همه ما درباره اهمیت سئو و جایگاه سایت در نتیجه جستحو میدانیم. اما باورهای اشتباه درباره سئو میتواند ما را از هدف دور کند. در مقاله امروز میخواهیم ۵ باور اشتباه درباره سئو را با هم بررسی کنیم. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

باورهای اشتباه درباره سئو

تصورات اشتباهی ک امروز درباره آن صحبت میکنیم با تحقیق و مشورت با تعداد زیادی از افراد صاحب سبک و متخصصین رده بالا در حوزه سئو تهیه شده است و میتوان گفت تا حد بسیار زیادی قابل قبول میباشد. به این دلیل که این افراد دارای سایت هایی با رنک عالی و سئو های موفقی هستند. اما این باورهای استباه چه مواردی هستند؟

۱: سئو ( Search Engine Optimization) به روش ها و ترفندهایی برای فریب دادن موتورهای جستجو میگویند.

این که بخواهید موتورهای جستجو را فریب دهید برابر با این است که بخواهید کاربران سایت خود را فریب دهید. سئو واقعی به این معنی است که محتوا های بهینه و استفاده درست از لینک ها و بازاریابی درست میباشد. ترفند ها و تاکتیک های سئو یک مبحث بزرگی میباشد که هر فرد با یک دید خاص به آن نگاه میکند. و ممکن است در مواجهه با افراد مختلف ، نظرات مختلفی بشنوید. اما معنای سئو با مفاهیم زیر معنا پیدا میکنند:

 • استراتژی درست در بازاریابی
 • بنچ مارک ها
 • تجزیه و تحلیل رقبا
 • آنالیز کلید واژه هانوشتن محتوای خلاق و اختصاصی
 • طراحی ظاهری سایت و رابط کاربری سایت
 • معماری اطلاعات
 • موارد مربوط به سرور
 • بهینه سازی دستورات برنامه نویسی
 • شبکه های اجتماعی و یا هر چیز دیگری که بر روی بازاریابی تاثیر بگذارد
 • توسعه محتوا در حال اقدام
 • بررسی وضعیت لینک های ورودی به سایت
 • بررسی وضعیت ترافیک وب سایت

۲: کاربران فروشگاه ها از موتورهای جستجو استفاده نمیکنند.

یکی از حرفهایی که باعث خنده ادم میشود این است که ” اگر به عنوان مثال ، یک فروشگاه با تعداد کاربر زیاد داشته باشید دیگر نیازی به تحقیق و خرج کردن برای اینکه سایتتان در موتورهای جستجو به نمایش دربیاید ، ندارید”  است.

براساس تحقیقاتی که توسط comScore qSearch انجام گرفته است در هر ماه ۴.۹ میلیارد جستجو در موتورهای جستجو انجام میشود که ۱۳۳ میلیون جستجو منحصر به فرد وجود دارد. این عدد از سرانه مطالعه نیز بیشتر است و میتوان گفت در حقیقت حتی در بازارهایی که استفاده از موتورهای جستجو در آن به حداقل رسیده است نیز انجام میشود.

مطمئنا یکی از سریعترین روش ها برای خرید کردن از یک فروشگاه اینترنتی جستجو و بررسی میباشد. در صورتی که شما یک فروشگاه اینترنتی با برندی آشنا داشته باشید و معروف نیز باشید قطعا زمان کمتری لازم دارید تا موتورهای جستجو شما را به عنوان نتیجه نمایش دهند و این یک مزیت برای شما و همچنین قدرت گرفتن شما میشود.

۳: بهینه سازی سایت یک کار انجام دادنی است

یکی از باورهای اشتباه درباره سئو ک هنوز هم هستند بعضی از این افراد، مربوط به الگوهای سئو حدود سالهای ۱۹۹۹ میباشد. به این صورت که “متا تگ ها را بروزرسانی کن ، کلمات کلیدی را اضافه کن ، ارسال رو بزن!”

موتورهای جستجو مانند گوگل اما اینروزها به اینصورت عمل میکند که ۱۰۰ الی ۲۰۰ فاکتور مختلف را بررسی کرده و ارتباط آنها را نیز بررسی کرده تا به چگونگی نمایش نتیجه جستجو دست پیدا کند.

حضور در بین تعداد زیادی از سایت های به نمایش در آمده در نتایج گوگل با محتواهای مختلف و همچنین با این تعداد سایت هایی که در این کار پیشرفت های زیادی داشته اند نیاز به توجه زیاد و ماوم به سایتتان دارد.

با تولید محتواهای اختصاصی و خلاق و همچنین استفاده درست از لینک ها و در کنار آن تعامل با وب سایت های بزرگتر و استفاده از شبکه های اجتماعی میتواند برگ برنده شما باشد.

۴:سئو فقط مربوط به IT  میباشد.

اگرچه بهینه سازی سایت در حوزه فناوری اطلاعات شروع شد اما در ادامه راه خود را جدا کرده و به شرکت های مختلفی راه پیدا کرد. تحقیقات SEMPO در این زمینه نشان داد که شرکت ها برای سئو همانند دیگر زمینه های تبلیغاتی خرج میکنند و به سئو به عنوان یک امر بدیهی نگاه میکنند.

در هرصورت چه در IT  و چه در طراحی وب بخش اعظم قضیه این است شرکت ها باید به این درک برسند که اجرای درست و صحیح سئو مهمترین بخش است. همانطور که در برخی از سازمانهای بزرگ بخش های بهینه سازی بزرگ نیز در حال کار هستند.

صرف نظر از اندازه شرکت ها ، طرح های سئو باید همانند هر طرح مدیریتی دیگر به صورت راهبردی مدیریت شود.

۵:بازدید کنندگان سایت ما خیلی کم هستند ، در نتیجه سئو برای ما کار نمیکند.

یکی دیگر از باورهای اشتباه درباره سئو نیز همین نظریه میباشد. ممکن است این را شنیده باشید که افرادی میگویند ” چه کسی پیدا میشود که مارا دنبال کند” یا ” مگه ما برای کسی هم مهم هستیم؟” این باورهای اشتباه باعث عقبگرد سایت شما و خود شما نیز خواهد شد و چه بسا رقیبان پست سر شما از شما جلو زده و شما تبدیل به یک بازنده شوید.

بیایید باورهای اشتباه درباره سئو را کنار گذاشته و برای پیشرفت از هیچ چیزی دریغ نکنیم. شما کاربران عزیز مشهد آی تی میتوانید مارا با نظرات خود راهنمایی نموده و یاری رسان ما باشید.

 

3 نظرات

ارسال پاسخ