سرچ اول گوگل

سرچ اول گوگل بودن کار چندان ساده ای به نظر نمی رسد. شما می توانید با تلاش بسیار و بهره گیری از یک متخصص سئو در نتایج جستجوی گوگل اول باشید. اول بودن در گوگل به معنای رقابت است. شما می بایست از سایر رقبای خود در گوگل قویتر عمل نمایید. زمانی که در نتایج جستجوی گوگل بالا آمدید مشتریان جدیدی به سمت شما سرازیر می شوند که باعث افزایش رونق کسب و کار شما خواهد گردید. لطفا دقت نمایید قبل از انجام هر گونه بهینه سازی در سایت با متخصص سئو مشورت نمایید.

سرچ اول گوگل

آیا می دانید ۸۵ درصد بازدیدگنندگان واقعی یک وبسایت از موتورهای جستجو به سمت وب سایت ها سرازیر می شوند؟ آیا می خواهید سایت شما در صفحه اول و بالاترین رتبه های نتایج گوگل ظاهر شود؟ آیا می دانید روش های قرار گرفتن در رتبه های برتر موتورهای جستجو امروزه به یک علم تبدیل شده؟ پس اگر می خواهید که مخاطبان و مشتریان زودتر به سمت شما جذب شوند این موضوع را نادیده نگیرید. اگر می خواهید که رقبایتان را کنار بزنید و کسب و کارتان همیشه پر رونق باشد، حتما به سرچ اول بودن در گوگل توجه کنید.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از وطن دانلود، پیج رنک گوگل (Google Page Rank) یک عدد بین ۰ تا ۱۰ می باشد که گوگل برای رتبه بندی نتایج خود از آن استفاده می کند. افزایش رتبه سایت در گوگل به معنای افزایش بینندگان موثر سایت می باشد. یکی از راه های افزایش بازدید کنندگان کار کردن بر روی کلمات کلیدی است. در ادامه بهترین و مهم ترین راه کارها برای سرچ اول بودن در گوگل را معرفی می کنیم. در این قسمت هرکدام را بطور مختصر شرح داده و در قسمت های آینده بطور مفصل هرکدام را تشریح خواهیم کرد.

چگونه سرچ اول گوگل باشیم؟

شاید این سوالی باشد که برای بسیاری از صاحبان وب سایت ها مهم تلقی شود و بدنبال روش هایی می باشند که طراحی سایت طراحی سایت آنها در صفحه اول گوگل قرار گیرد. گوگل به عنوان قوی ترین موتور جستجوگر براساس فاکتورهای عملکردی خود به رنکینگ طراحی وب سایت طراحی وب سایت ها اقدام می نماید. کلمات کلیدی واسطی برای نمایش لیستی از سایت ها می باشند که به واسط کاربران گوگل درج می گردد. اما چگونه می توانید طراحی سایت خود را براساس کلمه کلیدی خاص در صفحه اول گوگل قرار دهید.

سرچ اول گوگل

عنوان مطلب
عنوان مطلب شما چه می باشد و در نظر دارید مطلب شما با چه عنوانی در نتایج جستجو به نمایش گذاشته شود. این مورد را در عنوان صفحه طراحی سایت خود رعایت نمایید و در واقع عنوان مطلب خود را متناسب با کلمه کلیدی که در نتایج جستو توسط کاربر درج می گردد انتخاب نمایید. یادتان باشد که بطور متوسط، تعداد افرادی که عنوان یک مطلب را می خوانند ۵ برابر افرادی است که محتوای آن مطلب را می خوانند. پس اگر شما بهترین محتوا را هم داشته باشید، بدون عنوان و تیتر مناسب نمی توانید خواننده های زیادی را به خود جذب کنید.

اشتراک گذاری محتوای مناسب و با کیفیت
پس از آماده شدن محتوای خود آن را در محیط های مختلف مانند وب سایتتان، شبکه های اجتماعی و نیز فروم ها به اشتراک گذارید. این به اشتراک گذاری علاوه بر هدایت کاربران و جذب ترافیک می تواند اثرگذاری در بهینه سازی محتوای شما داشته باشد. زیرا که این لینک گذاری محتوای شما به گوگل می فهماند که در دیگر سایت ها در خصوص مطلب شما صحبت می شود و این به معنای اعتبار بخشی به محتوای شما خواهد شد. در آماده سازی محتوا باید به تهیۀ تصاویر مناسب، اینفوگرافیک، صوت مرتبط و یا حتی ویدئوی آموزشی هم توجه کرد که به مقتضیات محتوا باید آن ها را در نظر گرفت.

انتخاب مناسب کلمه کلیدی
شاید یکی از کلیدی ترین نکات در بهینه سازی و سرچ اول گوگل بودن، انتخاب کلمه کلیدی مناسب باشد. کلمه کلیدی صفحه طراحی سایت شما چیست؟ همواره در نظر داشته باشید که هر صفحه از طراحی سایت شما می تواند یک کلمه کلیدی انتخابی داشته باشد. کلمه کلیدی در نظر گرفته شما می بایست با در نظر گرفتن واژه ای که توسط کاربر درج می گردد باشد. چه کلمه کلیدی توسط کاربران گوگل بیشتر جستجو می گردد. ابزارهای آنلاین گوگل مانند google keyword planner یا google trends می تواند نمایشی از میزان جستجو کلمه کلیدی را نمایش دهد. پس از انتخاب مناسب کلمه کلیدی آن را در محتوا و صفحه طراحی سایت خود تکرار نمایید. تکرار در دیگر صفحات و همچنین قرار دادن در عنوان و تیتر دیگر صفحات طراحی وب سایت شما می تواند در آن کلمه کلیدی شما را کمک نماید.

لینک دهی داخلی
لینک دهی داخلی در محتوای دیگر صفحات طراحی سایت به کلمه کلیدی مورد نظر می تواند به گوگل اهمیت و ارتباط سایت شما را به آن کلمه کلیدی بیشتر نمایش دهد. سعی نمایید لیستی از کلمات کلیدی را انتخاب نمایید و در محتوای موجود در طراحی سایت خود آن ها ار تکرار نمایید و در گام بعدی آن ها را لینک دهی داخلی نمایید.

همانطور که دیدید ما در این بخش به کلیاتی از سرچ اول گوگل بودن اشاره کردیم. «گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی» با تجربه و دانش به روز در حوزۀ سئو، وب مسترینگ و بهینه سازی سایت در راستای ارائۀ سرویس های سئو قدم بر میدارد. تیم فنی مشهد آی تی با بررسی و تحلیل هر صنف، متناسب با همان صنف سئوی سایت را بهبود می دهد. ما ابتدا کسب و کار شما را تحلیل کرده و بهترین کلید واژه ها را انتخاب می کنیم. بعد از انتخاب بهترین و جذاب ترین کلیدواژه ها با یک استراتژی منطقی و مورد پسند گوگل به جلو پیش می رویم.

هفتۀ آینده هرکدام از معیارهای مهم سرچ اول گوگل بودن را به تفصیل برایتان بیان خواهیم کرد.

گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی در کنار شماست…

ارسال پاسخ