تاثیر ایمیل مارکتینگ بر تجارت

در مقاله قبل در رابطه با اهمیت بازاریابی اینترنتی و بازاریابی در شیکه های اجتماعی و به طور کلی پیرامون مباحث مختصری از این موضوع صحبت کردیم، در مطلب تاثیر ایمیل مارکتینگ بر تجارت با توجه به درخواست هایی که داشتیم در رابطه با ایمیل مارکتینگ و اینکه چطور ایمیلی مارکتینگ موفق داشته باشیم صحبت خواهیم کرد، لطفا تا پایان مطلب همراه ما باشید.

تاثیر ایمیل مارکتینگ بر تجارت چیست؟

به طور کلی ایمیل مارکتینگ نوعی بازاریابی از طریق ارسال ایمیل هایی منظم به جامعه هدف استفاده کننده گان محصول و یا خدمات ما هستند، در بسیاری از موارد در این نوع بازاریابی افراد دچار شکست میشوند و یا بهتره بگم تاثیر ایمیل مارکتینگ بر تجارت آن ها منفی می‌شود. که البته با دنبال کردن این مطلب دلیل عدم پیروزی آنها را مشخص خواهیم کرد و همچنین گام به گام مراحل انجام ایمیل مارکتینگ موفق را به شما آموزش خواهیم داد.

ایمیل مارکتینگ که یکی از زیرشاخه های بازاریابی اینترنتی است اگر اصولی انجام شود تاثیر ایمیل مارکتینگ بر تجارت مطلوب خواهد بود.

به نکات زیر دقت کنید:

اگر به طور جدی به دنبال بازاریابی از طریق ایمیل هستین همین حالا قلم و کاغذی بردارید و این موارد را یادداشت کنید و پیشنهاد میکنم به دیوار اتاقتون یا اتاق کارتون بچسبونید تا همیشه جلو چشمتون باشه.

۱۱۶

یاد بگیربم ——–> از کاربران برای ارسال ایمیل اجازه بگیریم! در فضای مجازی هم هرکسی حریم شخصی دارد و اغلب دوست ندارند پیام های تبلیغاتی را در پوشه inbox ایمیل خود ببینند مگر آنکه قبلا شما از آنها برای ارسال پیام خود اجازه گرفته باشید.اما چگونه؟!

بهترین را برای این کار قراردادن مطالب جذاب و مرتبط روی وبسایتتون هست که کاربر را راغب به ثبت نام در سایت میکند ، به هنگام ثبت نام یکی از فیلد ها میتواند ثبت ایمیل شخص باشد.که در این روش مشخصا کسانی که ثبت نام میکنند همان افرادی هستند که نیاز به تعامل و استفاده از محصولات و یا خدمات شما را دارند.

روش دیگری هم هست که میتوانید موازی با روش قبلی انجام دهید ، میتوانید از شرکتی که کار و حرفه ای متفاوت از شما دارند ولی جامعه هدف شان با شما مشترک هست درخواست کنید که بانک ایمیل های خود را در اختیار شما قراردهند ، البته این شامل هزینه است که اگر به توافق برسید به هزینه اش میصرفد.

توصیه———> هرگز بانک ایمیل های  آماده ای که به فروش میرسد را خریداری نکنید، چرا که این بانک ایمیل ها به افراد زیادی مثل شما فروخته میشود که صاحبان ایمیل ها واقعا از پیام های تبلیغاتی در inbox خود خسته هستند و اصلا مناسب شما نیست!

یاد بگیریم ———-> ارسال ایمیل‌هایی که منجر به مارکتینگ و فروش و یا ارائه خدمات می‌شود باید در زمان‌های مشخص و حداکثر هفته ای یک روز باشد، تا کاربر بتواند آن را دنبال و پیگیری کند.

توصیه ———-> سعی کنید در بین پیام‌های تبلیغاتی خود پیام‌های آموزنده و آموزشی هم قرار دهید تا کاربر احساس کند برای او احترام قائل هستید و صرفا برای فروش به او پیام نمی‌دهید.

چه ایمیل‌هایی را گوگل اسپم می‌داند و مستقیم آن را به پوشه هرزنامه انتقال می‌دهد؟!

به طور معمول زمانی که ایمیل گروهی به افراد ناآشنا ارسال می‌کنید، هرزنامه محسوب می‌شود و به پوشه اسپم انتقال داده می‌شود اگر مطالب بالا را به دقت خوانده باشید و به نکات آن عمل کنید مطمئنا ایمیل شما اسپم نخواهد بود…

یاد بگیریم ———-> تیترهایی که برای ایمیل‌های ارسالی انتخاب میکنید باید جذاب و مورد پسند مخاطب باشد، همچنین بهتر است از تصاویر و یا اینفوگرافیک استفاده شود. و مطلب مهم دیگر این است که سعی کنید مطالب را خلاصه و مفید بیان کنید و برای مطالعه ادامه مطلب کاربر را به وبسایت هدایت کنید.

پیشنهاد ———-> پیشنهاد می‌کنم در لابه لای ایمیل‌های ارسالیتون یک مطلب دانلودی رایگان برای افرادی که مخاطب واقعی شما هستند قرار دهید تا کاربر راغب به مطالعه و دنبال کردن پیام های شما شود.

الگوریتم تجارت آنلاین برای کاربران علاقه‌مند و افراد آگاه به این  محیط  خدمات بازاریابی اینترنتی مشهد آی تی را آماده کرده است، پیشنهاد می‌کنم حتما سری به این مطالب در وب‌سایت مشهد آی تی بیندازید…

5 نظرات

  1. واقعا همین اجازه گرفتن خیلی بحث مهمی هستش.
    اگه همه سایتها اول به کاربر پیام بدن که در صورت تمایل به دریافت ایمیل براشون ارسال بشه خیلی خوبه.
    بعضی از سایتها هستن که ایمیل های هرز میفرستن که باعث میشه دیگه کاربر به اون سایت مراجعه نکنه!

ارسال پاسخ