تبدیل وبلاگ به وب سایت

تبدیل وبلاگ به سایت یکی از راه کارهای ارتقاء بخشیدن به اعتبار شما است. گاهی در دنیای اینترنت با وبلاگ هایی مواجه می شویم که بسیار پر مخاطب و پر بازدید هستند. حتما این وبلاگ ها برای مخاطبان ارزش آفرین بوده که توانسته افراد زیادی را به خود جذب کند. ارزش یک وبلاگ پر مخاطب وقتی بیشتر خواهد شد که یک سایت کامل باشد. طبیعتا یک وب سایت از جایگاه بالاتری به لحاظ اعتبار برخوردار است. بعلاوه اینکه موتورهای جستجو، وب سایت ها را در رتبه های بالاتری نسبت به وبلاگ ها قرار می دهند. اکثر افراد به دلایل مختلفی برای خود وبسایت یا وبلاگ ایجاد می کنند. بعضی برای اهداف تجاری، برخی برای معرفی خود، برخی برای سرگرمی و خلاصه هرکسی دلایل خود را دارد. اما آنچه اهمیت دارد این است که اطلاعات مناسبی دربارۀ دنیای اینترنت و موتورهای جستجو داشته باشیم. اصولا تفاوت هایی بین وبلاگ و وب سایت ها وجود دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

تبدیل وبلاگ به سایت

تفاوت های بین وبسایت ها و وبلاگ ها

تفاوت وبلاگ با سایت: در حقیقت وبلاگ صفحه ‌ای است که بصورت رایگان و غیر پولی میتوانید آن را داشته باشید و مطالب شخصی خود را در آن قرار دهید. وبلاگ در دست نویسنده ی آن است و به ترتیب زمانی که نوشته ها را در بلاگ قرار میدهد آنها را به نمایش میگذارد. در واقع میشود از وبلاگ به عنوان صفحه ای برای ثبت کردن گزارش روزانه یا رخداد های شخصی نام برد. (کاربرد تجاری ندارد…) یا صفحه ای که نویسنده میتواند خاطرات و اخبار و مقاله های خود را در زمینه های مختلف به صورت متن و تصویر در آن قرار دهد .
تمامی مطالب در یک صفحه گذاشته شده و قابلیت آرشیو شدن دارند و در پایان مطالب خوانندگان میتوانند نظرات خود را به راحتی ثبت کنند .
از ویژگی های وبلاگ میتوان به غیر پولی و رایگان بودن آن ، نوشتن مطالب و اخبار به صورت عکس و متن ، استفاده ساده و عدم نیاز به دانستن طراحی سایت ، آرشیو کردن مطالب نام برد .

وبلاگ‌ و وب‌ سایت‌ ممکن است در یک نگاه مشابه باشند اما در حقیقت دارای تفاوت‌های زیادی در ساختار و کاربرد هستند. وبلاگ ها بیشتر جنبه شخصی دارند، اما طراحی وبسایت معمولا با اهداف عام و بزرگتری تشکیل می شوند و بیشتر جنبه تجاری و کسب و کار دارند و برای نوشتن مطالب شخصی و یا خاطرات از آنها استفاده نمیشود .
برای طراحی وب سایت باید دانش برنامه نویسی داشته باشید و از گرافیک سایت سر در بیاورید. درست است که وبلاگ و وب سایت هر دو مطالب را در اینترنت منتشر می کنند اما از لحاظ ساختاری متفاوت هستند .
در ساخت سایت شما باید هزینه ای را برای دامنه و هاست بپردازید در صورتی که برای بلاگ این هزینه را نخواهید داشت .

تبدیل وبلاگ به سایت

حال که تفاوت بین وبلاگ و وبسایت را درک کردیم، جایگاه هریک را بخوبی متوجه شدیم. اگر به دنبال این هستید که توسط موتورهای جستجو دیده شوید و با بهینه شدن جایگاه مناسبی بیابید، باید به فکر این باشید که تبدیل وبلاگ به سایت را انجام دهید.

