کالبد شکافی یک پست عالی

در قسمت اول درباره ۶ عنصر یک پست عالی صحبت کردیم، و اولین عنصر آن یعنی عنوان را شرح دادیم، در این پست به دومین عنصر یعنی داستان سرایی می پردازیم :

کالبد شکافی یک پست عالی

پست های خود را با داستان سرایی آغاز کنید.

عنوان، نظر خواننده را جلب می کند تا روی آن کلیک کند. مقدمه خواننده را فریب می دهد تا به خواندن ادامه دهد. زمانیکه الکس تورنبول و تیم groove HQ بهترین راه برای معرفی یک پست جدید را آزمایش کردند، دریافتند که داستان سرایی باعث می شود خوانندگان آن ۳۰۰ درصد بیشتر از خوانندگان یک پست بدون داستان سرایی باشد. این افراد نه تنها پست را می خوانند بلکه به هر طریق تا پایین، پیش می روند و زمان زیادی را صرف آن صفحه (پیج) می کنند. (نیاز به گفتن نیست که این زمان بیشتر در صفحه ماندن چقدر اهمیت دارد)

تصویر چپ زمان متوسطی که کاربر در یک پست صرف می کند را در دو پست دارای داستان سرایی و بدون داستان سرایی نشان می دهد، و تصویر راست مقایسه ایست بین اینکه در کدام حالت و با چه نسبتی تمام صفحه خوانده می شود .

برای استفاده از داستان سرایی در هر پستی که می نویسیم، اغلب می توانیم یک پست بلاگ را با یک حکایت شخصی یا داستانی از شفافیت آغاز کنیم .

برای اطمینان از اینکه آنها جذاب خواهند بود، داستان های شخصی و یا حکایاتی از افراد مشهور (کارهای روزمره¬ی باراک اوباما یا ”لیست کارهای بنجامین فرانکلین“ یا ”داستان شکست ریچارد برانسون“) را اضافه کنید، تست کنید تا ببینید این نسبت هایی که در این مطلب به شما نشان دادیم چقدر درست است ?

برای داستان سرایی در پست های بلاگ لزوما نباید داستان افراد معروف را بنویسید، می توانید از یک خاطره ی شخصی شروع کنید، از یک رویداد معروف شروع کنید، از چیزی شروع کنید که برای مخاطبین شما آشناست و می توانند با آن ارتباط برقرار کنند .

تصور کنید قرار است در خصوص تجربه کاربری (UX) پستی منتشر کنید، می توانید این پست را با خاطره ای خودتان در خصوص استفاده تجربه کاربری یک روز سرد زمستانی شروع کنید، وقتی که قرار است ماشین خود را از پارکینگ خارج کنید و متوجه می شوید نیاز به زنجیر چرخ دارید، بستن این زنجیر چرخ چه تجربه کاربری در شما بعنوان کاربر ایجاد کرده است، صمیمی و ساده این خاطره را بنویسید، مطلب خود را با این داستان شروع کرده تا مخاطب را آماده ی دریافت مطالب بیشتری در این زمینه کنید، این کار یعنی داستان سرایی باعث می شود کاربر بیشتر با شما همراه شود.

این داستان سرایی میتواند یک داستان کوتاه در ابتدای پست باشد و یا داستانی ادامه دار در چند پست مختلف که هر بار بخشی از آن را برای مخاطب خود تعریف می کنید، البته حالتهای مختلف زیادی دارد که بزودی در خصوص آن بصورت کامل در وب سایت مسترکاما صحبت خواهیم کرد.

کالبد شکافی یک پست عالی -منبع : mrcomma-گروه خبری فناوری مشهد آی تی

ارسال پاسخ