کار گروهی چیست؟

کار گروهی را می توان از جوانب گوناگون مورد مطالعه و بررسی قرار داد؛ زیرا انجام برخی کارها به صورت فردی امکان پذیر نیست، و لازم است تا به صورت گروهی صورت بگیرد. مثل بلند کردن یک وزنه سنگین که به نیروی افراد زیادی نیاز دارد. گاهی نیز هر چند امکان انجام کار به صورت فردی وجود دارد، اما مستلزم تحمل هزینه فراوان و فشار زیاد است، که از لحاظ کیفیت اجرا نیز قابل مقایسه به صورت جمعیِ آن نیست. کار گروهی انجام ندادن، به معنی عدم استفاده از امکاناتی است که در اختیار داریم. کسانی که قابلیت قرارگرفتن در کنار هم و در یک گروه را دارند، با توانایی های مختلف خود، هر یک سرمایه بالقوه ای هستند که بی توجهی به آن ها عقلانی نیست.

افراد زیادی تصور می کنند که موفقیت شغلی آنها فقط تابع درستی عملکردهای شخصی آنهاست. این تصور از سرنوشت خودآفرین باعث شده محیطی در اداره ها و شرکت ها به وجود آید که همکاران برای جلو افتادن از یکدیگر و رسیدن به مقامی بالاتر از هم، اطلاعاتشان را از هم مخفی نگاه می دارند و از کسی تقاضای کمک نمی کنند. اما این تنها راه رسیدن به موفقیت نیست. در واقع، هرچه از نردبان ترقی بالاتر روید، به این نکته خواهید رسید که زمانی می توانید پیشرفت بیشتری داشته باشید که بدانید چطور از همکاران خود برای گرفتن اطلاعات استفاده کنید و به اتفاق هم برای یک هدف مشترک تلاش کنید. شما همۀ کارها را نمی توانید به تنهایی انجام دهید. قبول دست کمک دیگران یا محول کردن بعضی مسئولیت ها به سایرین، نشانه ی ضعف و ناتوانی نیست، بلکه روشی خردمندانه است که به شما کمک می کند زودتر به موفقیت دست یابید و پیشرفت کنید. چه کارتان را به تازگی شروع کرده باشید و چه به پُست ها و مقام های بالای شرکت رسیده باشید، باید یاد بگیرید که چطور خود را برای قبول کمک و ارائه کمک آماده کنید.

فواید کار گروهی بصورت زیر است:

کار گروهی

سرعت بخشیدن به کار

مهم نیست که توانایی و هوش شما چقدر است، اگر کار گروهی کنید، مشاهده خواهید کرد که خیلی زودتر به نتیجه می رسید و کارها با سرعت بیشتری انجام خواهند گرفت. برای آنکه بیشترین تعهد و تلاش را از اعضای گروه خود بگیرید، سعی کنید اهداف خود را با اهداف آنان تطبیق دهید. کارها را طوری ترتیب دهید که سود و زیانتان با هم برابر شود.

گرفتن ترفیع

رئیس شرکت که خود روزی یک کارمند ساده بوده است، با ادامه مسئولیت های کارمندی خود، بالاترین پُست شرکت را به دست نیاورده است. شما هم نمی توانید بدون محول کردن بعضی از مسئولیت هایتان به دیگران، به مرحله بعدی بروید. کارهایتان را اولویت بندی کنید و ببینید کدام کارها اهمیت بیشتر دارند و خودتان انجامشان دهید و کارهای غیرضروری تر را به دیگران بسپارید.

افزایش عملکرد کارمندانتان

به کارمندانتان اجازه دهید خود برای نحوۀ انجام کارشان تصمیم بگیرند. با این روش کارها خلاقانه تر انجام خواهد گرفت و انگیزه و عملکرد کارمندان نیز افزایش می یابد.

ایجاد اعتماد و ارتباط

اگر به دیگران اعتماد کنید، آنها هم به شما اعتماد خواهند کرد. این همان قانون طلایی در ارتباطات شرکت است.

آموختن از دیگران

وقتی متخصصی جوان هستید، همیشه کسی وجود دارد که از شما پیرتر و باتجربه تر باشد. همانطور که در کودکی نیاز داشتید تا کسی به شما الفبا را بیاموزد، در زندگی کاریتان نیز می توانید از تجربیات و آموزش های دیگران بهره ببرید.

