طراحی ربات های تلگرام

ربات تلگرام ازطریق command هایی مشخص فعالیت می نماید و در واقع به وسیله ی این دستورات قابل کنترل است و تعاملات و ارتباطی مدرن را با کاربران به وجود خواهد آورد و می تواند خدمات یا محصولات شما را در قالب انواع فایل و محتوا ( پیام های کوتاه متنی، عکس، فایل صوتی و فیلم ) برای کاربر ارسال نماید.

Telegram به عنوان یکی از پر طرفدار ترین و پر مخاطب ترین #اپلیکیشن های ارتباطی و چت شناخته شده است و یکی از جدیدترین قابلیت های آن که در این روزها بسیار مورد توجه صاحبان کسب و کار قرار گرفته، امکان ساخت ربات ویژه برای کاربردهای گوناگون می باشد . ما در گروه فناوری اطلاعات #مشهد آی تی با بهره گیری از برنامه نویسان مجرب پیشرفته ترین Bot ها را برای مشتریان خود ایجاد کرده ایم و می توانید نمونه کارهای ما را در این وب سایت بررسی نمایید . در این مطلب قصد داریم تا توضیحاتی جامع در مورد انواع ربات هوشمند تلگرام ارائه دهیم.

به عنوان یک توضیح مختصر و مفید باید بگوییم که منظور از #ربات یک حساب هوشمند در این اپلیکیشن می باشد که می تواند به صورت کاملا اتوماتیک با کاربران ارتباط بر قرار کند و پیام های انها را خوانده و مطالب مرتبط با آنچه که کاربر در خواست کرده است را نمایش بدهند. ربات تلگرام ازطریق command هایی مشخص فعالیت می نماید و در واقع به وسیله ی این دستورات قابل کنترل است و تعاملات و ارتباطی مدرن را با کاربران به وجود خواهد آورد و می تواند خدمات یا محصولات شما را در قالب انواع فایل و محتوا ( پیام های کوتاه متنی، عکس، فایل صوتی و فیلم ) برای کاربر ارسال نماید.

شما در هر حرفه و کسب و کاری که فعالیت دارید، می توانید از این طریق با کاربران و مشتریان خود ارتباط داشته باشید به گونه ای پس از اینکه کاربر با ارسال دستوری مشخص با ربات شما ارتباط برقرار می نماید، این موجود هوشمند قابلیت ارائه و نمایش هر آنچه که مد نظر شما است را خواهد داشت.

طراحی و ساخت بات #تلگرام همانند داشتن فعالیت در پیج های متعدد شبکه های اجتماعی می تواند برایتان سودمند باشد. کارهایی مثل :

ارسال خبرنامه از منابع مختلف مثل سایت و یا #شبکه های اجتماعی

سرچ در پست های یک وب سایت و اطلاعات ذخیره شده در یک دیتابیس

دریافت اطلاعاتی خاص از کاربران و ذخیره در پایگاه اطلاعاتی

ایجاد نظرسنجی و آزمون آنلاین

ارسال اطلاعاتی خاص در تاریخ و زمان تعیین شده به کاربران

برخی از توانایی های خاص ربات های هوشمند و همیشه #آنلاین تلگرام می باشد.

نحوه ی ساخت ربات تلگرام

به این منظور اگر در موتور جستجوگر #گوگل سرچ کنید، سایت های زیادی را ( از جمله سایت مشهد آی تی ) پیدا می کنید که از طریق مقالات نحوه ی ساخت Bot را آموزش داده اند، این آموزش ها بسیار ساده می باشد و برای شروع می توانید از آنها استفاده نمایید ولی اگر انتظار امکانات خاصی را از ربات خود دارید، توجه داشته باشید که باید با برنامه نویسی آشنا باشید. اگر در این زمینه آشنایی و اطلاعات چندانی ندارید، فقط کافی است که با مشهد آی تی تماس بگیرید.

پس از ساخت و ایجاد آن مطابق با آموزش های موجود در اینترنت که اکثرا یکسان هستند و مراحل ساده ای دارند، برای فعالسازی لازم است که یک کاربر برای نخستین بار یپغامی را به ربات شما ارسال نماید . هم چنین می توانید نامی که برای آن انتخاب کرده اید را در این عبارت telegram.me/bot_username قرار دهید و در بخشی از وب سایت یا پیج های خود در شبکه های اجتماعی قرار دهید تا از این طریق اطلاع رسانی کرده و افراد بیشتری به ربات شما مراجعه نمایند.

چند نمونه از ربات های تلگرام طراحی شده توسط گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی

باشگاه مشتریان کافی شاپ کوک مشهد

باشگاه هواداران فست فود بلوط مشهد

ربات پیشرفته ی شرکت تهران ثبت

ربات فروشگاهی گروه هنری میم تیم

ربات پیشرفته گروه معماری زیگلتون 

 

ارسال پاسخ