی موبایل هوشمند که این اپلیکیشن را پشتیبانی میکند می باشد، با باز کردن این اپلیکیشن یک دکمه آبی رنگ پایین صفحه دیده  می شود، با کلیک روی آن می توان در همان لحظه از محیط اطراف عکس گرفت و انتشار داد یا با انتخاب گالری، از عکس های ذخیره شده از قبل روی گوشی می توان استفاده کرد.

اما اگر بخواهیم به هر دلیلی از روی کامپیوتر عکسی را آماده پست گذاری کنیم،  بسته به نوع #سیستم عامل گوشی متفاوت میشود:

اندرویدی ها: کاربران اندرویدی می توانند از طریق کابلUSB یا نرم افزارهایی مثل AirDroid به کامپیوتر متصل شده و عکس ها را می توانند به گوشی موبایل منتقل کنند.

iOS ی ها: باید از iCloud به منزله واسط ابری استفاده کنند تا از این طریق تصویر به iCloud و از iCloud با موبایل خود آن تصویر را دریافت کنند.

در این باره می توانید مقاله ” ارسال عکس و ویدئو در اینستاگرام از طریق کامپیوتر ”  را از سایت مشهد ای تی مطالعه کنید.

برای نصب اینستاگرام روی کامپیوتر می توانید به مطالعه این پست در مشهد ای تی بپردازید.

تاثیر هشتگ ها در پست گذاری اینستاگرام

هشتگ یک ابزار بسیار ظریف و در عین حال بسیار قوی می باشد، از آنجا که اینستاگرام قابلیت جستجو دارد، استفاده از # در زیر پست های اینستاگرام، باعث دیده شدن توسط کاربران بیشتر می باشد. در حقیقت استفاده از هشتگ باعث می شود کسانی که فالوور شما نمی باشند، به واسطه جستجو عنوان هشتگ ها به پست شما می رسند.

هشتگ دو ویژگی مهم دارد یکی منظم کردن و دیگری #جستجو پذیری!

منظور از منظم کردن یعنی هشنگ هایی مرتبط با پست یا مرتبط با #محصول و برند خود بگذارید. در واقع همیشه سعی کنید عکس تان #معرف هدف تان باشد تا بتوانید از هشتگ های مرتبط نیز استفاده کنید. و ویژگی جستجوپذیری را هم که در بالا توضیح دادیم.

حتی شما می توانید هشتگ هایی که در ذهنتان می باشد را در اینستاگرام جستجو کنید تا بتوانید میزان شهرت و موفقیت هشتگ خود را بسنجید.

برای اطلاع از انواع هشتگ های #معروف و #پرطرفدار شما می توانید از ابزار websta.me استفاده کنید .

تعداد هشتگ ها در هر پست:

74شما می توانید نهایتا از ۳۰ هشتگ استفاده کنید؛ اما خود را در جایگاه کاربر بگذارید، وقتی #پستی را با ۳۰ هشتگ ببینید، چه حسی دارید؟ مطمئنیم باعث سردرگمی و نارضایتی شما خواهد شد.

طبق تحقیقات انجام شده،استفاده از ۵ هشتگ نرمال می باشد، این باعث می شود شما در پست های تان نکات مهم و المان های اصلی را معرفی کنید و به خاطر تعداد کم آن، نظر کاربر به پست جذب خواهد شد.

اما اگر هدف شما این است که هر پستتان تعداد #لایک بیشتری بگیرد، از هشتگ های بیشتری استفاده کنید.

تحلیل تعداد هشتگ و لایک و رضایت کاربر:

تحقیقات اعلام می کنند که هرچه تعداد هشتگ بیشتر باشد، تعداد لایک بیشتری نصیبتان می شود، اما کاربرتان راضی نخواهد بود!!!

از بهترین الگوها برای ارزیابی می توان عملکرد #برندهای بزرگ دنیا را در این شبکه معرفی کرد، طبق آمار داده شده از عملکرد این برندها، می توان این نتیجه را برداشت کرد که در برابر هر ۱۰۰۰ فالوور، ۳۷ لایک و کامنت می گیرید.

توتم که قبل تر معرفی شد بر اساس اطلاعات خود معتقد است که در برابر هر ۱۰۰ لایک حدود یک کامنت بطور متوسط دریافت میشود.

ابزار تحلیلی اینستاگرام

از ابزارهای تحلیلی #اینستاگرام می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آیکون اسکوئر (Iconosquare) :این ابزار رایگان، اطلاعات زیادی در مورد فیدبک پست ها و زمان پست گذاری و … را به صورت #گرافیکی در اختیار کاربران قرار می دهد. تا دقیق بتوانند حساب خود را تحلیل کنند.
  • توتم (Totems) : این ابزار ویژه بیزنس ها ساخته شده است، و شامل آمار هشتگ ها، CRM و … می باشد. این ابزار کامل و کارا ماهانه حدود ۱۵۰ دلار هزینه دارد.

نمایش پستهای اینستاگرام در فیسبوک و توییتر

به شرط اینکه از یک نام کاربری برای این ۳ شبکه اجتماعی استفاده کنید، می توانید پست های اینستاگرام را در #فیس بوک و #توییتر انتشار دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که نحوه نمایش پست ها در فیس بوک تقریبا شبیه به همان پست های اینستاگرام می باشد، اما در توییتر لینک تصویر اینستاگرام و توضیحات آن به عنوان متن توییت درج می شود.

33-300x200

صفحه رسمی اینستاگرام مشهد ای تی 

ارسال پاسخ