سئوی محتوای سایت را چگونه بهبود ببخشیم؟

سئوی محتوای سایت از جمله موارد مهمی است که برای سرچ اول گوگل بودن و بهبود سئوی سایت تان باید به آن توجه نمایید. اگر محتوا دقیق و متناسب با نیاز مخاطبان تولید شود، قطعا می تواند شما را به اهداف تان نزدیک کند و همچنین باعث می شود که شما بیشتر دیده شوید. قبل از هرچیز باید تسلط کافی در زمینه کاری خود داشته باشید و مطالعات روزانه خود را در سطح اینترنت یا کتاب افزایش دهید. همه آن چیزی که شما در زمینه کاری خود می دانید و تجربه کرده اید می تواند برای دیگران ارزشمند باشد، هرچقدر این نکات ظریف تر و دقیق تر باشند مخاطبین مناسب تری نیز خواهند داشت. هرقدر کار تولید محتوا در زمینه کاری شما منحصربه فرد تر باشد برای شما بهتر است! زیرا رقبای کمتری خواهید داشت. محتوای عمومی به راحتی در اینترنت قابل دسترسی بوده و منابع زیادی برای دریافت آن وجود دارد. راه ایجاد تفاوت در اینترنت ارائه محتوای تخصصی و ارزشمند است.

سئوی محتوای سایت

بطور مثال اگر شما سایت فروشگاه لوازم الکترونیکی داشته باشید اطلاعات زیادی برای ارائه به مخاطبین خواهید داشت که عموما از اینترنت و سایت های تولید کننده خارجی بدست می آید. ولی اگر فروشگاه شما در زمینه فروش ترمه و محصولات سنتی همدان داشته باشد چطور؟ آیا می توانید اطلاعات مناسبی بر روی اینترنت پیدا کنید؟ خیر. در چنین شرایطی شناخت دقیق از زمینه کاری و تجربیات شما بسیار ارزشمند خواهد بود. مقالاتی مانند “تشخیص ترمۀ با کیفیت و اصل”، “نحوه و پروسه تولید نگارهای ظروف سفالی” یا مواردی شبیه این می توانند مخاطبان محدود ولی مرتبط و مناسبی را به سایت شما جذب کنند.

نکاتی در مورد تولید محتوا و سئوی محتوای سایت

سئوی محتوای سایت

محتوا را برای کاربر تولید کنید نه موتورهای جستجو

یادمان باشد که ما به عنوان یک مدیرسایت نهایتا به دنبال جذب کاربران و ایجاد رضایتمندی در آنها هستیم. بنابراین اگر کاربر از سایت ما راضی باشد به موفقیت رسیده ایم و حتی اگر بتوانیم با ایجاد محتوا برای موتورهای جستجو افراد را به سمت سایت خودمان هدایت کنیم نمی توانیم آنها را در سایت خودمان حفظ کنیم. حال اگر ما صاحب یک وب سایت فروشگاه اینترنتی باشیم، با تولید محتوای درست و مطابق با نیاز مشتری می توانیم درآمد خود را افزایش دهیم. پس هر مخاطبی محتوای خاص و مطابق با ادبیات خود را می طلبد که باید به این نکته توجه نماییم.

هیچ موفقیتی در کوتاه مدت و بدون زحمت بدست نمی آید

برای رسیدن به موفقیت باید صبوری کنیم و این نکته را بدانیم که رسیدن به چیزهای خوب ارزش صبر کردن را دارد. برای اینکه موفق شویم، باید زحمت بکشیم و همیشه با خود تکرار کنیم، چیزهایی که به آسانی بدست می آیند ارزش زیادی ندارند. کپی کردن محتوا از سایت های دیگر علاوه بر مشکلاتی که از نظر اخلاقی و شرعی دارد، کمکی به پیشرفت ما نخواهد کرد. اینکار در صورتی کمک کننده است که با ذکر منبع صورت بگیرد و تغییرات مناسبی در آن اعمال شود تا سئوی محتوای سایت بصورت دلخواه مخاطبان درآید.

سئوی محتوای سایت

تنها ترجمه و تولید مطالب دست اول، باعث پیشرفت نخواهد شد

صرفا اینکه شما محتوای دست اول تولید می کنید و از سایت های دیگر کپی برداری نمی کنید، تضمینی برای گرفتن نتیجه مناسب نیست. تولید محتوا استانداردهای خود را دارد و برای اینکه محتوایی که تولید می کنیم ورودی مناسبی برای ما ایجاد کند باید با چرخه سئو آشنا باشیم و استانداردهای سئو را در تولید مطلب رعایت کنیم. پس باید به این نکته توجه شود که صرف تولید یک محتوای عالی و دست اول نمی تواند تضمینی باشد برای قرار گرفتن وب سایت در جایگاه بالا (!)

