تولید محتوای اختصاصی و تجارت آنلاین

تولید محتوای اختصاصی و تجارت آنلاین امروزه یکی از اصول محوری و در واقع یکی از بهترین راه کارهای بازاریابی اینترنتی جذاب و منحصر بفرد است. بازاریابی محتوا یا (Content Marketing) به معنی تولید محتوا و انتشار آن در رسانه‌های مختلف با هدف جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قبلی است. حال این می‌تواند هر شکلی (مقاله، خبر، ویدئو، تصویر، راهنما، اینفوگرافیک و …) داشته باشد. در بازاریابی محتوا لازم است که شما در زمینه کسب و کار خود اطلاعات مفیدی را به مشتریان ارائه و تمام راهنمایی‌های لازم را در اختیارشان قرار دهید. به علاوه محتوای شما باید برای خوانندگان جذاب باشد. تولید محتوای باکیفیت، جذاب و منحصر به فرد، راهکاری استثنایی در توسعه تجارت الکترونیک هر برندی خواهد بود.

تولید محتوای اختصاصی و تجارت آنلاین

بازاریابی محتوا شیوه ای برای فروش است. پس اگر شما به عنوان صاحب یک کسب و کار محصولی برای فروش و یا خدمتی برای عرضه دارید، بهتر است این نوع بازاریابی را انتخاب کنید. چرا میگوییم این نوع بازاریابی بهتر است؟ حتما با خودتان می پرسید که بازاریابی محتوا چه تفاوتی با تبلیغات دارد؟ ما به شما پاسخ می دهیم تا تفاوت بازاریابی محتوا (تولید محتوای اختصاصی و تجارت آنلاین) را با تبلیغات عادی درک کنید.

بازاریابی محتوا سه تفاوت عمده نسبت به تبلیغات دارد. اول اینکه محتوا را در رسانه‌های تحت مالکیت خود پخش خواهد نمود. چنانچه این محتوا در رسانه‌ای که خریداری شده پخش شود به آن تبلیغات گفته می‌شود. دوم اینکه استراتژی بازاریابی محتوا بیشتر جذب کننده است تا تهاجمی، محتوا هرگز مزاحمت ایجاد نمی‌کند بلکه باعث جذب افراد می‌گردد. سوم اینکه بازاریابی محتوا یکی از ابزارهای متنوعی است که به وسیله آن می‌توان پیام را به مشتری ارسال کرد و آنها را برای خرید متقاعد نمود.

امروز خیلی از پیش فرض های تجارت تغییر یافته است. زندگی ما در هجوم تبلیغات گستردۀ فروشندگان قرار گرفته است. برای مثال تلویزیون را در نظر بگیرید که چه بخش از زمان خود را به تبلیغات اختصاص می دهد. اگر زمانی تبلیغات یک مزیت رقابتی بود و موجب افزایش فروش و رشد سهم بازار می شد، امروزه دیگر نمی توان اینگونه روی آن حساب باز کرد. تبلیغات در دنیای جدید تجارت، صرفا یک کار روتین و همپایی رقابتی شده است که بسیاری از صاحبان کسب و کار برای اینکه از غافله عقب نمانند، در آن مشارکت دارند. صاحبان باهوش کسب و کارها می دانند که ذائقه و سلیقۀ مردم با گذشته فرق کرده است. عامل این تغییر سلیقه را می توان در پیشرفت تکنولوژی و فناوری اطلاعات جستجو کرد. دیگر هر متن، هر تصویر و هر تبلیغاتی برای مردم جذاب نیست. چرا که بهتر از آن ها را در رسانه های اجتماعی می بینند و دنبال می کنند.

وقتی چند تولیدکنندۀ بزرگ محصولات یا خدمات مشابه، همگی تبلیغ می‌کنند، تبلیغ کردن مشتری جدیدی نخواهد آورد. شاید تبلیغات در کوتاه مدت یک اثر بهبود بر تجارت و کسب و کار را داشته باشد، اما در طولانی مدت این استراتژی پاسخ گو نیست. پس باید کمی تخصصی تر بر روی کسب و کارتان تمرکز کنید و شیوه های بازاریابی مدرن را به کار گیرید. روش های متفاوتی در حوزۀ بازاریابی اینترنتی و دیجیتالی وجود دارد که در مقالات قبلی به برخی از آن ها اشاره نمودیم.

