بررسی عادت های خوب و بد نوابغ همراه با مشهد آی تی

عادت های خوب و بد نوابغ  موضوعی است که امروز قرار است کمی در مورد آن صحبت کنیم. با شنیدن بعضی چیزها کمی شگفت زده می شویم و گاهی دلمان می خواهد که از فردا ما هم به همین شکل زندگی کنیم. معمولا این فردا را به شنبه موکول کرده و دیگر هیچ وقت آن شنبۀ مورد نظر نمی آید. البته این نکته را هم باید در نظر بگیریم که هیچ انسانی خالی از عیب و ایرادات نیست و قطعا نوابغ هم عادت های بدی دارند. بعضی افراد را هم می بینیم که فقط عادت های بد نوابغ را می بینند و تصور می کنند که اگر آن ها هم همین کار را انجام دهند یک نابغه می شوند و کورکورانه شروع به تقلید می کنند. مثلا سیگار کشیدن عادت نامناسبی است که بعضی از افراد باهوش جهان به آن مبادرت دارند، و میبینیم که جوانان زیادی سیگار کشیدن خود را اینگونه توجیه می کنند. با ادامۀ این مقالۀ جذاب همراه ما باشید.

سبک زندگی نوابغ و افراد باهوش همواره مورد توجه دیگران بوده است. در ادامه، عادت های خوب و بد نوابغ را بررسی می کنیم. لطفا دقت بفرمایید که تنها از عادت های خوب نوابغ الگو بردارید!!!

بهرۀ هوشی یا بعبارتی ضریب هوشی (IQ) یک مقیاس برای یا شاخص برای سنجش توانایی ذهنی افراد در مقابل دیگران است. همانطور که می دانید افراد مختلف دارای ضریب هوشی متفاوتی هستند که در شکل زیر بطور مختصر آمده است:

عادت های خوب و بد نوابغ

نابغه‎ها در چه خصلتی مشترک‎اند؟ البته همه‎آن‎ها با خلاقیت بسیار به دستاوردهای عظیمی دست یافته‎اند، ولی از نظر سایر خصوصیت‎ها تفاوت‎‎های چشمگیری میان آنان دیده می‎شود. اسحاق نیوتون، غالباً پرخاشگر و بد خلق بود، در حالی که چارلز داروین مردی مهربان و با محبت بود که کمتر کسی از او می‎رنجید…

آلبرت اینشتین معمولاً خوش برخورد و همیشه مایل به بحث درباره کارهای خود بود و دوستانش او را در زمینه ی نوازندگی ویلن فرد قابلی می دانستند و تحسین می کردند، اما مایکل فاراده در لاک خودش بود و علاقه ای به گفت و گو درباره ی کارهای علمی خود نداشت، مگر آن که در آن زمینه به نتیجۀ قطعی رسیده باشد.

پیشینۀ خانوادگی نوابغ نیز با یکدیگر تفاوت دارد. خانواده ی چارلز داروین بسیار ثروتمند بودند، ولی خانواده ی مایکل فاراده تنگدست به شمار می آمدند به طوری که وی به علت فقر در سن سیزده سالگی مجبور به ترک تحصیل شد. وی در مغازۀ صحافی به شاگردی پرداخت و خوشبختانه استاد وی اجازه داد تا به مطالعه ی کتابهایی که صحافی می کند بپردازد. موتزارت جوان در کودکی نیز نظیر پدرش به آموزش موسیقی مشغول شد و پدرش موسیقیدان و معلم موسیقی بود که در مورد فرزندش نقشه های جاه طلبانه ای در سر داشت. چنان که دیدیم جان استوارت میل متفکر جامعه شناس و سیاستمدار قرن نوزدهم نیز زیر نظر پدرش جیمز میل آموزش میدید که وی نیز به نوبۀ خود مردی فاضل ادیب به شمار می آمد و دلش می خواست که فرزندش دنباله رو کارهای او باشد.

تعداد اندکی از نوابغ هم خود مربی خویشتن بوده اند و کمتر از دیگران کمک گرفته اند. یکی از این افراد، جورج استفنسون بود که به عنوان مهندس بزرگ راه آهن مشهور است. استفنسون در استفاده از لوکوموتیو بخار برای راه آهن نقش بزرگی بازی کرد و باعث شد که در حمل و نقل مسافر و کالا، انقلاب عظیمی پدید آید. چنان که می دانیم او هرگز به مدرسه نرفت و تازه بعد از آن که به سن ۱۸ سالگی رسید و به عنوان کارگر معدن استخدام شد، توانست معلم خصوصی بگیرد و به سوادآموزی بپردازد.

بهتر است عادت های خوب و بد نوابغ را در قالب تصاویر زیر ببینیم (به نقل از زومیت):

picture1

در ادامه تعدادی از عادت های بد نوابغ را مشاهده می کنیم. انسان های باهوش هم همانند سایر افراد ممکن است عادات و رفتارهای غلطی داشته باشند.

picture2

با مرور مطالب بالا اطلاعات مناسبی دربارۀ زندگی و عادت های خوب و بد نوابغ به دست آوردیم. حال تصمیم با خودمان است، چگونه برای زندگی و کسب و کار خودمان تصمیم بگیریم. قطعا با اطلاع بودن نسبت به یک موقعیت، شانس موفقیت با قرار گرفتن در آن موضع بیشتر خواهد شد. اگر به دنبال کسب موفقیت در تجارتتان هستید با «گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی»همراه شوید.

ارسال پاسخ