کیفیت بالاتر از کمیت

کیفیت مطالب تولیدی بسیار با اهمیت تر از کمیت آنهاست. این موضوع نه تنها برای کاربران اهمیت دارد، بلکه موتورهای جستجو نیز به این موضوع دقت می کنند (!). پرکردن سایت با کلمات کلیدی مشابه و مطالبی که به هم شباهت دارند ارزشی برای ما ایجاد نخواهد کرد. با پیشرفت علم هوش مصنوعی و به کار گیری آن توسط موتورهای جستجو، کار را برای تولید کنندۀ محتوا دشوار می کند. به این جهت که باید دقت کافی را در به کار بردن کلمات کلیدی و هم بندی جملات به کار برد. اینگونه فرض کنید که موتور جستجو محتوای تولید شده توسط شما را مطالعه کرده و به آن نمره می دهد. بر اساس این نمره، محتوای شما جایگاه وب سایت شما را مشخص می کند (!)

مخاطب چگونه فکرمی کند؟

اهمیت دادن به نیازها و خواسته های کاربران و تولید محتوای مفید در زمینه کاری که دارید می تواند کمک بسیار زیادی به رشد کسب و کار شما بکند. برای تولید یک محتوای مناسب، باید خودتان را در جایگاه مخاطبان قرار داده و به جای آن ها فکر کنید. خود را در جایگاه خوانندگان محتوا قرار دهید و جملات را طوری انتخاب کنید که قابل فهم و دلنشین باشند.

نحوه ارائه محتوا

در بسیاری موارد محتوای مورد نظر شما بسیار اندک است و بیش از چند خط ساده نخواهد بود. در این شرایط ممکن است ارائه آن بصورت متنی، جذابیت زیادی نداشته باشد و یا با توجه به متن کم مورد توجه موتورهای جستجو قرار نگیرد. تغییر در نحوه ارائه و افزودن جذابیت های بصری می تواند کیفیت محتوای شما را افزایش دهد. حتی اگر متن مورد نظر تعداد کاراکترهای مناسبی داشت، باز هم نباید از قدرت چند رسانه ای و تصاویر غافل شد. با تصاویر، صوت و ویدئوهای جذاب می توانید در ذهن مخاطبان خود ماندگار شوید.

انتخاب زمان مناسب برای انتشار محتوا

حتما شما هم ضرب المثل «هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد» را شنیده اید. این مثل دقیقا برای انتشار محتوا هم کاربرد دارد. ممکن است با خود بگویید، چگونه؟ اگر شما یک مطلب کاملا مناسب با سئوی محتوای سایت را تولید نمایید و ندانید که چه زمانی باید آن را انتشار دهید، قطعا نمی توانید جایگاه وب سایت خود را ارتقا دهید. شما باید وقتی مطلبی را منتشر کنید که مخاطب تشنه و منتظر آن است. حتی انتخاب روز هفته و ساعت متناسب هم برای انتشار یک مطلب باید مود توجه قرار بگیرد. برای مثال شما نباید یک محتوای علمی را در نیمۀ شب منتشر کنید (!) چرا که مخاطبان مورد نظر قطعا در این ساعت خواب هستند و مطلب شما مورد بازدید قرار نخواهد گرفت.

در هفته های آتی، دیگر پارامترهای موفقیت برای سرچ اول گوگل بودن را برایتان توضیح می دهیم. «گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی» با سابقه و آگاهی با تکنیک های به روز سئو، آمادۀ ارائۀ بهترین خدمات برای ارتقای جایگاه وب سایت شماست. اگر شما به عنوان یک مدیر وب سایت به دنبال این هستید که خیلی خوب در موتورهای جستجو دیده شوید و سرچ اول گوگل باشید، کافی است با مشاورین مشهد آی تی همراه شوید. گروه فنی سئوکار مشهد آی تی ابتدا موقعیت شما، مخاطبان و رقبای شما را تحلیل کرده و متناسب با نتایج این بررسی بهترین راهکار برای اول بودن شما در سرچ گوگل و سئوی محتوای سایت شما خواهد داد. یادتان باشد که بهبود سئو نیاز به دانش و صبر دارد و اگر کسی وعدۀ یک شبه و یا حتی یک ماهه برای بهبود سئوی سایتتان را داد، باور نکنید و بدانید که اینکار بسیار فنی و زمان بر است.

اگر می خواهید در گوگل به خوبی دیده شوید، کافیست با مشهد آی تی همراه شوید…

ارسال پاسخ