طراحی سایت صرافی

طراحی سایت صرافی یکی از کارهایی است که صراف ها در ابتدای راه اندازی دفتر و محل کار خود انجام می دهند و راه اندازی یک وب سایت برای ارائه خدمات اینترنتی است. با توجه به اینکه بسیاری از مبادلات امروزه از طریق اینترنت انجام می پذیرد، و البته با توجه به اینکه در این مبادلات دیگر نه محدودیت مکانی وجود دارد و نه محدویت زمانی، و در هر ساعت از شبانه روز و در هر مکانی مشتریان می توانند اقدام به خرید نمایند. بهترین راه برای داشتن تجارت خوب و کسب و کار پر رونق، اقدام به راه اندازی و طراحی سایت در زمینه کاری خود می باشد. در زمینه طراحی سایت صرافی می توان گفت اولویت مهمی است که اگر برای راه اندازی آن اقدام ننمایند ممکن است خیلی زود از سایر رقبا جا مانده و مشتریان خود را از دست دهند. با توجه به انجام بسیاری از مبادلات و فروش ارز به وسیله اینترنت، ما می توانیم مشتریان خود را روز به روز افزایش دهیم، کاری که هنوز بسیاری از صرافی ها اقدام به آن ننموده اند!!!! همچنین با ایجاد حساب کاربری برای مشتریان ثابت خود، به آنها امکانات بیشتری برای انتقال ارز و مبادله ارز نماییم.

طراحی سایت صرافی

امروزه تجارت الکترونیک مرزها را در نوردیده و فراتر از زمان و مکان افراد به داد و ستد و انجام معامله با یکدیگر می پردازند. بدین لحاظ که مبادلات امروزی از طریق اینترنت صورت می گیرد و مشتریان در هر لحظه و ساعتی و در هر جایی که باشند می توانند اقدام به خرید نمایند لذا بهترین راه برای خرید و فروش بوده و محبوبیت عمومی یافته است. از اینرو برای صرافان این مقوله قابل تامل است که با راه اندازی وب سایت برای خود از منافع صرافی الکترونیک منتفع گردیده، از رقبای خود پیشی گرفته و بر تعداد مشتریاننشان بیفزایند. ایجاد روندی آسان و سریع در انتقالات ارز از خارج کشور برای مشتریان مهمترین اولویت در طراحی سایت صرافی بشمار می رود.

طراحی سایت صرافی

صرافی، صنفی قدیمی است در ارتباط با داد و ستد انواع پولهای رایج در کشورهای مختلف که اغلب این داد و ستدها به علت مبادلات تجاری و رفت و آمد مردم میان این کشورهاست. امروزه با تسهیل ارتباطات و حمل و نقل، این داد و ستدها نیز بسیار بیشتر شده است. ضمن اینکه مردم جهان نیز رفت و آمد بیشتری میان کشورهای مختلف دارند. در نتیجه می توان گفت که صنف صرافی همگام با رشد فناوری و ارتباطات قابلیت رشد و رونق بیشتری یافته است و خود نیز می تواند از فناوری های نوین استفاده کند. بنابراین طراحی یک وبسایت اینترنتی مناسب که امروزه به مهمترین پل ارتباطی میان مشاغل و مردم تبدیل شده است برای صرافی ها ضرورت تام دارد.
صرافی ها بنا به اقتضای صنف خود اولین کسانی هستند که از تغییر نرخ ارزها مطلع می شوند. از سوی دیگر آمار جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با قیمت روز دلار و سکه طلا در کشور ما بخوبی حاکی از آن است که مردم روزانه چه مقدار در پی اطلاع از این تغییرات هستند. پس مهمترین هدف از طراحی سایت صرافی می تواند اطلاع رسانی قیمت روز ارز و سکه به متقاضیان باشد و سایتی که در این زمینه بخوبی عمل کند مطمئنا در جذب مشتریان بیشتر نیز موفق تر خواهد بود.

