هیچ چیز بد تر از این نیست ایمیل هایی که حتی نگاهی هم به انها نمی اندازید درIn box شما باشد .افرادی که شما با انها در ارتباط هستید می توانند مشتریان خوبی برای برندتان باشند که محصولات شما مورد نیاز انهاست و شاید هم مورد نیاز اطرافیان انها باشد و شمارا به انها معرفی کنند.

در این مقاله تخصصی آموزشی میخواهیم عواملی که باعث تقویت ایمیل مارکتینگ می شود را بگوییم.

عنوان ایمیل میتواندحس خوب یا بدرا ایجاد کند
عنوان اولین چیزی است که مخاطب را وادار به باز کردن ایمیل می کند یعنی همان ۵۰ کلمه اول یا کمتر میتواند باعث شکست شما یا موفقیت شما شود! بعضی از عناوین دارای نوشته هایی کسل کننده هستند که معمولا با حروف بزرگ و یا علامت هایی نوشته شده است . مخاطبان ایمیل هایی که عنوان هشدار دارند را ممکن است باز کنند ولی آنها را تبدیل به مشتری نمی شوند. بهتر است موضوع خود را با تستa/b بیازمایید تا مطمئن شوید که هدف و قصد ایمیل شما را به مشتری می رساند.

ایمیل هایی خسته کننده
ممکن است مخاطب شما ساعت پروازش نزدیک است و فرزند او گریه میکند و عروسک گم شده اش را میخواهد و زمان کافی برای خواندن متن های طولانی شما را ندارد بهتر است ایمیل هایتان دوستانه باشد و کمی مطالبتان حالت طنز داشته باشد و متن ارسالی کوتاه و صریح باشد هرچقدر سریع تر به اعتماد سازی دسترسی پیدا کنید برای شما بهتر است.

چک کردن تصویر ایمیلتان را فراموش کرده اید
شما وقتی یک قرار ملاقات کاری دارید هیچ وقت با سرو وضع نامرتب حضور پیدا نمی کنید. پس باید برای ایمیل تان هم این حساسیت را داشته باشید و ظاهر ان را بررسی کنید. بهتر است تمامی موارد ممکن را چک کنید مخصوصا در موبایل ها.

خود را نمونه معرفی کرده اید
در پروفایل خود همیشه حقیقت را بنویسید وعده های دروغی به مخاطبانتان ندهید. شما به دنبال ارتباط طولانی و موفق هستید پس نیازی نیست که چالش های خود را تبلیغ کنید .پس اگر ویژگی هایی را تبلیغ کنید که از ان ها برخوردار نیستید مخاطبان شما به زودی متوجه می شوند.

استفاده از اسامی نادرست
در بازار یابی ایمیل بهتر است ایمیل خود را شخصی سازی کنید و یا حداقل اسمی نامناسب انتخاب نکنید. به طور مثال شما میخواهید به پایگاه داده ای خود ایمیلی را ارسال کنید اسم کوچک مخاطب را در ارسال ان بنویسید و اگر سیستم اتوماسیون بازاریابی شما این امکان را دارد که از عبارات شخصی سازی شده استفاده کنید این کار راحت تر است.

رسیدن به در امدبالا
ایمیل جایی است برای آموزش هایی در مورد محصولات شماست جایی نیست که شما برای فروش در خواست کنید شما مانند شکارچی می باشید پس خودتان باید کاری کنید که مخاطب جذب شود. بیشتر به نیاز های مخاطبان بپردازید تا اینکه خود را قدرتمند جلوه دهید. بهتر است قیمت گذاری نکنید در ایمیل هایتان ذکر کردن تریال رایگان یا برنامه دوستانه خوب است ولی بیش از حد از این مورد استفاده نکنید.

اشتراک گذاری بیش از حد
نیازی نیست که ایمیل هایی در رابطه با تغییر ساختار یا زمان تاسیس کسب و کارتان را برای مخاطبان بفرستید. ایمیل ها بهتر است بیشتر در ارتباط با خود مخاطبان باشه .ایمیلی که می فرستید برای مخاطبانی که هنوز به شما اعتماد نکرده اند باید شوخ و جذاب باشد

عدم اعتماد به نفس
با رقبا خود شوخی نکنید این کار باعث میشود که مورد اعتماد نباشید. شما باید کار درست را انجام دهید و حتی شما بهتر از رقبا هم که باشید با بررسی نتایج نیز به این موضوع پی خواهند برد.

نیاز های مخاطبان را نشناخته اید
ایمیل هایی که برای مخاطبان شما جذاب نمیباشد و علاقه ای به ان ندارند را ارسال نکنید ویک ایمیل را به صورت مکرر نفرستید و بهتر است برای ان ها ایمیل هایی که قبلا در شبکه های اجتماعی دیده اند را ارسال نکنید.
بهتر است از نرم افزار های مدیریتی استفاده کنید تا اینگونه به نظرات مخاطبانتان رسیدگی کنید.

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید و کار امد باشد

Email-Marketing

ارسال پاسخ