نوشته های اثربخش

معمولا بیشترین زمانی که برای انتخاب قالب و هرچیزی که مرتبط با طراحی ظاهری وبسایت می شود را میگذاریم و از بخش هایی مانند درباره ما و خدمات ما عبور می کنیم و ازبخش تماس با ما هم که اصلا عبور نمیکنیم و بیشتر همان اطلاعاتی است که طراحسایت سلیقه به خرج داده, و قرار داده است.

نوشته های اثربخش باعث میشود تصویری در ذهن مشتری ایجاد کند، تصویری که شاید بعدها برای تعویض آن باید هزینه زیادی کرد.

خدمات ما یا خدمات ما به شما

برای مخاطبان وب سایت شما موردی که میتواند جذاب باشد ظاهر سایتتان است ولی بعد از آن به محتوا میرسیم بیشتر مخاطبان به دنبال پاسخ سوال همیشگی خود یعنی” چه چیزی برای من دارد” می گردند. بیشتر مواقع خدماتی که ارائه می دهیم را از طرف خود میبینیم نه از طرف کاربری که قرار است مشتری ما باشد و ما ازخدمات خود می گوییم نه از خدماتی که برای مشتری می باشد.
بهتر است در بخش خدمات ما در وب سایت کوتاهی نکنیم و از نوشته های اثربخش استفاده کنیم، زیرا خطراتی چون موارد زیر برایتان پیش می اید:

  1. مشتری با اطلاعات ما گیج شود
  2. مشتری چیزی از خدمات ما متوجه نشود
  3. مشتری نسبت به خدمات ما بی علاقه شود
  4. مشتری ما را آنکاره تجسم نکند

در بخش “خدمات ما “باید اطلاعات مهم و ضروری را ارئه دهید تا مشتری بداند که چه کسی هستید. صاحبان وب سایت مشکلات بسیاری برای نوشتن “خدمات ما “دارند که تعدادی از آن ها را در این #مقاله بیان کرده ایم.

  • خیلی کوتاه خیلی بلند

مدیران شرکت ها درباره خدماتشان حرف های زیادی دارند از #فناوری که استفاده می کنند تا هر چیز کوچکی که از نظر آنها متفاوت است و البته فراموش می کنیم که مخاطبان سایت آن ها در شرکتشان کار نمیکنند و تمایلی برای خواندن این معرفی نامه های طولانی ندارند.
وازطرف دیگر مدیرانی هم هستند که درباره “خدمات ما” آنقدر کوتاه می نویسند که بیشتر شبیه تعریف یک لغت از یک #سرویس است تا اینکه مزایای محصول ودلایلی که چرا مخاطب شما را انتخاب کند را بنویسند.
راه حل: توضیحی که در “خدمات ما” ارائه میدهید باید کامل و بی نقص باشد و مخاطب را خسته نکنید این را در نظر بگیرید که شما برای جذب مخاطب چند ثانیه فرصت دارید . و بهتراست طوری مطلب را بنویسید که نیازی اسکرول کردن نباشدبه این دلیل که مخاطبان بسیاری وب سایت شما را از طریق موبایل چک می کنند و داخل موبایل محتوای ظولانی چند برابر به نظر میرسد.

  • فراموش کردن اصل مطلب

در کسب و کارتان باید روی نکات مهمی تمرکز کنید به عنوان مثال پشتیبانی شرکت شما همیشه در دسترس است که برای آن هزینه بسیاری پرداخت کرده اید و برنامه ای خاص اجرا کرده اید.
شما باید این موضوع را به زبان های متفاوتی در بخش “خدمات ما”بازگو و آن را تکرار کنید.
راه حل: شمادر کسب و کار خود محور های کلیدی دارید که بهتر است جملات و عبارت متفاوتی را برای آنها در نطر بگیرید و اینکه چطور #خدمات خود را با استفاده از همان محور ها بیان کنید.
بهتر است در بخش #پشتیبانی از پاسخگویی هایی خودکار استفاده نکنید و تا میتوانید از پشتیبانی انسانی استفاده کنید.
این مورد در دنیا اهمیت بسیاری پیدا کرده، طوری که Real Human Support یکی از ویژگی های خاص برای سرویس محسوب می شود .

توصیه می کنیم برای تکمیل راهکارهای نوشتن های هدفمند، مقاله شورای استصوابی محتوانویسی مشهد را مطالعه کنید.

مشهد آی تی آماده خدمت رسانی و مشاوره رایگان به کاربران خود می باشد، با ما در تماس باشید.

ارسال پاسخ