حتما شما هم در اینترنت، تبدیل وبلاگ به سایت را بطور رایگان دیده اید. اما چرا باید کسی برای شما این کار را رایگان انجام دهد؟ معمولا تبدیل وبلاگ به سایت بصورت رایگان با قالب های آمادۀ ورد پرس انجام می شود. این قالب های آماده اغلب بصورت رایگان بوده و تکراری می باشند. از همه مهم تر اینکه چون هویت ندارند، ممکن است دچار مشکلات امنیتی باشند. پس اگر برای شما امنیت اطلاعات، داشتن یک قالب تکراری و جایگاه وب سایتتان در موتورهای جستجو مهم نیست، می توانید از این امکان رایگان استفاده نمایید !!!!! اما اگر دلتان می خواهد که در موتورهای جستجو به خوبی دیده شوید، با مشهد آی تی همراه باشید.

«گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی» با دانش به روز در زمینۀ طراحی سایت، آمادۀ ارائۀ مشاوره به شما جهت تبدیل وبلاگ به سایت است. تیم مهندسی مشهد آی تی، آشنا به تمامی زبان های برنامه نویسی سایت بوده و باتوجه به آشنایی با انواع سیستم های مدیریت محتوا (وردپرس، جوملا و غیره) بهترین پیشنهاد را برای تبدیل وبلاگ به سایت شما ارائه می دهد. مزیت مشهد آی تی نسبت به سایر رقبا اینست که برای هر صنف پیشنهادی مطابق با نیازهای همان صنف ارائه می دهد. تیم ما در ابتدا  کسب و کار، مشتریان، بازار هدف و رقبای شما را تحلیل کرده و سپس مطابق با نیازهای شما، بهترین راهکارها را برایتان ارائه می دهد.

تبدیل وبلاگ به سایت را می توان به دو سطح مختلف تقسیم کرد:

طراحی وبلاگ به سایت
۱- تبدیل آدرس وبلاگ از ساب دامین که به یک دامین وابسته است به دامین مستقل: برای مثال ما آدرس وبلاگ آموزش وبلاگنویسی که در ابتدا به صورت www.powerhosting.blogfa.com بود را www.powerhosting.ir تبدیل کردیم به این صورت که تنها با خریداری یک دامنه آنرا به وبلاگ خود متصل نموده و آدرس آن به نوعی مستقل شد.
از مزایای اینکار کوتاه و رند شدن آدرس و در نتیجه سهولت بخاطر سپاری آن است همچنین آدرس دامین مستقل به خودی خود از کلاس بالاتری برخودار است و به اعتبار وبلاگ می افزاید اما به هر حال وبلاگ شما همچنان از طریق سرویس دهنده ی عمومی مدیریت می شود و دارای همان محدودیتهاست و شما می بایست تابع قوانین سایتی باشید که وبلاگ بر روی آن قرار دارد.
۲- انتقال وبلاگ بر روی یک فضای شخصی: در این صورت علاوه بر اینکه آدرس شما مستقل خواهد شد مطالب وبلاگ شما هم در فضایی که خریداری نموده اید قرار خواهد گرفت به این صورت که بر روی فضا یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) نصب خواهد شد و شما با ورود به این سیستم سایت خود را مدیریت خواهید کرد و سایت شما شامل تمام مزایایی خواهد بود که در بالا توضیح داده شد.

یکی از پیشنهادات مشهد آی تی به شما، تبدیل وبلاگ به سایت وردپرس است که با قیمت بسیار مناسبی انجام می گیرد. حداقل مبلغ طراحی سایت با وردپرس ۵۰.۰۰۰ تومان است و بسته به امکانات مد نظر شما این مبلغ بالاتر هم می تواند برود.

پس اگر به دنبال ارتقای اعتبار خود هستید، اگر دلتان می خواهد که در موتورهای جستجو بیشتر دیده شوید، اگر دلتان می خواهد امنیت اطلاعات شما حفظ شود؛ جهت تبدیل وبلاگ به سایت با مشهد آی تی همرا شوید…

گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی در کنار شماست.

ارسال پاسخ