کسب در آمد ازطریق وبلاگ نویسی ، با وبلاگ نویسی پولدار شوید!!

شاید زیاد جالب نباشد اسم کسب در آمد را در کنار هنر وبلاگ نویسی قرار دهیم زیرا وبلاگ نویس ها سرمایه گذاری های زیادی روی وبلاگ های خود انجام میدهند مثلا از هاستینگ گرفته تا قالب وبلاگ و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات و از همه مهم‌تر زمانی که برای وبلاگ‌شان میگذارند.

بازاریابی ,نیمی از عبارت “بازاریابی محتوا ” است به این مفهوم که بدنبال بازاری هستیم برای کسب در امد از ان.

حال سوالی که پیش میاید این است که چگونه میتوانیم کسب در آمد ازطریق وبلاگ نویسی داشته باشیم؟؟؟؟ دو راه پیشنهادی مشاورین ما این است :

کسب در آمد ازطریق وبلاگ نویسی

۱٫میتوانید از وبلاگ خود بدون واسطه و مستقیم درامد زایی داشته باشید, ۲٫ استفاده از دیگر وبلاگ ها به کمک وبلاگ خود.
در راه پیشنهادی اول برای نوشتن وبلاگ خودمراحل زیر را گام به گام پیش میرویم:

نوشتن وبلاگ کاری که بیشتر اوقات انجام میدهیم…. و میتوان بخشی از کسب در آمد را به وبلاگ نویسی اختصاص داد.البته رعایت این نکته ضروری ست، که محتوای تولید شده باید ارزشمند وبا کیفیت باشد تا به هدف نهایی که کسب درامد از ان است دست یابیم.

۱: برای خود اعتبار بسازید

میدانیم وبلاگ ما تنها ابزار دراین متن است ,بنابراین باید با وبلاگ خود اعتبار سازی را انجام دهیم ,که این مهم با گذاشتن پست هایی بامحتوا و دقیق که اطلاعات درست ومشخصی را به مخاطب میدهد حاصل میشود.

_نام شرکت را برند کنید : برند شدن شرکت باعث میشود مخاطبان با نظرات و دیدگاه های شما اشنا شوند همچنین باسبک کار و قراردادهای ذهنی شما ارتباط برقرارکنند.که البته لازمه ی این ارتباط داشتن پستهایی با موضوع مشخص و اطلات صحیح است که باعث میشود مخاطبانتان بیشتر به وبلاگ شما سر بزنند و با برند شما بیشتر اشنا شوند..

با ادامه ی این روند و باهدف بازاریابی محتوا به مرور مخاطبان شما جذب میشوند و میتوانند تبدیل به مشتری برای وبلاگ شما شوند وبا محصولات شما بیشتر اشنا شوند که هدف اصلی ما است.

_تخصص خود را ارتقا دهید

برای این کار باید باهدف تبلیغ و معرفی تخصص خود به دیگران بخشی از تخصص خود را رایگان در اختیار متقاضیان قرار دهید. بااین کار انها به شما اعتماد خواهند کرد و از اینکه برای رفع مساله ی مربوطه به شما مراجعه کرده اند پشیمان نخواهند شد. فراموش نکنید تخصص شما زمینه ساز اعتبار شما میباشد.

۲٫محصولات خود را بفروشید
در هر وبلاگ نویسی  تخصصی که ارایه میدهید و محتوایی که از این تخصص استخراج میشود نیز قابل فروش است. دراین بین محصولاتی وجود دارند که میشود با همان برندی که ساخته اید تولید کنید که این خود قابل فروش است. بهترین راهکار تمرکز روی محصولاتی است که باتغییر در طول زمان همچنان درامدزا باشند. به عنوان مثال خرید انلاین محصولات و اینکه س از رداخت هزینهی محصول از طریق اینترنت,افراد بتوانند محصول را دانلود کرده و مشاهده کنند.
حال چند محصول برای فروش از طریق وبلاگ و کسب در آمد ازطریق وبلاگ نویسی را معرفی میکنیم:
خدمات اموزش و مشاوره _ کتابها ,کتابهای الکترونیک و… که در اینده هریک از این محصولات را جداگانه بررسی خواهیم کرد…
۳٫در وبلاگ خود تبلیعات را به فروش برسانید
 زمانی که وبلاگ شما بازدیدکننده یا به اصطلاح ترافیک زیادی داشته باشد میتوانید از طریق فروش جایگاه تبلیغ در وبلاگ خود کسب درامد کنید.به خاطر داشته باشید تا زمانی که ترافیک وبلاگتان زیاد نشده این راه نمیتواند کسب درامد داشته باشد.
برای وبلاگ دیگران بنویسید
نوشتن در وبلاگ دیگران به عنوان پست مهمان برای شما درامدی ندارد!به طور کلی پست مهان برای یافتن مخاطبان بیشتر و افزایش اعتبار برای ارایه ی تخصص شماست.که البته همانطور که گفته شد قراراست ازاین تخصص کسب درامد کنید.اما امروزه به دلیل کمی محتوا اگر نویسنده ی قابلی باشید به راحتی میتوانید کسب درامد کنید.اما قبل از ان باید مروری بر مطالب زیر داشته باشید:
۱٫باید برای وبلاگ خود تولید محتوا کرده باشید_۲٫کسب اعتبار لازم برای ارایه ی تخصص_۳٫برای دیگران به رایگان بنویسید_۴٫همیشه دردسترس باشید_۵٫سعی کنید قبل از موعد قرارداد کار تمام و اماده ی تحویل باشد_۶٫دامنه ی اطلاعاتی خود را قوی کنید.
در فصل بعد موارد فوق را تک به تک توضیح خواهم داد.
دراخر اینکه زمانی میتوانید از وبلاگ نویسی کسب درامد کنید که درابتدا نوشته های خودرا رایگان دراختیار دیگران بگذاریید تا شناساندن تخصص و کارایی خود به دیگران و از ان پس میتوان بادر نظر گرفتن نکات ذکرشده به کسب درامد پرداخت…

موفق باشید..

منبع :به نقل از مستر کاما_گروه اموزشی فناوری مشهد ای تی

ارسال پاسخ