پیشرفت تکنولوژی و ضرورت طراحی اپلیکیشن

ضرورت طراحی اپلیکیشن در کسب و کار دنیای امروز، امری انکار ناپذیر می باشد. عصر جدید، بسیاری از پیش فرض های زندگی ما را تغییر داده  و توسعۀ موبایل ها گام مهمی در ارتقاء کیفی زندگی ما برداشته است. شاید دیگر نتوانیم زندگی را بدون موبایل هایمان تصور کنیم. در این بین آنچه تلفن های همراه را محبوب تر می کند اپلیکیشن هایی است که بر روی آن ها نصب می شود. اپلیکیشن هایی که اکثر اوقات نیازهای ما را برطرف کرده و گاهی هم اسباب سرگرمی می شوند. احتمالا تا چند سال قبل، عملکردهای موبایل برای ما فقط یک رویا تلقی می شد، اما امروزه امری بدیهی است. با توجه به پیشرفت فناوری اطلاعات، دیگر نمی توان در برابر آن ایستادگی کرد و ما هم باید خود را در تلاطم رودخانۀ پرسرعت این پیشرفت قرار دهیم. قطعا این پیشرفت و توسعۀ تکنولوژی بطور مستقیم بر زندگی شخصی و کسب و کار ما تاثیر به سزایی دارد. آنچه اهمیت دارد این است که بدانیم چگونه و به صورت منطقی خود را در مسیر این پیشرفت قرار دهیم.

شاید دیگر روش های سابق تجارتی در جذب مشتری، تبلیغات و توسعۀ کسب و کار چندان کارآمد نباشد. اگر فردی به دنبال پیشرفت در کسب و کار خود است، نمی تواند به روی ابزارهای کارآمد تکنولوژی و آی تی چشم بپوشد، زیرا شنا کردن در خلاف جهت پیشرفت فناوری چیزی جز شکست یا تضعیف را به دنبال ندارد.

پیش به سوی طراحی اپلیکیشن کارآمد برای توسعۀ کسب و کار

با توجه به فراگیر شدن تلفن های همراه و فراگیر شدن فروشگاه ها و خریدهای اینترنتی، نیاز به فروشگاه های موبایلی و ضرورت طراحی اپلیکیشن روز به روز در حال افزایش است. صحبت ما دربارۀ نسل جدید فروشگاه های اینترنتی هست که علاوه بر داشتن وب سایت شامل اپلیکیشن موبایل نیز می باشد.

ضرورت طراحی اپلیکیشن

آیا می دانستید طبق آمار بانک مرکزی در سال گذشته ، ایران ۴۳ میلیون کاربر داشته و میزان فروش اینترنتی مبلغ ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال است !؟ سهم شما از این مبلغ چقدر بوده ؟

طبق گفته سایت اقتصادی ایران جیب :” آخرین آمارهای بانک مرکزی که بر اساس تراکنش‌های ثبت شده اعلام می‌شود، می‌گوید در سال ۹۳ سایت‌های فروش اینترنتی حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان گردش حساب داشته‌اند و طی یک سال ۲۲۹ درصد رشد را تجربه کرده‌اند”، آمار ها از افزایش چشمگیر حکایت دارد. پس شما در کنار داشن وب سایت، ضرورت طراحی اپلیکیشن موبایلی فروشگاهی ار هم به خوبی درک خواهید کرد که به کمک آن سهم خود را در خریدهای آنلاین افزایش دهید.

اما چرا باید صاحبان کسب و کارها به سمت برقراری ارتباط با مشتری های خود از طریق اپلیکیشن بروند؟ مگر داشتن یک وب سایت مناسب برای پیوند به تکنولوژی کافی نیست؟! چرا ضرورت طراحی اپلیکیشن احساس می شود؟

شاید بتوانید بدون توجه به نیازهای جدید مشتریانیان و آگاهی آن ها از تکنولوژی همچنان به کسب و کار خود ادامه دهید، اما دیر یا زود باید خود را برای چشیدن طعم شکست آماده نمایید. به کسب و کارهایی که در اطرافتان شاهد شکست شان بودید توجه نمایید. قطعا شما دلتان نمی خواهد که همانند آن ها اعتبار خود را از دست بدهید…

هدف صاحبان مشاغل برای راه اندازی یک وب سایت، یک نرم افزار یا یک اپلیکیشن موبایل متفاوت هست. بعضی می خواهند جهت اطلاع رسانی از وب سایتشان استفاده کنند. بعضی می خواهند در جهت بازاریابی و برندسازی وب سایت و اپلیکیشن موبایل داشته باشند، عده ای هم هدفشان فروش کالا به صورت آنلاین هست. دسته دیگر هم هستند که از این کانال ها برای ارائه خدماتشان استفاده می کنند.

