شبکه سازی حرفه ای در لینکدین

برای اینکه کسب و کارتان در شبکه تخصصی لینکدین شناخته شود گروه فناوری مشهد ای تی راه کار های مفیدی را به شما معرفی می کند.

رشد استفاده از شبکه های اجتماعی بسیار سریع است و بیشتر مردم به آن روی آورده اند و شبکه های اجتماعی را بهترین گزینه برای رسیدن به اهداف خود می بینند. بهترین شبکه اجتماعی که در کسب و کار حرف اول را میزند ,شبکه اجتماعی Linkedin است .ما به شما آموزش میدهیم که چگونه در شبکه های اجتماعی حرفه ای باشید تا افراد را جذب کنید به این دلیل که افراد به دنبال  متخصصین هستند.
 

در این مقاله تخصصی گروه تحقیق و توسعه فناوری مشهد ای تی می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه در لینکدین بهترین باشید

شبکه سازی حرفه ای در لینکدین

۱)فرهنگ فعالیت در لینکدین
مطالب شما در لینکدین باید دقیقا نماینده کسب و کار تجاریتان باشد. در لینکدین هدف فروش نیست بلکه ارتباط سازی است در اینجا اصل احترام متقابل است ذقیقا همانطور که به مشتری و تامین کنندگان احترام میگذاریم این فضا با مسائل غیر کاری بیگانه است.لینکیدن برای رشد و پیشرف حرفه ای با استفاده از تجربیات کاری به وجود امده است.

۲)عنوان یا Title مناسب
عنوان بزرگ ترین ابزار بازار یابی و برند شما می باشد که در زیر اسم تان نمایش داده می شود. درهر تماس و ارتباط و فعالیتی در لینکدین میتوانید خود و تخصصتان را به بهترین نحو معرفی کنید همیشه عنوان در کنار اسم شما می درخشد پس بهتر است که در انتخاب آن دقت بالایی داشته باشید.

۳)ارتباط مناسب و ماندگار
اگر یک آدم اجتماعی هستید و با همه  به راحتی ارتباط برقرار می کنید به یاد داشته باشید وقتی با کسی رو به رو میشوید و سلام می کنید  در صورت امکان خود را کوتاه معرفی کنید و سپس از فرد مقابل بخواهید که خو را معرفی کند و شاید هم یک قرار کاری باهم بگذارید و یا به یک معرفی ساده اکتفا کنید و بعد اگر نقاط مشترک و علایق کاری فرد را دیدید اطلاعاتش را در جایی ثبت کنید و بهتر است که نگاهی به پروفایل او بیندازید و اورا با تخصص خود اشنا کنید. متن توضیح را صریح و محترمانه بفرستید و مورد مهمی که حتما باید رعایت کنید این است که مخاطب نباید بوی فروش یک کالا و تبلیغ به مشامش برسد پیام بهتر است اختصاصی باشد.اگر تعداد مخاطبان شما بالاست بهتر است یک پیام را اماده کنید که مشخصات کاری و فردی شما در آن باشد و هرکس که مشتاق آشناییت با شما بود بفرستید.

۴)هیچ چیز غیر مرتبط را لایک نکنید
یکی از امکانان خوب یا بد لینکیدن این است که شما در هر پست کامت بذارید یا لایک کنید برای همه فالور های شما نمایش داده می شود. شاید لینکدین این امکان را گذاشته تا پست های تعداد زیادی از کاربران کم خود را جبران کند. در نتیجه وقتی یک پست که شعر یا مطلب عاشقانه می بینید در لایک کردن قدری تامل  کنید وقتی شما مطلبی که یک متخصص نوشته لایک میکنید و کامنت میگذارید شمادر جلوی چشم متخصصان و حرفه ای ها قرار می گیرد که باعث رشد سریع ارتباطاتان میشود.

۵)نوشتن مشخصات و جزئیات آن
در لینکدین پروفایل یک رزومه کاری به حساب می آید که در آن باید مدارک تحصیلی ,مهارت ها,سوابق کاری,شغل فعلی که در آن مشغول به کار هستید و یک عکس از خود جهت تکمیل پروفایل برای نمایش بگذارید. برای هویت حرفه ای داشتن از نظر کاربران بهتر است در پرفایل خود از یک تیتر یا یک خلاصه از مشخصات فردی خود استفاده کنید که با این کار مخاطبان بیشتری جذب شما می شوند.

نکته مهمی که باید آن را در نظر گرفت استفاده از تگ ها و کلید واژه های کاربردی و کلیدی می باشد که به ما کمک می کند تا در جستجو هایی که در سایت Linkedin و دیگر موتور های جستجو میشود پروفایل شما از بقیه پروفایل ها سطح بالاتری داشته باشد و در صفحات اول قرار بگیرد.

۶) بعضی اوقات دست از فعالیت بر دارید!
اگر شما از آن مخاطبانی هستید که مدتی است پروفایل خود را فعال کرده اید و آن متصل به Linkedin دیگران است .با بروز کردن دیوار و اعلامیه ,شما نیز بروز رسانی می شوید و از طرفی اگر شما بخواهید با همان اطلاعات قدیمی بروز کنید و از HR manager بیرون بیایید کانکشن های متصل به شما فکر میکنند که شما در همان حرفه هستید و یا حتی فکر می کنند شما به تازگی وارد آن حرفه شده اید و اما شما اگر بخش فعالیت خودر ا خاموش کنید به حالت سایلنت در می ایید و اگر بروزرسانی کنید  کسی از اطلاعات جدید پروفایلتان مطلع نمی شود.

