سئو محتوای سایت با لینک دهی داخلی محتوا

سئو محتوای سایت از جمله مواردی است که صاحبان و طراحان وب سایت ها باید به آن توجه ویژه ای کنند تا جایگاه مناسبی را در موتورهای جستجو بیابند. لینک دهی داخلی در محتوا، یکی از مراحل اولیه و اصلی در سئو محتوای سایت است. در روش سئو محتوای سایت بهترین راهکار استفاده از لینک های داخلی برای تقویت سئو سایت است. بنابراین باید بعد از طراحی سایت برای بهینه سازی وب سایت، لینک های داخلی بین محتوا را نیز چک کنیم تا درست و دقیق استفاده شده باشد. هر چه لینک های بیشتر در دسترس کاربر باشد پس این شانس را پیدا می کنید که کاربر را در مدت زمان بیشتر در سایت خود نگهدارید و این خود در واقع یعنی ترافیک سایت خود را بالا برده اید و همان طور که می دانید ترافیک در مبحث سئو سایت اثرگذاری بالا دارد. لیستی از صفحاتی که مورد نیاز کاربران سایت شما است را به طور در دسترس تر قرار دهید تا سایت شما کاربرپسند تر باشد و کاربر مدت بیشتری در سایت شما بماند.

سئو محتوای سایت

گوگل ابزاری به عنوان کراول (خزنده ها-Crawler) دارد که در تمام صفحات وب می لغزد و تمام محتوا را جستجومی کند. در حین این کار اگر با لینکی برخورد کند وارد صفحه وب مربوط به آن لینک می شود. و آن صفحه را نیز کراول می کند و این کار تا پایان متن ادامه دارد. کراول ها به پاراگرافهای انتهایی و ابتدایی اهمیت بالایی می دهند چرا که شروع محتوا و نتیجه گیری از اهمیت بالای برخوردار است. خزنده ها با جستجو در محتوا آن ها را ایندکس می کنند و در نتیجه موتور جستجو بر اساس اندوخته های این خزنده ها به صفحه وب امتیاز می دهند و این صفحه در نتایج جستجو ایندکس می شود. در برخی از موارد این صفحه در بالاترین نتایج دیده می شود ولی در برخی مواقع نیز به دلیل سنگین بودن کلمات کلیدی در نتایج ضعیف و در صفحات دور ایندکس می شود. برای اینکه صفحات در نتایج بهتری دیده شوند باید بهترین نوع لینک دهی داخلی را انتخاب کنید. بدین صورت که شما باید خزنده ها و خزنده های گوگل را به مدت زمان زیادی در وب سایت خود بچرخانید. استفاده از لینک های داخلی مفید در بین صفحات وب سایت بهترین گزینه است.

سئو محتوای سایت

نکته ای که باید به آن توجه کنید اینست که نباید لینکهای داخلی را بصورت حلقه وار تعریف کرد، زیرا این کار سبب گیج شدن خزنده ها و ربات های گوگل شده و در نتیجه به صفحاتی که دارای لینک حلقه ای هستند امتیازی داده نمی شود.

اهمیت لینک های داخلی برای نگه داشتن کاربر در وب سایت ؟

روال بالا در مورد اینکه شما بهتر است خزنده های موتور جستجو را در وب سایت خودتان به درستی حرکت دهید. برای کاربران نیز اهمیت دارد توجه داشته باشید که کاربر وقتی در مورد مطلبی می خواهد تحقیق کند. وقتی در گوگل سرچ می کند وارد یکی از صفحات وبی می شود که در نتایج بالا آمده است. با مطالعه مطلب به لینکی برخورد می کند که برای ادامه مطلب حاضر باید وارد آن شود. این کار باعث می شود تا کاربر مدت ها در وب سایت شما بگردد و نتیجه مطلوبی هم برایش داشته باشد (Bounce Rate را کاهش می دهد).

سئو محتوای سایت

همچنین باید این نکته کاربران را نباید زیاد گیج کنید چرا که از وب سایت شما خسته می شوند و در نتیجه زودتر از وب سایت خارج می شوند که این برای سئو سایت زیان آور است.

سئو محتوای سایت

چند روش به منظور بهبود سئو محتوای سایت با لینک دهی داخلی مناسب

 • شمایی از وب سایت خود ترسیم نمایید.
  شکل کلی از وب سایت خود و نحوه لینک دهی صفحات به یکدیگر ترسیم نمایید. یک راه ساده برای این کار استفاده از گوگل وبمستر تولز است. نحوه لینک دهی به صفحات داخلی و تعداد لینک ها در این سرویس گوگل مشخص است. علاوه بر لینک دهی به صفحات داخلی ، تعداد لینک هایی نیز که از وب سایت های دیگر به وب سایت شما وجود دارد نیز قابل مشاهده است.
 • به موضوعاتی که در خصوص آن ها مطلب می نویسید توجه خاص داشته باشید.
  در تولید محتوا و وبلاگ نویسی در خصوص کسب و کار خود سعی کنید برای هر مقاله صفحه ای جداگانه اختصاص دهید. بدین معنی که توضیح مختصری از مطلب مورد نظر را در صفحه اصلی وبلاگ قرار دهید و شرح آن بعد از کلیک ، در ادامه مطلب قابل مشاهده باشد. نکته ی حائز اهمیت این است که در صفحه ای که به مطلب اختصاص می یابد به صفحه اصلی که توضیح مختصری از آن قرار دارد لینک وجود داشته باشد و بدین ترتیب تعداد لینک های داخلی به صفحه اصلی افزایش می یابد.
 • صفحات داخلی خود را با یکدیگر مرتبط کنید.
  در صورتی که در تولید محتوا ، مطلبی قبلا در خصوص مطلبی که در حال ایجاد آن هستید نوشته اید در مطلب جدید لینک مطلب دیگر را قرار دهید و آن ها را به یکدیگر مرتبط کنید و لینک های داخلی بین صفحات را افزایش دهید.
 • نباید بیش از اندازه صفحه وب را لینک باران کنیم. اگر هر چیزی را بیش از اندازه تکرار کنیم اهمیت خود را از دست می دهد.
 • توجه داشته باشید که اگر به صفحه وب از یک وب سایت دیگر لینک داده شود. اعتبار آن لینک به لینک های داخلی نیز اعمال خواهد شد بنابراین در صورت نیاز به لینک داخلی حتما استتفاده کنید.
 • لینک های داخلی را نیز بهتر است با کمات کلیدی انجام دهید.

سئو محتوای سایت فاکتورهای زیادی دارد که با رعایت تمام این موارد شما بهترین نتیجه را خواهید گرفت. شاید در دید اول به نظر برسد که لینک دهی داخلی تاثیر زیادی برای سئو سایت نداشته باشد ولی توجه داشته باشید که گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگری به هر یک از صفحات وب سایت شما رتبه ای خاص می دهد پس سعی کنید این رتبه در بالاترین نتایج باشد تا تاثیر زیادی برای سئو سایت داشته باشد. «گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی» با تجربه و دانش به روز در زمینه طراحی و سئوی سایت، بهترین راه کارها و پیشنهادات را برای اول بودن سایت شما در جستوهای گوگل ارائه می دهد. تیم فنی مشهد آی تی افتخار این را دارد که با اکثر اصناف همکاری داشته و با بررسی هر صنف و نیازهای آن، اقدام به همکاری می نماید.

اگر می خواهید در جستجوهای گوگل به خوبی دیده شوید با متخصصین مشهد آی تی همراه باشید…

منابع: کتاب سئو محتوا یا بازاریابی محتوا محور، وبسیما، پرسیما

ارسال پاسخ