طراحی سایت صرافی باید شامل چه بخش هایی باشد؟

 1. بخش اعلام قیمت های لحظه ای انواع ارز و جواهرات
 2. امکان تبدیل و محاسبه انواع ارز
 3. خرید و فروش ارز به صورت آنلاین
 4. اختصاص یک حساب کاربری مخصوص به هر یک از کاربران و مشتریان
 5. دارا بودن بخش های اطلاع رسانی مانند ارسال پیامک
 6. انتشار اخبار و مقالات در زمینه های مختلف از جمله اقتصادی و ….
 7. راه های ارتباطی متنوع از جمله ارسال پیام
 8. ارائه سرویس RSS جهت انتشار خدمات در وب سایت های دیگر

طراحی سایت صرافی

مهمترین ویژگی های طراحی سایت صرافی خوب چیست؟

 • طراحی سایت صرافی و قالب آن باید بر اساس آخرین معیارها و الگوریتم های گوگل باشد (سئو) تا محتوای سایت صرافی شما بخوبی در نتایج جستجوی گوگل ارتقا پیدا کند. جذب ترافیک از موتورهای جستجو بهترین روش برای جذب بازدیدکننده جدید و تبدیل آنها به مشتری سایت و صرافی شماست.
 • سرعت بالا آمدن صفحات و مطالب باید آنقدر مناسب باشد که بازدیدکننده را منتظر نگذارد. در غیر اینصورت با توجه به رقابت سایت های صرافی، کاربر از سایت شما صرف نظر کرده و سایت صرافی دیگری را باز می کند.
 • گرافیک و چیدمان نیز در طراحی سایت صرافی بسیار مهم است. زیرا همانطور که گفته شد سایت صرافی هم جنبه اطلاع رسانی دارد و هم می بایست جلب اعتماد کند. بنابراین چیدمان جداول و نمودار قیمت ها باید بگونه ای باشد که براحتی توسط کاربران دیده شود و خدمات صرافی نیز مورد توجه بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه قرار گیرد.
 • رعایت امنیت به خصوص اگر کاربران در سایت صرافی شما عضویت یافته و معاملات آنلاین انجام می دهند.

اما می توان امکانات پیشرفته تری را در طراحی سایت صرافی درنظر گرفت:

 • ارسال پیامک قیمت برای اعضای سایت
 • ارسال قیمت توسط ربات تلگرام برای اعضا یا برای مخاطبان
 • ربات خواندن قیمت از سایت‌های بین‌المللی برای تبدیل نرخ ارز
 • امکان ثبت قیمت ارز مرجع و ثبت خودکار سایر قیمت‌ها بر اساس نرخ تبدیل روز جهانی و سودهای تعیین شده
 • ربات خواندن قیمت ارز سایت‌های داخلی گوناگون
 • درج خودکار قیمت‌های به روز شده از منابع گوناگون در سایت
 • درج خودکار قیمت خرید و فروش بر اساس نرخ برابری ارزهای بین‌المللی
 • قابلیت راه اندازی سایت به زبان‌های مختلف به تعداد نامحدود در زیردامنه‌های مختلف
 • نمایش ساعت کشورهای مختلف به تعداد نامحدود به صورت دیجیتال و آنالوگ
 • بارگزاری خودکار و سریع قیمت‌های درج شده در سایت با فناوری AJAX به صورت خودکار و بدون نیاز به Refresh صفحه
 • امکان تعریف ارزهای نامحدود و به دلخواه کاربر
 • امکان تعریف شهرهای مختلف به تعداد نامحدود برای اعلام نرخ ارز
 • ماشین‌حساب هوشمند تبدیل نرخ ارز و حواله
 • امکان درج تبلیغات و اسلایدهای تصویری
 • سرعت بسیار بالا و بهینه برای پاسخگویی به حجم زیاد کاربران با کمترین منابع سخت‌افزاری

«گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی» با دانش به روز و تجربۀ کار با اصناف مختلف از جمله صرافی ها، آمادۀ ارائۀ بهترین راه کارها در جهت بهبود کسب و کار شما می باشد. تیم فنی مشهد آی تی ابتدا کسب و کار شما را باتوجه به رقبا، همکاران، مشتریان و اوضاع جامعه تحلیل و بررسی نموده و متناسب با آن اقدام می کند. آنچه تیم مهندسی ما را متمایز از سایرین می کند اینست که ما برای هر کسب و کاری پیشنهاد ویژه و منحصر بفردی داریم. شما می توانید سایر خدمات مشهد آی تی را در حوزه سایت و اپلیکیشن در این لینک مشاهده فرمایید. برای مشاهدۀ نمونه کارهای تیم فنی مهندسی مشهد آی تی به این آدرس مراجعه فرمایید.

با گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی همراه شوید…

ارسال پاسخ