اهمیت گوگل پلاس در seo سایت در چیست؟ و یا ایا گوگل پلاس اینده ی seo است ؟!

سرویس رسمی گوگل پلاس یکی از سرویس های موفق و پر مخاطب است که علاوه بر اینکه به یک شبکه اجتماعی گسترده تبدیل شده , بلکه گزینه ایی برای رتبه‌بندی موتور جستجوی گوگل نیز است. به این خاطر بسیاری از مدیران کسب و کار بر این باورند که اهمیت گوگل پلاس در seo سایت و در زمینه ی بازاریابی میتواند نقش خوبی را ایفا کند.

با این تعریف شبکه ی اجتماعی گوگل پلاس باعث میشود شمارا در زمینه ی رتبه بندی موتور های جستجو گر موفق تر کند….

متخصصان وب و شبکه های اجتماعی پس از بررسی دقیق تر seo با توجه به اینکه موتور جستجو گر گوگل بخش زیادی ازفرایند  seo را در بردارد براین باور شدند که اهمیت گوگل پلاس در seo سایت بسیار زیاد باشد.

برخی مدیران معتقدند شبکه های اجتماعی در seo جایگزین لینک ها هستند.در گذشته مهم ترین اصل seo لینک دهی و ساختار پیوندی بین لینکها بود!

اما امروزه seo دیگر یک ساختار ساده نیست چرا که باتغییرات انجام شده در موتورهای جستجوگر,میتوان گفت گوگل پلاس برای بالا بردن رتبه بندی حتی از دیگر شبکه های اجتماعی رقیب مهم تر خواهد بود.

مدیر تبلیغات شرکت aimClear میگوید: گوگل پلاس اینده ی درخشان و مقتدری دارد ,همچنین او به عنوان یک مدیر کاربلد در این زمینه میگوید:گوگل سعی دارد بیشتر اطلاعات را از سرویس خود یعنی گوگل پلاس دریافت کند که این نیز تاثیر قابل توجهی بر seo دارد همچنین او معتقد است Social Signal ها در اینده جای لینک ها را خواهند گرفت, پس باید برای بهبود رتبه ی خود در موتورهای جست جو از همین حالا فعالیت در این سرویس را اغاز کنید.

گفتنی ست اطلاعاتی از شبکه های اجتماعی که در روند seo تاثیر مثبت دارند را Social Signal مینامیم.این مدیر مجرب برای فعالیت در سرویس فیس بوک میگوید: بخش تبلیغات فیس بوک به دلیل مشگلات نمایشی روی گوشی های موبایل شاید خیلی هم مناسب برای جذب تبلیغ کنندگان نباشد!

به دلیل اینکه ابزاری که فیس بوکبرای نمایش تبلیغات بر دستگاه‌های قابل حمل مثل موبایل‌ها ارایه داده است بیش از حد سنگین هستند.او معتقد است این حجم بالا منجر به کلیک کردن‌های اشتباه کاربران می‌شود و در این صورت اختلاف زیادی بین کلیک‌های واقعی و کلیک‌های اشتباه صورت می‌گیرد.برای مدیریت این مشکل، خانم Cindy Krum (مؤسس و مدیر اجرایی MobileMoxie) به کسانی که مایل به ارائه تبلیغاتشان به فیس‌بوک هستند پیشنهاد داده است تا قبل از اینکه تبلیغ خود را به‌صورت نهایی ارائه کنند، آن را آزمایش کنند تا از وضعیت نمایش آن در دستگاه‌های مختلف آشنا شوند چرا که خیلی از تبلیغات در موبایل‌ها نمایش داده نمی‌شوند و یا اگر هم نمایش داده شوند ناقص و مشکل دار هستند.

local-seo

با توجه به موارد گفته شده و رشد چشم گیر گوگل پلاس ,فیس بوک که روزگاری رقیبی سرسخت بود جای خود را رفته رفته به گوگل پلاس خواهد داد. همچنین اگر نام Social Signals برای گوگل اختصاصی شود بزرگترین امر در زمینه ی seo خواهد بود که خود نیز دستاورد مهم و مهر تاییدی بر صحت بالا بردن رتبه بندی موتور های جستجو گر در ادامه ی استفاده از این سرویس است..

منبع : به نقل از مدیر وب -گروه تحقیق و توسعه فناوری مشهد ای تی

 

ارسال پاسخ