کاهش استرس

تلاش برای تحت کنترل درآوردن همه چیز می تواند نتایج منفی بر سلامتی و قدرت ذهنی شما به بار آورد. همه ی انسانها نیاز دارند تا زمانی را برای استراحت خود اختصاص دهند تا میزان استرس خود را در این ساعات کاهش دهند. اگر در کارها از دیگران کمک بخواهید مطمئناً زمان بیشتری را می توانید استراحت کنید و فشار و استرس کمتری متحمل خواهید شد.

تمرکز بر هدف اصلی

توجه خود را باید بر آنچه پیش روی شماست متمرکز کنید. برنامه ریزی یکی از مهمترین مسئولیت های یک مدیر یا یک کارمند عالی رتبه شرکت است. برای برنامه ریزی کارها و وظایف ماه ها یا حتی سالهای آینده، داشتن تمرکز اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر خود را مشغول مسائل جزئی و پیش پا افتاده زمان حال کنید، ممکن است فرصت های مهمی که در آینده در پیش رویتان قرار خواهد گرفت را از دست بدهید.

بهره بردن از دیگران

ارزش کار کردن با دیگران را دریابید و با همکاری و تعاون، در کارها پیشرفت کنید. با بهره بردن از کمک و دانش دوستان و همکاران، دستاوردهای چشمگیری در انتظارتان خواهد بود .

هدف گذاری

هدف به معنای خواسته ای است که فرد با تمام وجود مشتاق دستیابی به آن باشد. زمانیکه فردی در زندگی برای خود هدفی را مشخص می کند در واقع مسیر رسیدن به خواسته خود را آگانه ترسیم می کند و با برنامه ریزی تمام تلاش خود را بکار می بندد تا به آن خواسته برسد. هدف گذاری به زندگی جهت می دهد؛ تقریبا تمامی افراد موفق در زندگی برای خود اهدافی را مشخص نموده اند و در جهت رسیدن به آن اهداف تلاش های روزانه خود را شکل داده اند. ذهن انسان همانند ماشین هدف جو می باشد، وقتی فرد به ذهن خود اهدافی را می سپارد، ذهن از تمامی قوای خود برای رسیدن به آن اهداف استفاده می کند، این هدفمندی در زندگی است که باعث فعال شدن عملکرد های موفقیت در ذهن می شود. فردی که برای خود اهدافی را مشخص نکند به مانند کشتی می ماند که بدون نقشه حرکت در اقیانوس قرار دارد و نمی داند که بادبان های خود را در جهت کدام باد که می وزد قرار دهد تا حرکت کند!

کار گروهی

شاخص تعیین کننده اهداف اثربخش
هر هدفی را نمی توان به عنوان یک هدف اثربخش در نظر گرفت، بلکه باید دارای پنج شاخص SMART باشد. کلمه SMART از واژه های ابتدای پنج کلمه زیر تشکیل شده است و زمانی یک هدف را می توان اثربخش دانست که هر پنج ویژگی را دارا باشد.
Specific: مشخص و معین باشد، اهداف نباید به صورت کلی و مبهم بیان شوند.
Measurable: قابل اندازه گیری و سنجش باشد، میزان پیشرفت اهداف را باید بتوان اندازه گیری نمود.
Achievable: قابل دسترس و امکان پذیر باشد. اهداف باید با امکانات و توانایی های فرد همخوانی داشته باشند.
Realistic: واقع بینانه باشد. اهداف باید بر اساس واقعیات بیان شود.
Timely: زمان بندی شده باشد، اهداف باید دارای زمان شروع و زمان پایان باشند.

کار گروهی

در کارهایی که بصورت گروهی انجام می شود، تعیین هدف با شاخص هایی که بصورت منطقی در بالا بیان شد یکی از ملزومات پیشرفت است. با توجه به فواید کارهای گروهی می توان ار پتانسیل بالقوۀ کار در یک گروه استفاده کرد و زودتر به اهداف رسید. مهم ترین موضوع در کار گروهی اینست که همۀ افراد آن گروه باید هدف اول خود را هدف تعیین شدۀ گروه قرار دهند و اهداف شخصی خود را در جایگاه بعدی بگذارند. البته رسیدن به اهداف گروهی بطور مستقیم بر روی اهداف شخصی افراد یک گروه تاثیر می گذارد. پس در کارهای مشارکتی همه باید با ایمان به هدف برای رسیدن به آن تلاش کنند و بدانند که موفقیت فردی در گروی موفقیت گروهی خواهد بود.

آنچه که ما در مشهد آی تی بدان دست یافتیم، مشارکت و تعیین اهداف گروهی است. «گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی» با تعریف اهداف بصورت گروهی خود را به جایگاه مناسبی رسانده و برای تحقق آن ها تلاش خواهد کرد.

گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی در کنار شماست…

ارسال پاسخ