محتوای تخصصی متناسب با نیاز کسب و کار شما

در این مقاله قصد داریم بطور دقیق، تولید محتوای اختصاصی و تجارت آنلاین را بررسی کنیم. چرا واژۀ محتوای تخصصی را به کار می بریم؟ فرض کنید دو صنف مختلف «آژانس مسافرتی» و «دفتر وکالت» قصد دارند از شیوۀ بازاریابی محتوا استفاده کنند. آیا هردوی این اصناف می توانند از یک استراتژی برای تولید محتوای خود استفاده کنند؟

بدیهی است که چون ماهیت این دو شغل با یکدیگر متفاوت است، باید برای هر کسب و کاری، تولید محتوا مطابق با همان کسب و کار صورت بگیرد. بدین شکل که یک نیازسنجی اولیه انجام شده و سپس قابلیت ها و خدمات یک صنف تحلیل شود. تولید محتوای اختصاصی و تجارت  آنلاین راه کاری است که شما می توانید رقبای خود را پشت سر بگذارید و با به روز بودن بتوانید سهم خود را از بازار رقابتی افزایش دهید. آنچه شما برای موفقیت در کسب و کارتان نیاز دارید این است که با تکنیک های جدید بازاریابی به خوبی آشنا شوید و از آن ها استفاده نمایید.

اما ورود به بازاریابی اینترنتی و بخصوص بازاریابی تولید محتوا، نیاز به مشاوره و همکاری با افرادی دارد که در این زمینه تخصص و تجربه دارند. «گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی» به عنوان قطب فناوری خراسان رضوی کاملا هوشیارانه و آگاهانه نسبت به تکنولوژی های روز قدم برداشته و رویای کسب و کار آنلاین شما را به واقعیت پیوند می دهد. تیم محتوا نویسی مشهد آی تی با بررسی و تحلیل کسب و کارتان مطابق با نیاز مشتری، بررسی رقبای شما و همچنین سهم شما از بازار، اقدام به محتوانویسی فنی نموده و تولید محتوای اختصاصی و تجارت آنلاین را برای شما فراهم می کند.

همانطور که در ابتدا توضیح دادیم در بازاریابی محتوا کیفیت یکی از کلیدی ترین نکات است و تیم فنی محتوا نویسی مشهد آی تی همیشه این مهم را درنظر می گیرد. بازاریابی محتوا در شاخه های مختلفی قابل انجام است که مهم‌ترین بخش‌های تولید محتوای اختصاصی و تجارت آنلاین که توسط تیم محتوا نویسی ما انجام  می گیرد به شرح زیر است:

تولید محتوای اختصاصی و تجارت آنلاین

 • بازنویسی متون وب سایت تجاری شما بصورت فنی و به روز
 • تولید محتوای فنی متناسب با محصولات و خدمات شما
 • آماده سازی متون تبلیغاتی متناسب با سلیقه مشتریان صنف شما
 • تولید محتوای ویدیوئی با کیفیت
 • تولید اینفوگرافیک پویا و ایستا
 • تولید محتوای تصویری از محصولات شما (عکاسی حرفه ای)
 • طراحی حرفه ای لوگوی تجاری
 • تصویربرداری هوایی (هلی شات) و کارگردانی فیلم تبلیغاتی

مراحل انجام کار تولید محتوای اختصاصی و تجارت آنلاین توسط تیم محتوانویسی فنی مشهد آی تی بصورت زیر خلاصه شده است:

تولید محتوای اختصاصی و تجارت آنلاین

 1. بررسی و تحلیل کسب و کار شما (مشتریان، رقبا، بازار هدف، محصولات یا خدمات)
 2. تعیین استراتژی مناسب برای بازاریابی محتوا در کسب و کار شما
 3. تولید محتوای باکیفیت متناسب با استراتژی توافق شده
 4. انتشار محتوای تولید شده
 5. تحلیل و آنالیز محتوا از دید سئو و گوگل آنالیز

صادقانه به شما بگوییم که دیگر تنها استفاده از یک روش برای بازاریابی پاسخ گوی پیشرفت تجارت شما نیست. اگر می خواهید که از رقبایتان جا نمانید و راه توسعه و پیشرفت را برای خود هموار کنید، باید ارتباط قوی تری با دنیای دیجیتال و اینترنت برقرار کنید. اگر تصمیم خود را گرفته اید و بازاریابی محتوا را انتخاب کردید، نیاز به یک مشاور حرفه ای و با تجربه را در اولویت قرار دهید. گروه مشهد آی تی با دانش به روز و تجربۀ مناسب از کار با اصناف مختلف، آمادۀ ارائۀ مشاوره و خدمات در زمینۀ تولید محتوای اختصاصی و تجارت آنلاین برای پیشرفت کسب و کار شماست.

شما فکر می کنید تاثیر تولید محتوای اختصاصی و تجارت آنلاین در کسب و کار شما چگونه خواهد بود؟

گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی، قطب فناوری خراسان رضوی در کنار کسب و کار شماست.

ارسال پاسخ