بهینه سازی سایت با anchor text

در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از اصطلاحات SEO اطلاعاتی را به شما بازدیدکننده ی محترم ارائه دهیم. اگر تا به حال مقالاتی در این زمینه مطالعه کرده باشید حتما #Anchor_Text برای شما آشناست . ما در گروه فناوریاطلاعات مشهدآیتی  آموزش های رایگان در زمینه یادگیری تکنیک ها و اصطلاحات مربوط به بهینه سازی و بسته های بهینه سازی را برایتان در نظر گرفته ایم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

یک کلمه و یا عبارتی که از چند کلمه تشکیل شده باشد و قابلیت کلیک شدن و انتقال به یک صفحه ی اینترنتی دیگر را داشته باشد، Anchor Text نامیده می شود . بنابراین تمامی عبارات و عناوین مربوط به پیوندهای Hyperlink موجود در صفحات و متون آنها، یک انکر تکست محسوب می شود . در مبحث بهینه سازی وب سایت از طریق تولید محتوا ، ایجاد لینک های داخلی و بهینه نمودن آنها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و البته این کار نیازمند کسب اطلاعات لازم است .

یک نویسنده ی وب با توجه به نوع متن و موضوع محتوایی که می نویسد، می تواند از طریق این عناوین بر روی حس کنجکاوی خوانندگان آن مطلب تاثیر گذاشته و موجب شود آنان از سایر صفحات نیز بازدید نمایند . یکی از موارد مهم در بهینه سازی وب سایت ها تمرکز بر روی به کار گیری نکاتی است که موجب افزایش مدت ماندگاری کاربران در سایت شود و میزان نرخ خروج کاربران را که به عوامل زیادی بستگی دارد، با ایجاد تغییراتی در طراحی و گرافیک، کیفیت مطالب و محتوای ارائه شده، افزایشجذابیت و کارایی و ….. به حداقل برساند. انتخاب صحیح عبارت انکرتکست نیز می تواند یکی از راه های مفید در این زمینه باشد .

2-300x116

 Anchor Text چه تاثیری در بهینه سازی وب سایت دارد ؟

دوستان عزیز، همانطور که برخورداری از مطالب و محتوای صحیح و با کیفیت می تواند تاثیر مهمی در بهبود وضعیت سئو داشته باشد، استفاده از عناوین مناسب برای لینک های داخلی موجود در متون نوشته شده نیز بسیار اهمیت دارد . Internal link موجود در متن و یا سایر قسمت های یک صفحه می تواند علاوه بر داشتن تاثیر مثبت بر روی بهینه سازی وب سایت ، تمایل کاربر به مشاهده سایر مطالب و  امکان بازدید از دیگر صفحات داخلی را به وجود آورده و موجب می شود تا میزان زمانی که کاربر در سایت شما سپری می کند، افزایش یابد.

از چه عباراتی برای انکر تکست استفاده نماییم ؟

اگر می خواهید از  لینک های داخلی در متون استفاده نمایید، عناوین آنها را با رنگ متفاوت و به صورت برجسته  یا   bold نمایش دهید تا نظر خواننده ی مطلب را جلب کند. دقت در انتخاب عنوان anchor text تنها مختص بخش محتوا نیست بلکه در هر قسمت دیگر از صفحات باید به کلماتی که لینک می دهید توجه داشته باشید . در راستای به کارگیری استاندارد های بهینه سازی وب سایت ، عنوانی که برای انکر تکست انتخاب مینمایید بهتر است به گونه ای باشد که ارتباط موضوعی با محتوا و عنوان  صفحه ی مقصد داشته باشد . مطابق با تصویر زیر این عبارت می تواند عینا مشابه عنوان url مقصد و یا مرتبط با آن باشد و یا به نام و برند خاصی اشاره نماید .برای مثال به عبارت زیر که به صفحه ی اول سایت ما لینک شده است، توجه نمایید .

مشهد آی تی ارائه دهنده مقالات آموزشی رایگان در زمینه ی سئو و بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت

3-300x177

هم چنین سعی کنید که برای ایجاد تعادل و تنوع در ایجاد anchor text  در یک صفحه، آدرس مقصد تکراری و کلمات یکسان و از پیش استفاده شده در لینک داخلی دیگر را به کار نگیرید . یعنی در متون یک صفحه عناوین انکر تکست ها متفاوت باشد و به صفحات مختلفی نیز اشاره نمایند . امیدواریم که این آموزش برای شما سودمند بوده باشد و مطالب بعدی ما در زمینه ی بهینه سازی وب سایت را نیز دنبال کنید.

ارسال پاسخ