استراتژی محتوا و صفحه نمایش

در قسمت اول استراتژی محتوا و صفحه نمایش به بیان اهمیت سایز نمایشگر در استراتژی محتوا پرداختیم و در قسمت دوم رفتار مشتری در استفاده از وسایل مختلف برای مصرف محتوا را بررسی کردیم. در این بخش که قسمت پایانی استراتژی محتوا و صفحه نمایش است به تبلت و رابطه نرخ تبدیل و نمایشگرهای مختلف میپردازیم.

استراتژی محتوا و صفحه نمایش

تبلت : وسیله سرگرمی

این وسیله تا چند سال پیش اصلا وجود نداشت اما الان تبدیل به یکی از وسایل روزمره مورد استفاده ما شده است. معمولا اصلی ترین وسیله برای تفریح به خصوص در شب و آخر هفته هاست. و البته کلیدی ترین وسیله خرید آنلاین نیز هست. نکته جالبتر اینکه اکثر افرادی که قصد فروش چیزی را دارند با تبلت به دنبال محلی برای فروش آن میگردند. مخاطبها معمولا برای درج نظرات و کامنت نویسی از تبلت بیشتر استفاده میکنند. پس حتما به فکر ریسپانسیو کردن بخش نظرات سایت خود باشید اگر تا بحال کاری نکرده اید.

گجت مورد استفاده و نرخ تبدیل

هنگام برنامه ریزی برای محتوا، تصور کنید چه زمانی مخاطب شما بیشترین پذیرش را برای انواع مختلف محتوای شما دارد. به عبارتی در هر زمان با چه نوع محتوایی میتوانید بیشترین نرخ پاسخگویی به دعوت به اقدام را داشته باشید.

مخاطب معمولا به دو روش در بین وسایل خود در حرکت است:

ترتیبی : رفتن از یک وسیله به وسیله دیگر.

همزمان : استفاده همزمان از دو یا چند وسیله.

برای بسیاری از مخاطب ها شروع کاری در یک گجت و تمام کردن آن در گجتی دیگر تبدیل به یک نیاز عادی شده است. پس شما باید پیام، طراحی و تجربه محتوای خود برای کاربر را یکپارچه پیاده سازی کنید. با توجه به میل کاربر برای پریدن از یک گجت به گجت دیگر، قابلیت ذخیره مطلب برای مراجعه دوباره نیز اهمیت زیادی دارد. به عبارتی، مراجعه دوباره به آدرس اینترنتی که در حال خواندن محتوای آن بوده است بدون توجه به اینکه با چه گجتی در حال کار بوده، باید ممکن باشد. این به معنی رسپانسیو بودن منو و سهولت استفاده از آن است.

تنوع ساختاری

کاربر با گجتهای مختلف رفتارهای متفاوتی از خود بروز میدهد و محتوا باید بر روی ;اربر تمرکز کند. خوب چگونه آنرا در دنیای واقعی برنامه ریزی کنیم ؟ برای این کار باید سطح جدیدی به برنامه محتوای خود اضافه کنید تا مطمئن شوید به این مساله دست پیدا میکنید. در کنار سوالات و مواردی که هنگام طراحی هر برنامه محتوا به آن جواب میدهید موارد زیر را نیز در نظر بگیرید.

  • آیا ایده های محتوا مناسب نمایش بر روی موبایل، تبلت و کامپیوتر رومیزی هستند ؟
  • آیا ایده هایی برای تولید انواع مختلف محتوا(کتاب الکترونیکی، اینفوگرافیک و …) برای انواع گجتها دارید ؟
  • آیا محتوای تولید شده، در ساختاری مناسب با قابلیت ذخیره سازی و مراجعه مجدد پیاده سازی شده است؟

جواب این سوالات و سوالاتی شبیه به آن باید بله باشد. اگر نیست به ایده پردازی و طراحی محتوا بازگردید و سعی کنید به جواب برسید. ایده پردازی مناسب برای محتوا و تشخیص محتوای مناسب برای هر گجت، نکته کلیدی در این میان است. مرحله بعدی طراحی جریان درست محتوا و پیاده سازی آن برای تعامل بهتر با مخاطب و اطمینان از بازگشت دوباره اوست.

هدف نهایی استراتژی محتوا و صفحه نمایش، رسیدن محتوای شما به مخاطب است. باید با مخاطب همراهی کرد و برای این کار باید بتوانید در هرلحظه روی گجت همراه او در دسترس باشید. گجتهای جدید بیش از اینکه دردسری برای تولید محتوا باشند، فرصتی برای دستیابی به مخاطب در هر زمان و مکان و رساندن محتوا به دست اوست.

منبع : مسترکاما-گروه خبری فناوری مشهد آی تی

ارسال پاسخ