انتخاب عنوان مناسب برای سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی سایت تنها یک راهکار ندارد، بلکه باید متدهای مختلفی را به کار گرفت تا نتیجۀ مناسبی حاصل شود. انتخاب عنوان مناسب برای مقاله یا محتوا یکی از کلیدی ترین اقدامات کسب نتیجه مورد نظر در سئو است. با انتخاب صحیح ، هدف اصلی را شناخته و به سمت آن خواهیم رفت. انتخاب نادرست ما را از مسیر و هدف اصلی دور خواهد کرد، و در نتیجه سئو و بهینه سازی سایت دور از دسترس خواهد بود. انتخاب یک عنوان خوب و جذاب راهکاری اساسی به منظور جذب مخاطبین است. اگر بهترین محتوا را نوشته باشید ولی عنوان خوبی برایش در نظر نداشته باشید، مخاطبین رغبتی به مطالعه و بررسی محتوای شما نخواهند کرد. در قسمت دوم از موضوع «چگونه سرچ اول گوگل باشیم»، قصد داریم تا موضوع انتخاب عنوان مناسب برای مقاله را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. برای اینکار مجموعه راهکارهایی وجود دارند که در امر سئو و بهینه سازی سایت کمک خواهند کرد وما به همه آنها اشاره می کنیم.

سئو و بهینه سازی سایت

تجزیه و تحلیل و جمع آوری اطلاعات مرتبط

از گوگل کمک بگیرید. حتما شما هم دیده اید که در هنگام جستجوی واژه ای در گوگل، واژه های دیگری را نیز به شما پیشنهاد می کند. این قابلیت گوگل به ما کمک می کند که بفهمیم مخاطبان عمدتا دنبال چه عناوینی هستند. برای مثال قصد داریم محتوای آموزشی در مورد ربات های تلگرام منتشر کنیم. اگر در گوگل عبارت ”آموزش  ربات تلگرام ” را جستجو کنیم، در انتهای صفحه نتایج مواردی به عنوان هم خانواده به ما پیشنهاد می کند. با کمی دقت می توان متوجه شد بهترین عنوان برای مقاله مورد نظر آموزش ربات تلگرام است. پس برای اول بودن در سرچ های گوگل باید از خود گوگل هم استفاده نمایید و به پیشنهادات آن توجه کنید. یادتان باشد که گوگل با توجه به جستجوهای مردم می تواند ذائقه و سلیقۀ آن ها را استخراج نماید. پس گاهی باید بهترین ها را در خود گوگل جستجو کرد تا بتوان در سرچ های آن جایگاه مناسبی کسب کرد.

در انتخاب یک عنوان مناسب می توانید از ابزار رایگان google trends استفاده نمایید. ابزار google trends اطلاعات مفیدی در مورد روند جستجوی واژه ها در اختیار ما قرار می دهد. عبارت مرتبط (related) نتایج جستجو که در بالا به آن اشاره کردیم را در google trends وارد کرده و بررسی کنید کار کردن بر روی کدامیک از موارد درست است. توجه کنید که این ابزار اطلاعات دقیقی در اختیار قرار نمی دهد بلکه یک ذهنیت و شمای کلی به ما می دهد که همین بسیار مفید و قابل استناد است. نکته ای که در رابطه با google trends وجود دارد اینست که شما می توانید محبوبیت موضوع مورد نظر را در شهرهای مختلف مشاهده نمایید.

سئو و بهینه سازی سایت

هدف اصلی را بشناسید و روی آن تمرکز کنید

پس از انتخاب عنوان مناسب برای مقاله وقت آن رسیده است که شروع به نگارش مقاله مورد نظر خود کنید. توجه کنید که علاوه بر محتوای ارزشمند و جذاب می بایست به یک نکته اساسی دیگر توجه داشته باشید. متن مقاله باید مدام به هدف اشاره کند و در واقع روی آن زوم کند. اولویت های بعدی را نیز شناسایی کرده و روی آنها کار کنید. در بسیاری از مواقع علاوه بر هدف اصی موارد دیگری نیز به نظر پر اهمیت هستند. با توجه به اینکه اولویت اول ما عنوان مقاله است اولویت های بعدی را نیز می توان به عنوان تیتر در مقاله قرار داد و پاراگراف مخصوصی برای آن نگارش کرد.

در صورتی که عنوان نداشته باشید، موتورهای جستجو متن جایگزینی برای آن انتخاب می نمایند. و مطمئن باشید شما قصد ندارید موتور جستجو برای نوشته های شما عنوان در نظر بگیرد. در %