بازاریابی محتوا و کار روزنامه نگاران تا حدودی یکی می باشد پس بهتر است تکنیک های کیفیت بخشی به محتوا و قالب ساختار نوشته رابا یک دیگر به اشتراک بگذارند.

هم اکنون در مسیر تحولی بزرگ در محتوا نویسی قرار داریم اساس بازاریابی در حال حاضر بر پایه تبلیغ در شبکه های اجتماعی ایمیل و …است و چگونگی انجام آن ارائه محتوا مناسب و قوی است که سبب افزایش رتبه بندی در موتور های جستجوگر می شود .

معرفی محتوا نویس برتر در بازاریابی محتوا

میتوان گفت روزنامه نگاران بهترین گزینه برای محتوا نویسی در بازاریابی هستند چرا که آن ها آموزش های مناسب برای ساختار و قالب بندی مقاله را دیده اند و هم چنین بهترین افراد برای جمع آوری اطلاعات و جلب نظر مخاطب در نوشتن مقاله استاندارد هستند.
اما همیشه نباید اینگونه تصور کنیم که یک روزنامه نگار خوب یک بازار یاب قوی باشد چراکه تنها بازاریابان میتوانند ترافیک محتوا را بالا ببرند به این معنی که تعداد بازدید کنندگان نیز افزایش یابد.

معرفی مهارت های بازاریابی که روزنامه نگاران فاقد ان هستند :

انتخاب عنوان مناسب برای رسانه های اجتماعی

موثر ترین عامل برای افزایش اشتراک گذاری و دیده شدن مطلب , انتخاب یک عنوان مناسب است چراکه انتخاب تیتری جذاب برای موضوع مخاطب را مجاب به خواندن ادامه مطلب تا انتها می کند.

انتخاب ساختارمناسب برای مخاطبان مروری

مسئله مرسوم در فضای مجازی که بازاریابان به خوبی از ان اطلاع دارند این است که تعداد مخاطبانی که به صورت مروری مطلب را به انتها می رسانند بیشتر از خوانندگانی است که مطلب را به طور دقیق مورد مطالعه قرار می دهند پس با این حساب بازاریابان هوشمند می دانند با انتخاب عناوین واضح,پاراگراف های کوتاه و لینک های داخلی و…چطور مخاطب را علاقه مند به پی گیری مطلب کنند این در حالی است که روزنامه نگاران احتمالا علاقه به نوشتن توضیحاتی اضافی و یک متن طولانی را دارند

بهینه ‌سازی جستجو و تحقیق کلمات کلیدی

یکی دیگر از دلایل برتری بازرایابان در جذب مخاطب نسبت به روزنامه نگاران این است که انها به سبب تجربه ای که دارند درست می دانند مخاطب به دنبال چیست و با چه کلمات کلیدی به دنبال موضوع مورد نظر خود می گردد,اینگونه است که بازاریابان با انتخاب کلمات کلیدی و تعاریف مربوط منجر به جلب نظر هرچه بیشتر مخاطب می شوند.

تحلیل محتوا و نشان دادن کارایی ان

یک بازار یاب قادر است موصوعی را که به اشتراک میگذارد به طور جز به جز نقد و بررسی در نهایت تجزیه و تحلیل کند که این کار خارج از توان روزنامه نگاران است چرا که ان ها قبل از هرچیز باید مهارت های تجزیه و جز به جز مطلب را بیاموزند.
فراموش نشود که داشتن یک بازاریابی قوی در این فضا مستلزم داشتن محتوایی مناسب و با کیفیت است.

مزیت های روزنامه نگاران

در ادامه توانمندی بازاریابان در جذب ترافیک محتوا ,روزنامه نگاران از استاندارد هایی شامل مهارت در ویرایش ,منسجم کردن موضوع و…برخوردار هستند.
در اخر اینکه یک نویسنده میتواند با اموختن مهارت هایی به اسانی یک بازار یاب خوب شود در صورتی که اموزش به یک بازاریاب برای نویسنده شدن کاری بس دشوار است و اینکه یک مقاله در صورتی مورد توجه مخاطب قرار خواهد گرفته که پایه و اساس حرفه ای از لحاظ نگارش و قالب و…داشته باشد که اینکار با همکاری و استفاده از مهارت های روزنامه نگاران موثر می باشد

منبع : به نقل از مستر کاما-باز نشر گروه فناوری مشهد ای تی

ارسال پاسخ