بیشتر اوقات کلمات مربوط به بازاریابی را اشتباه برداشت میکنند در این رابطه گروه آموزشی ما لیستی از اصطلاحات رایج بازریابی را تهیه کرده است

محتوا
نوشتن محتوا ارزش بسیاری برای مخاطبان دارد. این مثل هدایایی برای ان ها می ماند این هدایا ممکن است شامل یک پست وبلاگ، تصویر، توییت، کتاب الکترونیک یا تصویر اطلاعاتی باشد، اینکار میتواند به شما کمک کند تانزد مخاطبانی که به اشتراک میگذارید حس اعتماد را ایجاد کنید .
وقتی که شما محتوایی را ایجاد می کنید و به اشتراک میگذارید، همیشه مخاطبان خود را در نظر بگیرید وبه آنان مفاهیم معنی داری پیشنهاد دهید. مورد دیگر اینکه وقتی مخاطبان رضایت مند هستند و از شما و تشکر می کنند که از بهترین نوع محتوا استفاده کرده باشید .
بازاریابی
بازاریابی را مانند کابل گوشی تصور کنید که مثلا برای ارتباط یک گوشی و کامپیوتر حتما نیاز به چنین چیزی است که بهم متصل شوند حال رابطه شما و افراد که میخواهید رابطه ا‌ی قوی، طولانی و حرفه ‌ای با او ایجاد کنید را به هم متصل میکند. یک بازاریاب خوب باید انچه در تجارت و سازمان برای افراد انجام دهد ارتباط برقرار کند
از اهدافی که در بازریابی حائز اهمیت , ایجاد یک ارتباط مفید بر پایه اشتراک گذاری پیام مناسب با افراد مناسب در زمان مناسب است.
 بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا می تواند شما را با دنیای تجارت متصل کند و یک رابطه محکم و پایدار ایجاد می کند.
گروه بازاریابی با هدفی مشخص(کمپین)
فلسفه بازاریابی که شما با ان کار می کنید یک کمپین یا عملیات بازاریابی می باشد بازاریابان برای اینکه مخاطبان را تجارت وسازمان های خو جذب کنند باید تلاشو برنامه ریزی داشته باشند.
فعالیت ها انواع مختلفی دارند که چند مورد موثر اشکال ان ها عبارتند از :
۱:کمپین بازاریابی ایمیل:یکی از راه های مستقیم که الان بسیار کارایی دارد برای رسیدن به مخاطبان ایمیل می باشد که بیشتر مردم با ان سر و کار دارند و هر روز از آن خبر می گیرند این راه ارتباط یک راه هوشمندانه می باشد که مخاطبان را جذب می کنند
۲:ارتقای مخاطبان فیس بوک: ارتقای مخاطبان فیسبوک یک ارتباط خوب برای شماست .چرا که شما میتوانید محتوا را ارتقا دهید و یک پیشنهاد بدهید یا یک مسابقه بگذارید و مخاطبان شما نمی توانند در آنها شرکت کنند مگر آنها صفحه‌ فیسبوک شما را لایک کرده و آدرس ایمیل شان را به اشتراک گذاشته باشند.
۳:نظرسنجی:از مخاطبان خود در مورد نحوه ی بازاریابی تان نظر بپرسید که آیا بازریابی شما درست است.از آنان آنچه مهم است و آنچه مهم نیست سوال کنید وسعی کنید به نظراتشان اهمیت دهید و نشان دهید که نظرات آن ها برای شما اهمیت دارد.
۴:رویداد: رویدادها یکی از مهم ترین فعالیتهای بازاریابی می باشد که میتوانید انجام دهید. برای تجارت های کوچک، رویدادها فرصتی را برای جذب کردن مشتریان آفلاین فراهم کرده و افراد جدیدی را به فروشگاه، رستوران یا اداره دعوت می کنند با بازاریابی آنلاین میتوانید به راحتی رویدادهای خود را از طریق ایمیل و رسانه‌های اجتماعی، جمع‌آوری ثبت‌نام‌ های آنلاین و پیگیری برای حفظ روابط تا مدتها پس از پایان یافتن رویداد، به سطح بالا برسانید.
برند
برای اینکه بتوانید در کارهای خود موفق شوید باید منحصر به فرد بود یا به عبارت دیگر احتیاج است تا امضای برند شمارا داشته باشند.نام گذاری تجاری چیز مهمی است که شما را از رقیبان جدا کرده و به وعده هایی که به مخاطبان می دهید عمل کنید
مراجعه
یک مراجعه، چیزی است که احتیاج دارد خود را به خوبی با آنچه تجارت یا سازمان شما پیشنهاد میدهد وفق دهد. یک مراجعه از کانالهای مختلفی اتفاق می افتد، در بازدید از وبسایت شما، مراجعه به فروشگاه شما یا ارتباط با شما در شبکه‌های اجتماعی. و برای اینکه تجارت خود را رشد دهید باید فعال باشید و مراجعه کنندگان را دنبال کنید
تسخیر مراجعات
تسخیر مراجعات این اطمینان را میدهد که شما مخاطبانی را که به تجارت یا سازمان شما علاقمند هستند را نادیده نمیگیرد. مراجعین را به اشتراک‌گذاری اطلاعات تماس شان از طریق فرمی در وبسایت خود تشویق و پشتیبانی کنید و یکی از فعالیت های نام برده شده بهربرداری کنید
پرورش مراجعات
اگر بازاریابی پلی بین شما و مخاطبان هدف شما باشد، در مورد پرورش مراجعات فکر کنید چون از تمامی راهها برای جذب مخاطبان به سمت خود استفاده کرده‌اید. در شرایط دشوارتر وقتی یک مراجعه با شما ارتباط برقرار کرد، شما نیاز به بهبود آن ارتباط، با دادن اطلاعات مرتبط و سازگار، به آنها هستید تا احساس راحتی کنند و به شما متعهد شوند و به شما اطمینان کنند.
هم گرایی
در بازار یابی همیشه یکی از اهداف که بسیار اهمیت دارد هم گرایی است هم گرایی وقتی اتفاق میافتد که کسی اعمال مطلوب شمارا شاهد باشد.در اخر این را به یاد داشته باشید که هر عمل کوچکی یک گام به سوی عمل بزرگتر به دنبال دارد . به این امید داریم که این هم گرایی در کاهش ترس از بازاریابی مفید باشد.
 bad1cc58f1cec1284c71d9f2d777c7fc5429549676489

ارسال پاسخ