آموزش کسب و کار اینترنتی : برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار اینترنتی ۷ مرحله زیر را دنبال کنید

2356

آموزش کسب و کار اینترنتی

مرحله ۱)آمادگی ذهنی
کسب و کارهای اینترنتی همانند هر شغل دیگری به علاقه و تلاش و اطلاعات اولیه نیاز دارند. بسیاری از افراد کسب و کارهای اینترنتی را شغلی برای کسب درآمد سریع و دائمی می دانند. هرچند که درآمد دائمی در اینترنت غیر ممکن نیست اما دستیابی سریع به درآمد دشوار است. مثل هرشغل و کسب و کار دیگر،قبل از آنکه در این زمینه فعالیت کنید باید خود را برای فعالیت در یک دنیای وسیع و بی مرز آماده کنید.
برای مثال اگر شما محلی را درشهر خود باز کنید،همین که در مغازه حضور داشته باشید مشتریان با مشاهده ویترین و محصولات وارد مغازه می شوند اما در اینترنت اینگونه نمی باشد.شما باید درمیان هزاران سایت و افرادی که مانند شما فعالیت می کنند کار کنید پس مهم ترین موضوع دیده شدن و مهم تر از همه  جلب اعتماد به شما می باشد به همین دلیل کسب و کار یا به نوعی تجارت اینترنتی نیاز به حوصله و صرف وقت بسیار و باید در نظر گرفت که دستیابی به موفقیت مالی سریع امکان پذیر نیست.
مرحله ۲)تحقیق برای یافتن ایده های کسب و کار
هیچ طرحی با چنین امادگی هایی کمی قابل اجرا نیست بلکه باید شناخت کافی از فضای اینترنت کشور,سایت ها و استارتاپ های موفق و شکست خورده,نیاز ها و سلیقه کاربران اینترنت,خلاء ها وفرصت ها داشته باشید.باتوجه به اینکه هزارن سایت فعال در کشور وجود دارد بازهم ایده های اجرا نشده ای هستند که قابلیت ایجاد کسب و کار را داشته باشند.شما می توانید با جستجو کردن در سایت های مختلف کسب و کار ایده های خاصی را خلق کنید و نسبت به بقیه متمایز باشید
مرحله ۳) تبدیل ایده خام به طرح کسب و کار
بعد از اینکه ایده ای به نظرتان رسید باید حداقل یک هفته تا یک ماه به زیر و رو کردن ایده بپردازیم تا همه جوانب را در نظر بگیریم و هرچه قدر بیشتر روی این کار تمرکز کنیم بهتر است.شما میتوانید بعد از نگارش موضوع طرحتان به سراغ ایده بروید تا دوباره با ذهنی باز ان را اصلاح کنید
مرحله ۵)اشتراک گذاشتن طرح به منظور سنجش موفقیت
بهتر است طرح خود را با دیگران در میان بگذارید وبا انها مشورت کنید بهتر از کسانی کمک بگیرید که از سلامت قضاوت ان ها و رازداریشان مطمئن هستید و بدانید که نظرات آن ها مفید هستند شما می توانید از کاربران عام اینترنت ,فعالات تجارت الکترونیک وبرنامه نویسان سایت کمک بخواهید و طرح خودرا با ان ها در میان بگذارید شما با ایده ها و نظرات آن ها می توانید متوجه اینکه میزان استقبال عمومی از سایت و از نظر اقتصادی سودی دارد یا نه مطلع شوید.
مرحله ۶)نهایی کردن طرح کسب و کار و تبدیل ان به طرح توجیهی
بعد از جمع آوری نظرات دیگران طرح را دوباره بررسی کنید و باتوجه نظراتشون نقاط ضعف خود را کم رنگ و نقاط قوت خود را پرنگ تر کنید.در این مرحله امکان دارد شما حتی به نتیجه برسیدکه طرح شما با شکست مواجه می شود پس باید دوباره طرح را باتوجه به مراحل پیش ببرید.
مرحله ۶)برنامه ریزی عملیاتی برای اجرای طرح کسب و کار
در این مرحله از کسب و کار شما باید تمامی جزییات طرح خود را بنویسید و بر آورده هزینه اجرای سایت و هزینه اولیه برای تامین و محصولات و لوازم مربوط به کسب کار خود مهم ترین کار این بخش است و در این مرحله شما باید بسنجید که خودتان می توانید هزینه کامل اجرا این طرح را تامین کنید یا نیاز به شریک دارید.علاوه براین مدت زمان اجرای طراحی را نیز باید مدیریت کرد تا به محض اماده شدن سایت,فعلیت خود را به طور رسمی اغاز کنید.
مرحله ۷)اداره کسب و کار
این مرحله نهایی شما به حساب می اید که تا اخر فعالیتتان در زمینه کسب و کار اینترنتی ادامه خواهد داشت.در این مرحله همه چی اماده است و فقط کافیست شما باتوجه به هزینه هایتان کمی تبلیغات کنید و پشتکار و حوصله را اضافه کارتان کنید تا با نتیجه خوبی مواجه شوید.
در اخراین را فراموش نکنید که شکست بخش جدایی ناپذیر از هر استارتاپ است.واگر با شکست مواجه شدید به ازای ان یاد گرفتید که کسب وکار اینترنتی چگونه شکست می خورد و سعی و تلاش خود را میکنید تا در ایده و طرح بعدی خود از عواملی که باعث شکست در طرح قبلیتان شد دوری کنید.

ارسال پاسخ