مراحل انجام این کار:
وارد تنظیمات Settingsشوید بعد به قسمت Privacy controlsبروید درانجا می توانید این را Turn on /off your activity broadcasts ببینید و با کلیک بر روی آن پنجره ای باز می شود که به شما اجازه لغو این آپشن را می دهد و آن را ذخیره می کنیم و در آخر اینکه کاربران دیگر نمی توانند تغییرات پروفایل شمارا ببینند.

۷)مشخصات خود را ویرایش کنید

چیزی که در اینجا اهمیت دارد این است که شما نباید هیچ گونه غلط املایی ,گرامری و دستوری در مشخصات پروفایل وجود داشته باشد بهتر است که از کلمات تاثیر گذار استفاده شود و از هرگونه کلماتی که موجب سر درگمی شود اجتناب کنید خود را جای بیننده بگذارید و ببینید که اشخاص میتوانند چیزی که نوشته اید را درک کنند.
 
 
۸) آدرس لینک پروفایل خود را مشخص کنید
آدرس لینک پروفایل از حروف الفبای تصادفی تشکیل شده ولی شما میتوانید خودتان  تنظیمات آن را انجام دهید
 
مراحل انجام 
وارد Settingsشوید و بعد از ان گزینه Edit profileرا انتخاب کنید و در اخر گزینه Customize Your public profile URLرا انتخاب کنید.
نامی برایURLخود انتخاب کنید این نام می تواند هرچیزی باشد حتی اسم خودتان .برای مثال میتوان گفت:Linkedin .com/in/narges
حتی می توانید در گام های بعدی مطمئن شوید که URL شما به صفحه گوگل پلاستان یا صفحه فیسبوکتان نیز متصل است یا خیر.
 
۹)انتخاب تصویر مناسب
اگر شما تصمیم دارید عکسی برای خود در شبکه های اجتماعی انتخاب کنید مانند منظره یا چیز دیگر بهتر است که در لینکید این کار را نکنید زیرا این شبکه اجتماعی برای متخصصان است شما باید از تصاویر خودتان استفاده کنید تا مشتریان به سراغ شما بیایند این کار بهترین کمک را برای دیده شدن پروفایل لینکیدین شماست.
 
۱۰)قرار دادن لوگوی لینکیدین در وب سایت خود
شما با قرار دادن لوگوی لینکدین در وب سایتتان میتوانید پروفایل خود در لینکیدین را به تمامی بازدید کنندگان وب سایتتان نشان دهید.
 
مراحل کار برای یافتن کد لوگو ها:
واردSettings شوید سپس روی لینکEdit your public profileکلیک کنیدو بعد از مشاهده کردن”” بر روی گزینهCreate a profile badgeکلیک کنیدو شما وارد صفحه ای میشوید که پر از طرح های متفاوت لینکدین است که میتوانید با توجه به سلیقه خود یکی را انتخاب کنید
شما میتوانید از کد هایHTML استفاده کنید و این کد ها را داخل وب سایت و انجمن ها,فرم ها , وبلاگ ها و دیگر صفحات وبی که در اختیار دارید به کار ببرید.
 
۱۱)در گروه های لینکدین فعال باشید
برای اشتراک گذاری و شرکت در میحط حرفه ای در صنعت خاص و یا موضوع مود علاقه کاربران میتوان در گروه های لینکیدین عضو شد . گروه های مختلفی وجود دارد مثال جویندگان کار و حرفه ها و برای افراد فارغ تحصیل شده از دانشگا ه و رشته های خاص , برای افراد حرفه ای و دیگر اینکه این گروه ها مختص منطقه خاصی نیستند بلکه از سراتاسر جهان می توانند در آن گروه باشند. وقتی در این گروه ها فعالیت میکنید فرصت شغلی بالاتری خواهید داشت.
 
۱۲) ایمیل های دریافت کننده در لینکیدن را شخصی سازی کنید
وقتی که شما در فکر ایجاد ارتباط با مخاطبان هستید بهترین راه برای انجام آن فرستادن ایمیل می باشد که این یک راه استاندارد محسوب می شود اما همیشه این کار کافی نیست شما باید علاوه بر فرستادن ایمیل در خواست جلسه و میتینگ کنید.
 
۱۳) در شبکه اجتماعی لینکدین از اپلیکیشن استفاده کنید
لینکیدین اپلیکشن هایی دارد که به شما اجازه میدهد تا مشخصات پروفایل خود را با روش های متفاوت بروز کنید. برای مثال :اگر شما یک محتوا نویس خوب هستید که تمام وقت در حال نوشتن هستید بنابراین شاید امکان داشته باشد از برنامه وردپرس,اطلاعات خودرا به پروفایل شخصی انتقال دهید.با این اپلیکیش اجتماعی شما می توانید پست ها و ارسال های وبلگهایتان را با مشخصات پروفایل لینکدین را هم زمان بروز کنید.
 
۱۴)انتخاب صنعت مرتبط
برای یافته شدن لینکیدن شما انتخاب صنعت مرتبط با شغل شما حائز اهمیت است. وقتی یک مدیر دنبال کارمندی در یک زمینه خاص از قسمت جستجو بگردد ,نتایج را اول از همه بر اساس صنعت فیلتر می کند.بهتر است به راحتی به همه بگوییم که در چه صنعتی کار می کنیم.
LinkedInInMapsSample-
 
 

ارسال پاسخ