بررسی یک نوشته عالی

در قسمت اول درباره ۶ عنصر یک پست عالی صحبت کردیم، و اولین عنصر آن یعنی عنوان را شرح دادیم، در قسمت دوم به داستان سرایی یا Storytelling پرداختیم و متوجه شدیم که پست هایی که با داستان سرایی شروع می شوند ۳۰۰ درصد خواندنی تر از سایر پست ها هستند، در این قسمت درباره تصاویر صحبت می کنیم و این ماجرا ادامه دارد …

بررسی یک نوشته عالی

کاهش کاراکتر در هر خط با استفاده از یک تصویر برجسته

آیا متوجه شده اید که بسیاری از پست ها با یک عکس در گوشه¬ی سمت راست شروع می شود؟
فکر می کنید چرا باید اینگونه باشد؟

اگر گمان می کنید به این علت که ”تصاویر جذب کننده هستند“ حق با شماست. تصاویر بسیار مهم هستند و یک تصویر جذاب و گیرا توجه ها را جلب می کند. اما دلیل دیگری هم وجود دارد که ما آنرا کوتاه نمایی هر خط می نامیم .

قرار دادن یک تصویر در بالا، سمت راست و چپ پست وبلاگتان باعث می شود که چند خط اول پست در عرض، فشرده و کوتاه شود. این کوتاه شدن منجر به کاراکترهای کمتر در هر خط می شود. کاراکتر کمتر در هر خط، یک اثر روانی روی مسیری که ما مطلب را مشاهده می کنیم، دارد:

هر چه کاراکتر کمتر باشد، متن آسان تر است و به نظر می رسد قابل درک تر نیز خواهد بود و از پیچیدگی کمتری برخوردار می باشد. کارشناس رسانه های اجتماعی، دِرِک هالپرن،(Derek Halpern) به دلیل زیر از این تاکتیک در پست های وبلاگش استفاده می کند:

کاراکترهای کمتر در هر خط به افراد کمک می کند تا برای متن، سریع تر و آسان تر تصمیم بگیرند. طرح وی برای بررسی یک نوشته عالی همیشه شامل یک عکس در سمت راست می باشد.
اگر شما مخالف این راهکار هستید، راه دیگری برای دستیابی به کاراکترهای کمتر در هر خط وجود دارد. شما می توانید اندازه¬ی فونت شروع پاراگراف خود را بزرگتر کنید. سایت های محبوب مانند ”مجله¬ی فوق العاده“ (Smashing Magazine) این عمل را انجام می دهد که بسیار موثر است.

واقعیت اینجاست که مخاطبین شما زمان زیادی برای خواندن ندارند، در کشور ما که ظاهرا میزان متوسط مطالعه حدود ۱۰ دقیقه است، مخاطب به سختی مطلبی را برای خواندن انتخاب می کند. این راهکار و راهکارهای مشابه کمک می کنند تا مخاطب پروسه تصمیم گیری را سریعتر طی کرده و به شما فرصتی دهد تا ثابت کنید که خواندنی هستید .

بسیاری اوقات تصاویری که وب سایت خودش می سازد میزان جذب بیشتری دارد، تصاویر سرچ شده که در اینترنت زیاد هستند آنقدر به چشم ها آشناست که جلب توجه کافی را نخواهد داشت. به همین دلیل هم ما در مسترکاما تصمیم گرفته ایم از ماه آینده از تصاویری که خودمان تهیه یا خودمان ویرایش کرده ایم استفاده کنیم .

منبع : مسترکاما-گروه خبری فناوری مشهد آی تی

ارسال پاسخ