هیجان زده شده اید که چگونه از اینستاگرام برای کسب و کار تان بهره ببرید؟ پس منتظرتان نگه نمیدارم!

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در میان نوجوانان، جوانان و حتی میانسال ها شده است. تعداد کاربران اینستاگرام همچنان در حال رشد است و به بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه رسیده است. بنابراین اصلا جای تعجب نیست که کسب کارهایی با اشکال گوناگون و سایزهای متفاوت، فرصت استفاده از اینستاگرام بعنوان یکی از کانال های اصلی بازاریابی شان را از دست ندهند و بدنبال استفاده اینستاگرام برای کسب و کار شان با منظور افزایش آگاهی از برند و کسب مشتری باشند.

اینستاگرام برای کسب و کار: چه پست هایی روی اینستاگرام ارسال کنید

همانطور که نوع لباس پوشیدن و ظاهر شما بعضی چیزها در مورد شخصی فردی تان را می گوید، محتوای پست های شما نیز چیزهای بسیاری در مورد شخصیت کسب و کار تان می گوید. به همین دلیل مهم است که ابتدا پاسخ سه سوال زیر را بدهید.

مخاطبان کسب و کار شما چه کسانی هستند؟

سبک بصری مورد استفاده ی شما چیست؟

درباره ی چه موضوعاتی پست ارسال کنید؟

هنگامیکه درباره ی این سه سوال فکر کردید، می توانید درباره اینکه در هر پست بطور خاص چه ارسال کنید، شروع به فکر کردن کنید. و اینطور تصور نکنید که اگر کسب و کار تان در صنعتی مانند گردشگری یا مد است، شما باید در همه ی پست ها الزاما تصاویر یا ویدیوهایی با جلوه های تصویری ویژه و عکاسی و فیلمبرداری حرفه ای منتشر کنید. بعنوان مثال کمپانی FedEx، به سادگی با ارسال عکس ها زیبا و دل انگیز از وسایل نقلیه خود در حین حمل و نقل و تحویل مرسولات  مشتریان ش، ۴۲۰۰۰ فالور پر و با قرص بر روی اینستاگرام بدست آورده است.

شما هم می توانید از اینستاگرام برای برندینگ، تبلیغات، بازاریابی و افزایش فروش کسب و کارتان استفاده کنید. برای شروع ۵ نکته زیر را برای تولید محتوای عالی در اینستاگرام برای کسب و کارتان استفاده کنید.

اینستاگرام برای کسب و کار نکته اول: از فیلترها استفاده کنید

فیلترهای اینستاگرام، یکی از نیرو محرکه های اصلی پشت فراگیر شدن این اپلیکیشن هستند و فیلترها هنوز هم نقش بزرگی در موفقیت امروز اینستاگرام بازی میکنند.

instagram-filter

از میان فبلترهای مختلف اینستاگرام، فیلترهای متناسب با سبک بصری که شما میخواهید از آن برای به تصویر کشیدن کسب و کارتان به استفاده کنید، را پیدا کنید. زمانیکه این فیلترها را پیدا کردید شما می توانید بارها و بارها آنها را به منظور نگه داشتن یک حس سازگاری و انسجام سبکی در پیج اینستاگرام کسب و کارتان، استفاده کنید.

اینستاگرام برای کسب و کار نکته دوم: هشتک سفارشی برای کسب و کارتان ایجاد کنید

اینستاگرام همانقدر که برای پست ارسال کردن کاربرد دارد برای به اشتراک گذاری نیز کاربرد دارد و هیچ راهی بهتر از استفاده از هشتک ها برای به اشتراک گذاشتن وجود ندارد. کسب و کار های زیرک این موضوع را درک کرده اند و و هشتک های سفارشی ای ایجاد کرده اند که به کاربران اجازه میدهد محتوای خودشان را با هشتک سفارشی آن کسب و کار آپلود کنند و عضوی از یک جامعه ی بزرگتر شوند.

instagram-for-business

برای مثال کمپانی Lululemon هشتک #thesweatlife را رواج داد که به طرفداران اجاز میدهد خودشان را با تصاویر مربوط به سلامتی و تناسب اندام ابراز کنند. و با این کار آنها توانسته اند یک اجتماع اینستاگرامی گسترده از طرفداران برندشان ایجاد کنند که همه ی آنها یک مجموعه ی مشترک از ارزش ها در مورد سلامتی و تناسب اندام به اشتراک گذاشته اند.

منتظر قسمت دوم این مقاله باشید…

2 نظرات

ارسال پاسخ