اصول تولید محتوا که باید مورد توجه قرار گیرند:

موبایل

یکی از مواردی که هنگام آزمون و خطا برای رسیدن به جریان مطلوب محتوا بایستی به آن توجه کنید، موبایل است. این مساله اهمیتی کمتر از مابقی نگرانی های شما نباید داشته باشد، چرا که محتوای شما روی دستگاههای متنوعی نمایش داده خواهد شد که اتفاقا تنوع آنها کم هم نیست. اینکه استراتژی محتوای مناسب شما برای دستگاههای مختلف، به یک اندازه موثر باشد موضوع بسیار مهمی است که جای بحث مفصلی دارد. در مطلب جداگانه ای به اهمیت توجه به سایز در استراتژی محتوا خواهیم پرداخت.

اصول تولید محتوا و برنامه ریزی محتوا

اگر به دنبال یک برنامه بی عیب و نقص و کامل برای محتوا هستید، لطفا نباشید. به جای آن سعی کنید به اصول اساسی آن پایبند باشید و تلاش کنید روی ایده های خوب و مناسب متمرکز شوید، خواهید دید به مرور زمان مخاطبان با ارزش و فعال به سمت شما خواهند آمد. در اینجا به شش اصل اشاره میکنیم.

اصول تولید محتوا

  • با اطلاعات سر و کله بزنید تا به درک مناسب و شفافی از شخصیت مخاطبین اصلی خود دست یابید. از یکی از قالبهای آماده برای ذخیره و سازماندهی این شخصیتها استفاده کنید .
  • ار فرآیند مشخص ایده پردازی برای محتوا پیروی کنید تا بتوانید محتوایی مناسب مخاطبین شناسایی شده خود تولید نمایید.
  • ایده ها را وارد برنامه محتوا کنید و در تقویم محتوا نیز درج کنید تا زمانبندی جریان محتوا مشخص شود.
  • با استفاده از روش توضیح داده شده ، جریان یافتن محتوا را امتحان کنید. کمک گرفتن از نشریات را هم فراتموش نکنید.
  • برنامه را در بازه زمانی شش ماهه تست کرده و بر اساس شاخص های معروفی مانند نرخ تبدیل، بازدیبد مجدد، زمان صرف شده در سایت و … بازبینی نمایید.
  • تغییر و تکرار. دائما در حال آزمون و خطا برای برای رسیدن به بهترین ترکیب میان جریان مناسب برای مخاطبها و اهدلف کسب و کاری خود باشید.

بعد از این همه بحث در خصوص دیتا و ایده شاید بد نباشد کمی از بالا به کل موضوع نگاه کنیم. پایبندی به اصول تولید محتوا شما فقط برای ایجاد تعدادی نقطه اثربخش و موثر و عمیق نیست بلکه چگونه قراردادن آنها کنار هم نیز مهم است. با ترکیب درست محتوا، فرآیند تولید محتوا را از مخلوط چند ایده به یک سمفونی واقعی و شنیدنی برای مخاطب خود تبدیل میکنید. سعی کنید به جای فریادهای بلند و گوشخراش، شمرده و دلنشین سخن گفتن با مخاطب را یاد بگیرید تا هر بار که با محتوای شما مواجه میشود به یاد لذت گوش دادن به موسیقی بیفتد.

منبع : مستر کاما گروه خبری فناوری مشهد آی تی