ضرورت طراحی اپلیکیشن

با داشتن اپلیکیشن در کنار وب سایت، سیستم حسابداری و باشگاه مشتریان، خود را به یک چرخۀ کامل تکنولوژی برای ارتباط با مشتری و کسب درآمد بالاتر مجهز کرده اید. از قابلیت های یک اپلیکیشن موبایلی (اندروید، ویندوزی و ios) می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارتباط با سیستم حسابداری
  • ارتباط با باشگاه مشتریان
  • مشخص نمودن تعداد موجودی انبار در هر لحظه و مدیریت آسان انبار
  • ارسال ایمیل به کاربران
  • مقایسه محصولات
  • جست و جوی ساده توسط کاربر و مدیر
  • ارسال پیام کوتاه به مدیریت با ثبت سفارش
  • مشاهده و پیگیری سفارشات کاربران و تغییر وضعیت سفارشات
  • و …

طبق آمارهای ارائه شده، ۶۰ درصد ایرانیان به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و روزانه از آن استفاده می کنند. با توجه به این آمار، ضرورت طراحی اپلیکیشن اندروید و ios برای فروشگاه شما با توجه به استفاده ۴۰ درصدی کاربران از تلفن های همراه و اضافه شدن روز افزون کاربران تلفن های همراه، مشهود خواهد بود. همچنین طراحی اپلیکیشن موبایل یکی از موثرترین راه های مطرح کردن کسب و کار یا برند شما، جذب مشتریان و جلب توجه افراد می باشد، زیرا قابلیت استفاده از نرم افزارها برای تمام کسانی که از گوشی های هوشمند استفاده می نمایند فراهم است.

اگر شما دارای یک وب سایت فروشگاهی هستید، پیشنهادی خاص برایتان داریم که مکمل فعالیت تجاری شما خواهد بود و می تواند باعث راحتی استفادۀ کاربران از فروشگاه شما شود. شما می توانید با سفارش دادن اپلیکیشن اختصاصی خود و قرار دادن لینک خرید از سایت تان در آن، خود را همیشه در دسترس مشتریان قرار دهید. اپلیکیشن های موبایلی راه حل و گزینه مناسبی برای توسعه و کمک به برند مورد نظرتان می باشد. اگر می بینید که مشتری هایتان روز به روز کمتر می شوند به این دلیل است که بیشتر خریداران دیگر به فروشگاه ها مراجعه نمی کنند و از طریق اینترنت و وب سایت ها خریدهای خود را انجام می دهند. اگر وب سایتی اپلیکشین اختصاصی نیز داشته باشد به نحوی برای مشتریان خود احترام قائل شده و پروسۀ خرید را برای مشتریان خود راحت تر نموده و قاعدتا مشتریان راضی هم باعث مشتریان جدیدتر و هم فروش بیشتر خواهند شد.

متخصصین طراحی اپلیکیشن مشهد آی تی همواره در صدد طراحی اپلیکیشنی جذاب و مفید برای کاربران می باشند. اصولا کاربران و مشتریان هر صنف، تجربیات کاربری مختلفی را از اپلیکیشن ها دارند که درک این تجربه در طراحی اپلیکیشن های موبایلی برای هر صنف منحصر به فرد است. نکتۀ حائز اهمیت اینست که گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی همواره به هر صنفی با دید تخصصی همان صنف نگاه کرده و با درک مناسب از نیازها و مشتریان آن کسب و کار، اقدام به طراحی مناسب اپلیکیشن های تجاری موبایل می کند.

ضرورت طراحی اپلیکیشن

گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی با داشتن مشاورانی با تجربه در حوزۀ تجارت آنلاین و فناوری اطلاعات برای هر صنف پیشنهاد منحصر به فردی ارائه می کند. ما با تحلیل مناسب و مطالعۀ کسب وکار شما بهترین پیشنهادات را در جهت توسعه و پیشرفت تجارت شما خواهیم داد. وقتی یک پروژه به تیم فنی مشهد آی تی واگذار می شود، ما راه کارهای موجود بومی و بین المللی را بررسی می کنیم و در جهت ارائۀ بهترین راه کار گاهی از متخصصین خارج از گروه هم کمک خواهیم گرفت تا بهترین راه کار را به مشتری ارائه دهیم. سپس به مشتری مشاوره می دهیم تا بهترین انتخاب را داشته باشد. در گام نهایی پروژه با نظر صاحبان کسب و کار توسط مهندسان حرفه ای پیاده سازی می گردد.

در مشهد آی تی منتظر ارائۀ مشاوره و بهبود کسب و کار شما از طریق تجارت الکترونیک و طراحی اپلیکیشن های تجاری موبایل هستیم.

ارسال پاسخ